Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle Bolle X800


Recommended Posts

Bo do nich sie nie pisze tylko dzwoni.

W ten sposob uzyskasz proste i latwe potwierdzenie. Zdecydowanie lepiej sie dzwoni niz pisze - robilem tak z kazdym zamowieniem i nie ma problemu.

 

Inna firma jest podana przez Hargina w innym watku firma Polonus.

http://www.polonus.com.pl/ , ktora dysponuje takim asortymentem.

Dysponuja takimi goglami ---> http://www.polonus.com.pl/index.php?lng=1&...&sub=goglewojsk

Tez zdecydowanie polecam zadzwonic niz wyslac mail i czekac. Wiekszosc firm ma duza liczbe zlecen od zorganizowanych i wiekszych odbiorcow w zwiazku z czym w kolejce na odpowiedz indywidualny odbiorca z jego jedna para gogli zawsze bedzie lekko z tylu.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki

 

A i jeszcze jedno. Wolałbym kupić gogle bolle X500 bo sa podobno wygodniejsze tylko martwie sie o to czy bede mogl patrzec przez zwykly celownik w swojej Mp5 A4 , bo w swoich starych krosowych Scottach mialem problemy, musialem glowe mocno przechylac na prawo.

 

Co o tym sądzicie??

Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki

 

A i jeszcze jedno. Wolałbym kupić gogle bolle X500 bo sa podobno wygodniejsze tylko martwie sie o to czy bede mogl patrzec przez zwykly celownik w swojej Mp5 A4 , bo w swoich starych krosowych Scottach mialem problemy, musialem glowe mocno przechylac na prawo.

 

Co o tym sądzicie??

Powiem ci tak - mialem wiele par gogli. X800 sa najlepszymi z tych, ktore mialem. Slabo paruja ( potrzeba naprawde ciezkich warunkow by to sie stalo a i tak szybko odparowuja), lekkie, problemow ze skladaniem sie nie ma bo nie sa duze.

Co do testow wytrzymalosci - byly trafiane z broni o 500fps'ach - pozostal tylko brud z kulki na szybie.

Link to post
Share on other sites

Zostane jednak przy X800. S.W.A.T. jak i polskie oddzialy zaczely wymieniac X500 ( i inne ) na wlasnie X800 ( oczywiscie nie wiem czy wszystkie jednostki tak zrobily ale wiele ) , to cos musi w tym byc. Co do ceny to wyczytalem gdzies tutaj na forum ze kosztuja okolo 170 zl.

 

Dzieki za pomoc dzikki

Link to post
Share on other sites

Jakby to kogoś interesowało to dziś dzwoniłem do polonusa - dystrybutora ogólnopolskiego bolle i innych takich pierdółek w stylu bhp (nie bhd :lol: )

Bolle x500 nie ma. Zamawiali je jeszcze przed wakacjami i nie doszły. Może będą jak się zjawią. Cena 180+vat (220 zł)

X800 są na stanie. Cena 165+vat (200 zł).

Można u nich kupować detalicznie i wysyłkowo.

Tye teraz wojen amerykanie toczą, że bolle nie nadąża z produkcją :P

PA.

Link to post
Share on other sites

Używałem gogli SCOTTa od maski PB, miałem X800, teraz biegam w X500.

 

Polecam X500, ze względu na podwójną szybkę. Wbrew pozorom X800 potrafią niestety nieźle parować, szczególnie gdy się coś założy na twarz (siatka maskująca, kominiarka).

 

Najmniej parowały mi SCOTTy, tyle że faktycznie z wieloma spluwami jest w nich kłopot z celowaniem, są duże. W AUG-u "SR" ledwo się mogłem z nimi złożyć do strzału. W wersji "military" to było niemożliwe. Z X500 ani 800 tego problemu już nie ma.

 

Wnioski - nigdy nie jest idealnie... :|

-

Link to post
Share on other sites
Ktoś się może orientuje jak jest z montażem szkieł korekcyjnych w x800 i jaki średni koszt tej "operacji"?

Szkła korekcyjne w x500 i x800 montuje się w specjalna ramkę.

 

bolle-x500_a.jpg

Bolle X500.

 

bolle-x800_a.jpg

Bolle X800.

 

Wysłałem maila do Polonusa czy można u nich to dostać, ale niestety nie dostałem jeszcze odpowiedzi (chyba bedzie trzeba zadzwonić).

 

Zastanawiam się czy dla okularnika nie będzie lepsze to:

guarder.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Mnie w okularach guardera niestety też :cry:

 

Za to latem nie miałem w ogóle problemów a teraz przyszła zima i okularków ni ma ;-) . Tradycyjne duże znaczenie ma to czy mamy zasłoniętą twarz(głównie nos) – w arafatce parowanie było po prostu tragiczne(temperatura hmmm koło 8 C)

 

Pokombinuje może z jakimś antyfogiem bo parowały w zasadzie tylko szkła korekcyjne. Pogarszają one wentylacje więc szkła „właściwe” okularów też zachodziły mgiełką i wolniej odparowywały ale było to jeszcze do wytrzymania.

 

BTW. Po ponad roku użytkowania fabryczna powłoka trochę słabiej działa ale to raczej normalne.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam.Korzystąc z tematu mam małe pytanko co do tych googli.Jak prawidłowo powinno sie nosić bolle x800.Czy pasek ten co jest z tyłu ma być na hełmie czy na głowie?

 

Teoretycznie gogle nosi się na hełmie (tzn. "ten pasek co jest z tyłu ma być na hełmie"). Lecz nie jestem pewien. Chyba nie ma żadnych wymogów co do zakładania/noszenia gogli, prawda ?

Ja osobiście gogle zakładam na głowę a potem zakładam hełm (tak po prostu jest mi wygodniej).

Link to post
Share on other sites

Jak czyścicie szybki od x800 żeby ich nie porysować i nie zetrzeć warstwy antifoga?

Z tego co pamiętam to chyba czyściło się je pokrowcem (w którym dostajemy gogle) zwilżonym ciepłą wodą? Poprawcie, jeśli się myle.

Nie chcę ich "załatwić" jak moich starych x200.

Podobny temat gdzieś był, ale nie moge go znaleść :???:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...