Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle Bolle X800


Recommended Posts

Witam.Korzystąc z tematu mam małe pytanko co do tych googli.Jak prawidłowo powinno sie nosić bolle x800.Czy pasek ten co jest z tyłu ma być na hełmie czy na głowie?

 

Weź kask / hełm i przymierz.

 

Noszę kask z marketu (tania podróba Protec Classic Land) - jak zakładam gogle na kask, to mi się on odchyla do tyłu, więc wygodniej jest mi założyć najpierw gogle, a potem kask - poza tym kask jest dosyć śliski, i mam obawy, czy mi nie zjadą w krytycznym momencie, co mogłoby się źle skończyć.

 

Co do czyszczenia - czyściłem wodą z mydłem, a potem szmatką do sucha - i po trzecim takim zabiegu zaczęły parować tak mocno, że kilka razy musiałem się poddać z braku widzoczności - najprawdopodobniej zdarłem firmowego antifoga - mimo, że nia miałem na sobie nic poza goglami (żadnej kominiarki czy nakrycia głowy) - zachodziły mgłą jak cholera.

 

Pomógł "Chemax 2" - prysnąć parę razy i lekko (nie na chama) wytrzeć do sucha - na kilka godzin spokój.

 

Póki nie były czyszczone w opisany wyżej sposób - 8 godzin non stop w goglach i zero zaparowania, także uczulam nowych właścicieli, żeby sobie nie spieprzyli sprawy tak jak ja to zrobiłem, bo nowa szybka coś ok 90 zł stoi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pomógł "Chemax 2" - prysnąć parę razy i lekko (nie na chama) wytrzeć do sucha - na kilka godzin spokój.

 

 

 

Taaa, Chemax jest "cudowny"... Zniszczyłem nim szkła w Willeyach SG-1 i w Bolle Defender...

Ten szajs po prostu rozpuszcza/niszczy fabryczną warstwę anti-fog.

 

Najpierw używałem go przy Wileyach, teraz mam wyjątkowo chamskie rysy na warstwie anti fog i szkła parują jak cholera nawet przy chuchnięciu w temp. pokojowej. Jak były nowe - mogłem sobie chuchać i dmuchać i para się nawet na moment nie pojawiała.

No i jakiś czas temu "odkryłem" że to wina chemaxa, ale wydawało mi się że to wina tego, ze czasem przy przecieraniu spryskanych szkieł zachaczałem o nie paznokciem i wtedy się rysowały. Dlatego niedawno użyłem chemaxa przy Bollach, uważając na pazury. I co? Nie miałem już długich piziomych rys jak w SG-1, tylko cała szyba sie zmatowiła... Pojawiło się coś w rodzaju pajęczynki. Strasznie to przeszkadzało przy patrzeniu przez te gogle, więc spryskałem całą szybę resztką chemaxa i z premedytacją strałem całą warstwę antifoga... :cry: Teraz smaruję szybę "fularem przeciwzaroszeniowym" który miałem w zestawie z maską pgaz i jest ok. No ale lepiej by było, gdybym nie musiał zkieł niczym smarować...

 

 

 

W skrócie - jeśli masz fabrycznie nałożoną powłokę anti-fog - NIGDY, PRZENIGDY NIE UŻYWAJ PREPARATU CHEMAX-2 :wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Pod jakisms wzgledem te gogle sa lepsze/gorsze od x500? Rozmyslam pomiedzy tymi dwoma do pro-tec'a.

Mają szparę dzięki czemu nie powinny mocno parować ale jednocześnie nie nadają się zbytnio w miejsca gdzie jest silne "zakurzenie". Mają niższy profil, stąd powinny lepiej pasować pod Pro-teca

 

 

p.s. Mowa o X800 oczywiście

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pod jakisms wzgledem te gogle sa lepsze/gorsze od x500? Rozmyslam pomiedzy tymi dwoma do pro-tec'a.

 

Jeżeli chodzi o zestawienie x800 i kasku pro-tec (bądź jego klonów made in china do kupienia w marketach, takich jak ten na zdjęciu niżej) to wygląda to tak :

 

kasklp8.th.jpg

 

Gogle noszone pod kask - niestety nie mam lepszego zdjecia (tu trochę broń zasłania).

 

Jest lekka przerwa między goglami a kaskiem, widać to nawet.

Nosi się wygodnie, aczkolwiek mój kask wymaga lekkich przeróbek - jest to rozmiar L i jest trochę za duży, rozmiar S z kolei jest za mały - będę musiał się pobawić z dołożeniem do środka gąbek, ale to już inna bajka, jednak podejrzewam, że gdy kask będzie ciaśniej siedział na głowie ta przerwa między goglami a kaskiem zmniejszy się.

Link to post
Share on other sites

Dzieki ale juz wybralem do nich ESS NVG. Mimo ze Bolle sa dedykowane do pro-tec'ow wziĄlem ESS'esy bo sa podobne cena i bardziej profesjonalne. Wlasnie mam @Harry ten problem z kaskiem, troche za duzy ;) . Nosze gogle pod kaskiem bo kiedy mam je na kasku to przez te gumke kask mi sie podnosi do gory przy czole. Macie na to jakis sposob?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisaj na strzelaniu niefartownie upadł mi protec z w/w goglami , co zaowocowało złamaniem, a dokładniej wyłamaniem górnej częsci zaczepu od gumki.

 

Częsc ta wykonana jest z zytlu... a w piszą w sklapach "Zytel praktycznie niezniszczalne tworzywo"...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...