Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

Dalibóg, też nie wiem co o tym myśleć bo Cię zwyczajnie nie rozumiem :).

 

Sądzę, że po prostu zbyt ciasno koszulka termokurczliwa lub taśma silikonowa ścisnęła gumkę tą oryginalną od maruzena i kulka w niej "utyka". Gdy ładujesz ją "ręcznie" wpychasz ją bliżej HU tak, że powietrze z cylindra nei marnuje się na pokonanie oporu zbyt ściśniętej gumki.

Dlatego w opisie przeróbki pisałem o koniecznośći wsadzenia kulki ( albo np. pręcika o śred. 6mm) w gumkę przed rozpoczęciem ogrzewania koszulki termo.

 

Właśnie po to, by nie ścisnęła gumki zbyt mocno, kulka musi przez nią przechodzić naprawdę z małym oporem.

 

Ale możliwe jest, że źle Cię zrozumiałem i problem jest zupełnie inny :).

 

( a tak poza konkuresm, czy mi się kiedykolwiek uda na stałe przekroczyć licznik 200 postów na tym forum? :) :) :) )

 

 

/Nie, bo piszesz tylko w tym temacie :P./Medi.\

Link to post
Share on other sites
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiem, że zagmatwałem to trochę, ale oto właśnie chodzi. Gdy koszulka się zaciskała kulka była sobie tam w uszczelce, a gdy wszystko zrobiłem wrzucałem kulkę od strony HU do lufy i swobodnie spadała na drugą stronę sprawdzająć czy działa wsio. Co jak co, ale lubię sobie zaoszczędzić robocizny :-P Tak czy inaczej rozbiorę Świnię i sprawdzę czy coś się nie stało. PZDR i dzięki za odpowiedź.

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Od dziś Świniak bangla na lufie 363mm ,precce z src ( sprawdzonej).

Szykuję kolejny opis zastosowania (budżetowej) dłuższej lufy z chłodnicą z taniego szotgana oraz będę kombinował jak wstawić rozsuwaną kolbę od m14ebr. Będzie z tym trochę więcej zabawy.

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Stock lufa zew. + tłumik na przedłużoną lufę + chłodnica. Wygląda fajnie, tłumi i ogólnie jest git, miałem przez pewien czas (dalej mam, ale nie używam), więc wiem co piszę ;-) Ciekawi mnie jak sobie poradzisz z tą kolba :-F . Taki mały OT: Jak się precka spisuje ?

 

PS. Co do wcześniejszego posta - połówki mechboxa, za bardzo naciskały na uszczelkę ( za dużo teflonfixu ), zdjąłem go co nie miara i wszystko baka :-P Teraz widać róźnicę między wrzuconą kulką do lufy, gdzie leci jakieś 10-12 m mniej, aniżeli z HU. Nie wiem jak u was, ale ja biję na głowę zasięgiem, wszystkie tuningowane AEG'i, i to nie byle jakie...

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

No więc.

Na lufę założyłem gumkę HU i obłożyłem to wsio koszulką termokurczliwą-od początku uszczelki do odległości ok 1cm za dziurką w lufie. Zgrzałem, i bez wycinania otworów i uszczelniania teflonem wpakowałem w świnię.

Weszło na wcisk, siedzi pewnie. Nie wiem, czy są nieszczelności, ale kulka 0.25 leci wysooooko w niebo, teraz czekam na kulki 0.28 żeby sprawdzić. Nie wkładałem tej sprężynki od HU, nie chce mi się w to bawić jak narazie-wolę spróbować dostosować kulkę do HU, a nie na odwrót ;)

Link to post
Share on other sites

!!! :-o !!! Długo na nie czekałem, wiadomość do Speca wysłana o koszta. Czekam :D

 

PS. Kiwi, mi na początku na zero nieźle kręciło, teraz o wiele mniej, ale dalej bez śrubki, dystansera (HU na zero - wyłączony) pod koniec leciutko podkręca do góry (przebieg jakieś 5-6 tys, kulek!) Dziwna sprawa... PZDR

Link to post
Share on other sites

Nie dziwna. Po prostu cycek od HU jest i tak wciśnięty do lufy, i tyle. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie dociska go koszulka termokurczliwa. Mam nadzieję tylko, że się ustabilizuje jakoś dobrze, i że nie mam zbyt wielkich nieszczelności. W sumie nie powinno być...

Link to post
Share on other sites

To nie tak Kiwi. Taką opcję już rozważałem. Ja mam wycięty otworek w tej koszulce termo do regulacji HU która mi się nie przydaje :P. Sprawdzałem nie raz nie dwa gdy "fajnie" kręciło HU można było spokojnie docisnąć gumę śrubokrętem(od strony nagwintowanego otworka na śrubkę do regulacji), a wtedy leciały po 15 m pionowo w górę :-P. Mam gumę Systemy, a podobno ciężko ją dotrzeć, możliwe iż to jest przyczyną. Popróbuję innych metod, ale widać jak się ściera, jeszcze trochę i kulki powinny lecieć idealnie prosto, choć nie powinno tak kręcić. PZDR

Link to post
Share on other sites

@gogin1, daj znać ile spec chce za sprowadzenie tego zestawu ;-)

 

Co do samej świni, po 3 miechach od zakupu mogę powiedzieć, że gdyby nie hopek byłaby to replika prawie idealna. Wszystkie osoby (zreguły użytkownicy chińskich AEGów) które testują moją replikę zachwycają się tym, że w 870tce jest wszystko zaje... fajnie spasowane i wszystko pięknie "chodzi" (a bardziej strzela ;-)). (Takie małe OT z mojej strony :-P)

 

Pozdro, Hunter ;-)

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites

U mnie też się zachwycają Świnią, szczególnie dzięki zasięgowi :-P .

 

HU udało mi się zrobić, wymieniłem go na inny - Guarder'a trochę zużyty, od kumpla i kulka śmiga na średnim podkręceniu prościutko aż miło :mrgreen: .

 

Co do czółenka to w sklepie Alfa-Miss od ostrego kosztowało, gdy się pytałem ze sprowadzeniem ok. 120-130. Ja czekałem na G&P bo z czółenkiem od ostrej wersji roboty co nie miara by była sądząc z wcześniejszych wypowiedzi. Zresztą możliwe iż będzie tańsze. Zobaczymy jak się G&P ceni ;-) PZDR

 

PS. Na WGC konwersja i samo czółenko już są :-o Hmm 30 dolców za czółno, wyjdzie porównywalnie co z czółnem od ostrej wersji M870. Jeszcze nie wiem ale konwersja stoi dwa razy tyle, ze sprowadzeniem poprzez Spec'a wyjdzie pewno coś ok. 200-220 zł.

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Odnośnie HU, polecam sposób który opisywał Piok: kupujemy gwintownik oraz wkręty dociskowe M4, gwintujemy ten otworek do regulacji, wkręcamy wkręt i regulacja HU gotowa. Można jeszcze zrobić małym wiertłem dziurkę w lufie zewnętrznej, co by nie trzeba było rozkręcać strzelby do regulacji. Ale jak dla mnie tylko by to psuło efekt wizualny.

Aha, w koszulce mam wycięty otworek na HU.

Link to post
Share on other sites

Mogę się mylić, ale wcześniej ktoś pisał o tym na jakimś ang. języcznym forum(trafiłem na owy temat), lecz dzięki Piok'owi wiemy więcej co i jak.

Siup - ja mam z tuningowanego CA870 obrzynka, a tam gwint na śrubkę już był, tak czy inaczej już mi śmiga piknie :-P(Nawet wcześniej ktoś o tym pisał) . PZDR

 

PS. Tam gdzie jest metalowy gwint przy mechbox'ie na atrapę mag. rurowego, w środku tego cycka jest inny gwint. Ma ktoś pomysł na co ? Od dawna mnie to pytanie nurtuje. :-P

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites
Ogólnie-jestem zadowolony, Piok-gratulacje pomysłu. Weź to opatentuj, albo coś najlepiej

 

Heh, zamieściłem opis tej modyfikacji na kilku forach a też na ten pomysł wpadł ktoś niezależnie ode mnie ( Swatti na Arniesairsoft) więc trudno by było opatentować :).

 

Ale nie obrażę się jeśli wszyscy co przerobili szotgany wg. mojego pomysłu, zrzucą się i kupią mi tego chińskiego mossberga gazowego na 6mm kulki, ful metal :) ;p:).

 

Żartuję oczywiscie :).

Link to post
Share on other sites

No to masz łeb Piok :mrgreen: Ja też myślałem nad tą sprawą i nic nie wymyśliłem. Teraz jedyne co mnie martwi, to brak metal body i przydałoby się, by Świnia siała 3'ma kulkami naraz, na taką odlg. jak teraz :-P . PZDR

 

 

"PS. Tam gdzie jest metalowy gwint przy mechbox'ie na atrapę mag. rurowego, w środku tego cycka jest inny gwint. Ma ktoś pomysł na co ?"

 

I jak jakieś pomysły ? :???:

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Posłużę się zdjęciem z "fotostory" Kiwi'ego (mam nadzieję, iż się nie obrazi :-P ):

http://img91.imageshack.us/my.php?image=dsc00641wu2.jpg

 

Widać gwint tak jak wcześniej pisałem i nawet miejsce na o-ring uszczelniający, jeśli mnie wzrok nie myli :roll: . Dziwne, że u Ciebie Mamut tego nie ma. Przecież też kupowałeś obrzynka CA870. Ciekawi mnie właśnie ta sprawa, po co Maruzen tam go umieścił (gwint) ;-) . PZDR

Link to post
Share on other sites

Posłużę się zdjęciem z "fotostory" Kiwi'ego (mam nadzieję, iż się nie obrazi :-P ):

http://img91.imageshack.us/my.php?image=dsc00641wu2.jpg

 

Widać gwint tak jak wcześniej pisałem i nawet miejsce na o-ring uszczelniający, jeśli mnie wzrok nie myli :roll: . Dziwne, że u Ciebie Mamut tego nie ma. Przecież też kupowałeś obrzynka CA870. Ciekawi mnie właśnie ta sprawa, po co Maruzen tam go umieścił (gwint) ;-) . PZDR

 

O kurka. Tam gdzie na dole z przodu mechboxa jest gwint wewnątrz, u mnie jest pusta przestrzeń. Tzn. Zaczopowana rura.:/ To jest bardzo istotna modyfikacja w bebechy.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

Kiwi: wiem ile metal body kosztuje, a szkoda że aż tyle :???:

 

No właśnie Mamut, widocznie Maruzen zaczął pakować inne mechboxy po pewnym czasie (pewnie gdy zaczął produkować chargery, by nie tworzyć dwóch różnych) Z tego co wiem w Polsce nikt go nie ma, bo możliwe iż wyjaśnił by zagadkę z gwintem :-P , a może Mamut coś wie ? ;-)

 

PS. Mamut podpinam się do pytania Kiwi'ego, niby dlaczego istotna ? Bo śrubka trzymająca mechbox umieszczona jest w innym miejscu ? Jak dla mnie ten gwint może ułatwić dociążanie - pręt gwintowany i nakrętki na całej długości, ale to jest bardzo mocno wątpliwe. PZDR

Link to post
Share on other sites

Istotna, bo ta zmodyfikowana konstrukcja wytrzyma większe naprężenia na dolną rurę. Jest dużo mniejsza szansa, że coś się ułamie. Zauważyłem też jakąś poszerzoną przestrzeń przy bolcu HU, chyba że to częśc modyfikacji. Ale takie samo poszerzenie mamy też, przy tym montażu rury dolnej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...