Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalnie najlepsze są moim zdaniem Hurricane'y.

Obecnie większość chińskich wynalazków też trzyma jako-taki poziom. Jednak tu najlepiej obejrzeć konkretny egzemplarz przed zakupem, bo ciężko je odróżnić na zdjęciu.

Co do ducha plamki to nie spotkałem jeszcze kopii, który byłaby go w 100% pozbawiona. Zwróć też uwagę na jasność plamki - w niektórych jest naprawdę słaba.

Link to post
Share on other sites

Ale mówisz o Eotechu od G&P?

Jak tak to czakam na Twoją recke.

 

Niestety nie, kolega o którym wspomniałem sprzedaje "chinki", ale zapewnia, że są bardzo dobrej jakości. Jak tylko będę już miał to na pewno podzielę się odczuciami.

Co do odniesienia to sporo już przez moje ręce przeszło różnych modeli więc będę miał do czego porównywać.

 

Pozdrawiam

Dziki

Link to post
Share on other sites

Witam

Widzę , że Panowie dyskutujecie o kolimatorach EoTech ja też zastanawiam się nad kupnem takiego kolimatora.

Bardzo mi się podobają tej klasy kolimatory ,ale to tego celownika chcę kupić jeszcze lunetę np. taką

 

http://www.taiwangun.com/optyka_lunety/lun...a_c_m-1231.html

 

Moje pytanie jest takie ,czy przy kupnie lunety muszę uwzględnić jakieś dodatkowe właściwości żeby zgrać te dwa urządzenia ? Wiem że można kupić to w jednej całości ,ale nie podoba mi się to tak wizualnie jak oddzielnie .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie wystarczy, żeby luneta była na tej samej wysokości co szybka kolimatora.

Nawet jeżeli wyjdzie tak, że plamka celownika jest np. w lewym górnym rogu, nie wpłynie to na celność (ale może doprowadzić strzelca do furii ;-))

Osobiście polecam kopię magnifiera Eotecha FTS, ktoś nawet sprzedaje to w komisie co jakiś czas. Można go regulować w pewnym zakresie i szybkie odchylanie bardzo się przydaje (ja osobiście przez 80% czasu celuje przez samego Eotecha).

Ta regulacja w pionie i poziomie przydaje się o tyle, że jeżeli luneta nie jest pod kątem prostym względem celownika, ten zaczyna się rozmazywać, co przyjemne dla oka nie jest.

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie miałem okazji sprawdzić Eo552 od Tomka w "boju", ale generalnie, mogę śmiało polecić. Naprawdę fajna jakość wykonania, replika wygląda identycznie jak 552 Hurricane'a, posiada nie kropkę, a wskaźnik celu zgodny z oryginałem - prawdę mówiąc podejrzewam, że te "chinole" mogą pochodzić z tego samej samej manufaktury, co wersja Hurricane - zwróćcie uwagę na to, że 552 z G&P ma nieco inny kształt pojemnika na baterie, szczególnie w jego dolnej części, u podstawy.

Jak na razie jedyną różnicą jaką widzę jest brak autoregulacji jasności wskaźnika, którą to opcję podobno posiadają Hurricane'y, więc jeśli jest różnica to w elektronice w środku.

Wskaźnik posiada delikatne odbicie, ale mnie osobiście kompletnie to nie przeszkadza - jeśli ktoś ma z tym problem polecam oryginał za jedyne ok. 600 dolców :P.

 

Reasumując - w zestawieniu jakość/cena - więcej niż celujący.

Polecam

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/optyka_kolimatory..._a_c_m-912.html

 

Ten, wczoraj dostałem... Cudo. Ducha nie ma prawie w ogóle. Przynajmniej ja aż tak mocno nie zauważyłem. Regulacja jest zarówno w pionie i poziomie. W obu trybach [red & NV] jest regulacja jasności. Dosyć duży zakres, coś koło dziesięciu nastawień. Baterie w środku są załączone.

 

Plamka może nie jest super mała, ale małą można określić.

 

Według mnie bardzo dobry wybór, i nie żałuję zakupu.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

to szybkie pytanie do kolegi grzechotnika - działania w świetle słonecznym( jasnym świetle w ogóle - bo słońca ostatnio brak).

 

a) czy jeśli słońce/światło świeci ci na twarz nie odbija się ona w koli?

 

b) Na Tomaszowie miałem sytuację gdzie w słonecznym miejscu plamka zanikała ( domyślam sie że było to spowodowane padaniem światła na szybkę a co za tym idzie znikanie punktu)

Link to post
Share on other sites

OK, zrobiłem mały test z lampą energooszczędną [aż mnie oczy bolą]. Kolimator prosto w lampę. Czerwony znak, jasność na maxa. Twarz mi się nie odbija w koli, widzę tylko świetlówkę, znak widać, ale bardzo słabo :-P Po przesunięciu "kropy" poza światło świetlówki znak jest tak wyraźny jak za normalnego użytkowania. Nie wiem czy to normalne zjawisko w EOTechach, ale patrząc przez szybkę obraz jest widziany lekko jak przez okulary przeciwsłoneczne. Jest lekko szaro-fioletowy ;)

 

I wytłumaczcie mi dokładnie o co chodzi z tym duchem? :lol: Bo u mnie nie widzę czegoś, co miało by mi to przypominać ;)

 

Jedyne to twarz mi się odbija i wszystko za mną w lustrze, jeśli słońce świeci ZA MNĄ :-P

 

Pozdrawiam.

 

PS: Coś takiego?

http://media.photobucket.com/image/eotech%...65/DSC01502.jpg

http://i156.photobucket.com/albums/t6/Vipe...123/EOTECH1.jpg

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Ano coś takiego.

 

W chinolu, którego posiadam, duch jest bardzo słabo zauważalny - dużo mniej widoczny, niż na zdjęciach, których linki załączyłeś.

 

BTW - czy ACM ma pełną regulację pion/poziom ?

Edited by koho
Link to post
Share on other sites

Według specyfikacji sklepu nie ma regulacji w pionie, aczkolwiek u siebie ją zauważyłem. Aczkolwiek boję się bardziej kręcić, aby nie przekręcić. Mowa o poziomie, bo coś słabo idzie... Kręci się tylko jedno kółko czy więcej może? Mowa o innych EOTechach, tak dla porównania. Dodam, że w środku żadnych papierów oprócz paragonu, ale spokojnie pudełko owinięte w 2m na 0,5m foli bąbelkowej zrobiły na mnie duże wrażenie ;)

 

Jeśli to miał być duch, to wierzcie albo nie, ale ja w ogóle tego nie mam ;)

Jeszcze takie jedno słówko co zwróciło moją uwagę, to czerwone światło odbija się na obudowie, ale myślę, że nikomu to nie będzie przeszkadzać ;)

 

Pozdrawiam.

 

EDYTA: Jak dorwę się do aparatu to porobię zdjęcia, zwłaszcza znaku celowniczego i zobaczycie z czym to się je ;-)

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

No w moim trzeba się trochę nakręcić żeby zobaczyć zmianę położenia, więc przypuszczam, że i w Twoim ACMie jest podobnie - w końcu to "mejd in czajna" ;).

 

BTW - mam świadomość, że mówimy o dwóch różnych produktach. Ale zgodnie z tym co napisałem zdanie wcześniej, pewnie AŻ TAK się od siebie nie różnią ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...