Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w doborze oporządzenia w DPMie


Recommended Posts

Witam.

Jako, że jestem nowy mam pewien problem co do doboru oporządzenia.

U mnie w ekipie ludzie latają w takiej kamizelce:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_takty...a_c_m-1552.html

Niby fajna, ale nie jest w DPMie, który jest naszym oficjalnym kamo.

 

Co do ekwipunku:

Planuje zakup kilku ładownic do M4 (8 low-capow + 2 hi-capy w "razie W" + ładownice do kulek), do tego jakaś manierka, torba zrzutowa, coś na radio, jakieś uniwersalne cargo na kanapki, itp itp itp....

 

Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą (nie drogą) kamizelkę w DPMie ?? bo ta kamizelka w Woodland-zie mi nie pasuje..;/ Ogólnie wydaje mi się, że mieszanie dwóch kamo może źle wyglądać, nie będzie pasowało ;/

 

dodam może jeszcze, że mam panel udowy, na który albo dam ładownice albo torbę zrzutową.....

 

Może ktoś coś polecić ? coś sprawdzonego ? jakieś fotki ?

Link to post
Share on other sites

Kup coś oliwkowego a nie chińskie gówno które rozsypie się zanim je założysz i które wygląda jak kupa rozmazana na chodniku. Miwo/Crom/Currahee/PS Tactical Gear. Ceny swoje ale jakość odpowiednia a nie takie dziadostwo. W przypadku Miwo masz nawet możliwość wyboru oporządzenia w DPM.

Link to post
Share on other sites

no tak niby wszystko ładnie..... ale cena...a na początku ona jest u mnie dość ważna....

 

edit. a teraz taka zagwostka;d

a co na panel udowy ?? ładownice ? worek zrzutowy jakis ??

dodam może jeszcze, że głównie latam po terenach otwartych,lasy, pola itp itp rzadziej CQB..

 

edit2.

co o tym myslicie:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_takty..._a_c_m-602.html

 

do tego jeszcze jakis plecak z camelbackiem ?? albo jakis sam wiekszy camelback ??

 

edit3. i np taki plecacecz ??

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_takty...a_c_m-1579.html

 

w sumie cos ponad 200zl to chyba nie jest zla cena ?

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Słyszałeś takie powiedzenia "biednego nie stać na tanie" i "oszczędny 2 razy płaci i 3 razy robi"?? One nie wzięły się z powietrza ... :roll: Panel udowy, zwłaszcza jeśli dużo biegasz/ruszasz się odpuść, dobry panel udowy nie przeszkadza bardzo mocno ale wygodniej jednak bez niego.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Drogi kolego, nie dajmy się zwariować to jest ASG, a nie prawdziwe warunki bojowe :D

Czy obie moje propozycje na prawdę nie nadają się na początek ?? nie chciałbym być zmuszonym do kupna kamizelki, której cena przekroczy cenę ponad 3/4 całego mojego szpeju :D

 

Nie ma żadnej alternatywy ??

Link to post
Share on other sites

Fakt, moze nie prawdziwe warunki bojowe, no ale zeby kumplowi podczas wsadzania maga do ladownicy - ta po prostu sie rozprula?

Za tyle kasy tego typu kamizelki nie kupisz. Alternatywa to szelki, albo dorwij sobie UTG w oliwce jakies uzywane

Link to post
Share on other sites

Po pewnym czasie sam dojdziesz do wniosku, że kupowanie taniego szmelcu się nie opłacało. Lepiej kupić tanią a porządną kamizelkę (są takie) i dwie ładownice niż super hiper komando full opcja z chin która po paru miesiącach zmieni się w przetartą szmatę.

 

Jeżeli tniemy koszty na maxa to można wziąć flc i podstawowe ładownice z miwo lub poszukać używek dobrych firm. I za 200zł można się oszpejować całkiem przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites
Choć Major7,62 dobrze pisze - najlepiej zamawiać u krawców

 

właśnie z takim rozmawiam :D i być może za coś w okolicach 300zl da rade zrobić chest regga z ładownicami trzema, torba zrzutową, cargo, radio, i inna uniwersalna jakaś "torba"...

opłaca się ?

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid...KA-MODU-OWA-TAJ

na tej bazie będzie zrobiony :D jakie materialy ? cordura itp :D czyli półka dość wysoko :D

 

wymagania nie są wygórowane :D ma być wygodna i funkcjonalna :D ma pomieścić 8 low-capow 2 hi-capy, manierke, ladownice do kulek, kulki, jedzenie, radio + cos jeszcze + możliwość przyszłej rozbudwy :D

Link to post
Share on other sites

Dodam, ze "Kolega krawiec" ma dobrą opinie, nawet na tym forum. Tak więc nie spodziewam się czegoś z niższej półki :D

 

edit.

Tak sobie patrze, że zarówno ten ALICE jak i PLCE nie są takie tanie...albo trafiłem na lipny sklep..

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Mozesz kupic dobry uzywany sprzet z brytyjskiego / niemieckiego demobilu za smieszne pieniadze ( paso-szelki+ ladownice ) . Do DPMu pasuje oliwka :)

 

( nie sugeruj sie tym sklepem ani linkiemm, po prostu podsuwam pomysl )

http://www.allegro.pl/item798374113_pasosz...ki.html#gallery

 

Dokup odpowienia liczbe ladownic do G33 /36 i wszystko bedzie ok ;)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

to prywatna osoba...i nie chce żeby ujawniać jej dane itp itp....

Wydaje się być osobą uczciwą i wie co mówi.....

 

Zdecyduje się chyba na jakiegoś chest-rigga i do tego dokupię 2 ładownice po 4 magi, torbę zrzutową, cargo, ładownicę na radio i jedną uniwersalną.

Link to post
Share on other sites

Dobra, Vest.pl ma ceny wielu rzeczy dość kosmiczne. PLCE miedzy innymi. Poszukaj na Allegro. A jeszcze lepiej - w komisie WMASG.

Ceny kosmiczne ale brak alternatywy. Na Allegro dajmy na to za wystrzępione i niemiłosiernie blade PLCE pewnien sklep życzy sobie 120 zł, vest za zestaw w tej samej konfiguracji 169 ale za to nie ma się do czego przyczepić. PLCE nie jest tanią alternatywą albo już nie jest niestety...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...