Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiecej kombinacji niz metodologii w tym wszystkim. Wycialem sobie taki prostokacik mniej wiecej wielkosci oryginalnej gumki. Niestety nie da sie tej wypustki specjalnie dorobic. Calosc ciasno okleilem tasma izo. No i docisnalem srubka, jako ze otworek, jak radzi Piok, mam nagwintowany. Na pewno nie jest to jakies rozwiazanie "na lata" ale z rakietki duzo tego da sie wyciac

Link to post
Share on other sites

Wybacz Julce, faktycznie pisałeś o tym patencie do mnie jakiś rok temu :). Zapomniałem o nim a o posmarowaniu smarem grafitowym czytałem naprawdę neidawno na forum.

Btw. Znudził mi się ten posrany za przeproszeniem maruzenowy pomysł na gumkę hopsiupu.

 

Więc!

 

Wsadziłem właśnie do świniaka lufę prec. od p90 wraz z gumką hopapu, lekko owinąłem taśmą teflonową, pod śrubkę regulacji hopsiupu podłożyłem kawałeczek wkładu od długopisu. Upchnąłem to wszystko do świni cofając lekko lufę , tak by wysunęła się lekko z gumki hopsiupu bo inaczej otwór w lufie pod niego przeznaczony nie wchodzi pod śrubkę regulacji... I co?

 

I DZIAŁA!!!

 

Kulki lecą pięknie, jak po sznurku, równiuteńko. Nie ma porówniania do oryginalnego rozwiązania Maruzena. Po prostu tak jak powinny latać.

 

Żeby nie było tak różowo:

- Układ ma nieszczelności, w tej chwili szotgan nie przebija ścianki puszki po piwie.

- Założenie lufy wymaga kombinacji alpejskich. :)

- Trzeba będzie zapewnić lufie jakąś porządną stabilizację na jej końcu i/albo frezować rowek pod mocowanie jak w oryginale.

Pewnie jeszcze jakieś tryudności się pojawią bo to tak wszystko na szybko i może się okazać , że np. nie uda się doszczelnić układu :(.

 

To wszystko tak na szybko pisane.

Będę informował.

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś jak spisuje się takie cuś??

Jeśli się nie mylę, to było kiedyśna forum takie pytanie, ale pozostało bez odpowiedzi, może teraz ktoś odpowie ;)

 

 

EDIT:

Wstawiłem dłuższy dystanser-optymalny okazał się kawałek wkładu od długopisu, długości 6mm. Celność i powtarzalność strzałów nie jest może powalająca, ale kulka leci kilka metrów dalej, i widać w ońcu działanie HU :)

Mam tylko nadzieję, że ten stan się utrzyma...

Link to post
Share on other sites

Bo chyba jeszcze nikogo tak nie pogrzało, żeby kupić milimetr sześcienny metalu za prawie stówkę :). Imho te sprężynki to zwykłe naciąganie, ten sam efekt daje m.in. to co Ty zrobiłeś, podkładanie papieru,taśmy, gwintowanie pod wkręt itd.

Link to post
Share on other sites

No więc obiecane informacje:

 

Krótko mówiąc, udało się. Jest preclufa od P90 i gumka hopapu. Układ szczelny, sprawdzony metodą wodno-powietrzną :).

Na chrono daje stałe 385 fps +-4 fps na kulkach 0.20g przy nie do końca skręconym HU. Powinno być więcej mocy ale składam to na karb wyrobienia sprężyny po latach działalności oraz smaru grafitowego ją oblepiającego, pełniącego rolę wyciszacza.

 

Kulki lecą jak w dobrze wyregulowanym aegu TM z preclufą, czyli prosto, daleko i zachowana jest powtarzalność strzałów.

 

Przepis.

 

Składniki:

- gumka Hu od aega

- lufa od aega dłg. jaka nas urządza

- taśma teflonowa do uszczelniania gwintów

- klej do butów co klei gumę i tworzy elast. połączenia ( Ja kupiłem pattexa)

- Wiertara i wiertło fi8 albo lepiej 8,5. Opcjonalnie też fi3.

- Koszulki termokurczliwe, zestawik różnych kolorów i średnic.

- Opalarka opcja najlepsza i najbezp. lub mocna suszarka? płomień palnika, choć z tym bym bardzo uważał

- Imadło się przyda

- kulka 6 mm

- pewna doza sprawności manualnej i cierpliwości.

 

Wykonanie:

Wyciągamy z szotgana lufę wraz z przyległościami czyli komorą hu z zawartością. Odkładamy to to na bok, prócz okrągłej uszczelki nachodzącej na końcówkę cylindra. Powinna znajdować się na początku lufy. Lubi zostawać też w mechboxie.

 

Bierzemy lufę i hu aegową, zakładamy tą gumkę na lufę, można to zrobić już na kleju do butów, czemu nie, będzie szczelniejsze. Oczywiście z głowa kłaśc ten klej. Następnie wkręcamy lufę pionowo w imadło HU do góry. Umieszczamy w/w zostawioną wczesniej uszczelkę na wlocie lufy, tak żeby weszła w gumkę HU( podpowiedź: podwójną wargą w strone lufy). Można zewn. powierzchnię uszczelki też posmraować niewielką ilością kleju, a jakże!

 

Wcześniej przygotować ok 1cm. koszulki termokurczliwej o takiej średnicy by mogła w miarę swobodnie objąć gumkę hu wraz z lufą. Wewnętrzną powierzchnię koszulki pokrywamy klejem również.

 

WAŻNE! Do okrągłej uszczelki wyjętej z oryginalnego HU maruzena włożyć kulkę, tak żeby jakoś w połowie sobie tam siedziała. Inaczej podczas ogrzewania koszluki termo. zaćiśnie się ona za bardzo, powodując same złe rzeczy.

 

Czas polączyć obie gumki ze sobą, do tego posluży nam w/w kawałek koszulki termo. nakładamy ją tak, by objęła sobą gumkę i uszczelkę. Teraz wystarczy tylko docisnąc lekko uszczelkę do lufy ( nie paluchem bo opalarka przypali) No i przygrzać to wszystko jak należy opalarką ostrożnie, by nie zniszczyć gumy. Koszulka się zaciśnie i połączy oba elementy. Najtrudniejsze za nami.

 

Teraz tylk oowinąc taśmą teflonową całość parę razy, omijając tylko miejsce w którym oryginalny bolec czy też dorobioną śrubka jak w moim przypadku, będzie dociskała HU by podkręcał kulki.

Luzujemy wszystkie śruby w mechboxie, nie trzeba go otwierać całkiem, wystarczy rozchylić jego połówki. Wkładamy ostrożnie lufę na swoje miejsce, bacząc by weszła tam jak należy czyli otworem w lufie do góry, pomoże w tym rowek wyżlobiony na lufie.Jak już włożymy jak należy , żacisnąć obie połówki mechboxa, aśma teflonowa jest w miae plastyczna i ładnie uszczelni i umocuję lufę.

Skręcić śrubki, sprawdzić czy działa wsio, strzelając sobie.

 

Dla ambitnych:

Wiertarka i wiertło fi3 w dłoń i wiercimy otwory a raczej wgłebienia na 2-3mm w każdej połowce mechboxa, prostopadle do wylotu otworu w którym siedzi bolec odciskający HU. Wiem, że to zagmatwanie brzmi, ale chodzi o to, by zrobić miejsce pod dystanser, taki sam jak w komorze HU w aegu. Można użyc oryginalnego albo dorobić z uciętego wkładu do długopisu.

nie jest to konieczne bo i tak będzie podkręcać, ale z dystanserem chyba jest lepiej boć większa powierzchnia gumki będzie się stykać z kulką. Skoro jest tak w aegach...

 

Montaż:

Przed zmontowaniem wszystkiego do kupy, trzeba niestety rozwiercić część lufy zewnętrznej szotgana, tak by lufa właściwa mogła swobodnie w nią wejść, do tego będzie ptorzebne wiertło fi8 albo 8,5. Jest to jedyna nieodwracalna przeróbka repliki w tej modyfikacji.

 

Podsumowanie:

Całośc została pomyślana tak , by można było powrócić w razie potrzeby do oryginalnych rozwiązań producenta. elementy da się rozkleić bez zniszczenia ich i oczyścić z kleju, koszulkę termo. zdjąć. Wywiercenie otworków o których pisałem w części " dla ambitnych" nie wpłynie na pracę/szczelność/działania oryg. rozwiązania HU producenta. Rozwiercenie lufy zew. Co prawda może spowodować telepanie się lufy właściwej, ale mamy przeciez koszulki termo. zakładamy jedną na lufę w odpowiednim meijscu i luzów już nie ma...

To chyba tyle, zdjęcia by się przydały ale ich nie ma i raczej szybko nie będzie :).

 

Bilans:

Kilkanaście godzin pracy na tym jak to zrobić, żeby działało. Mieściły się w nich stany nagłych olśnień i głebokich zniechęceń i rezygnacji :). Pot i łzy. I w ogóle szkdoa mówić, tyle tylko , że pierwsze, pierwotnie porzucone przeze mnei rozwiązanie okazało się być najlepsze, brakowało tylko koszulki termo. :).

No i trochę kasy i nerwów poszło się paść...

Ale warto było! :)

 

 

BONUS:

A wiecie, że metalowa rura, atrapa magazynka rurowego oraz składana kolba wraz z uchwytem pistoletowym z tego szotgana taniego pasują do ca870? :> Sprawdzone.

Trzeba tylko krótszą śrubę mocującą kolbę dorwać ze sklepu metalowego i nieco rozwiercić otwór pod jej łeb. No i do rury nie bezie pasować oryginalna nakrętka z maruzena. Ale to detale.

Jest fajnie :) :) :).

 

UWAGA!

NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK USZKODZENIA/ZNISZCZENIA ITP. POWSTAŁE W WYNIKU PRZEPROWADZENIA WYŻEJ OPISANEJ MODYFIKACJI. ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 

 

Pozdro.

 

p.s. Jestem półprzytomny więc mogą być pewne niejasności w tekście, popoprawiam jak otrzeżwieję.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zauważyłem, że 870tka Mamuta ma inny numer niż moja. Czy to mozliwe, aby każdy egzemplarz miał indywidualny numer? Podaj ktoś numer swojej broni w celu porównania.

Moja 870tka jest oznaczona: ME524577

 

Druga rzecz-nowy dystanser przestał podkręcać kulki tak mocno jak na początku, teraz nie ma tego charakterystycznego podbicia kulki w górę na końcu lotu; kulki łagodniej i szybciej zaczynają opadać, ale za to jest o wiele większa powtarzalność strzałów. Tak czy owak jestem zadowolony :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Yo.

Ta sprężynka dociskająca HU się chyba jakoś kurczy (spłaszcze), czy cooś, bo znowu zaczęło gorzej podkręcać, więc wstawiłem jeszcze dłuższy dystanser. Kręci jeszcze lepiej ;) Ciekawe, w jakim stopniu z czasem ulegnie zmianie siła podkręcenia.

I ciekawe co będzie, jak sprężynka skurczy się do swego minimum ;)

Link to post
Share on other sites

Foty do mojego posta wyżej o przerabianiu ca870 na lufę i hu od aega.

Część pierwsza.

 

sealqc0.th.jpg

 

s6001807resizesd1.th.jpg

 

s6001796resizewu2.th.jpg

 

s6001799resizexl7.th.jpg

 

s6001838resizekp0.th.jpg

 

s6001839resizewj6.th.jpg

 

s6001846resizebw9.th.jpg

 

 

 

Część druga:

 

s6001862resizeip4.th.jpg

 

s6001868resizeyb7.th.jpg

 

s6001872resizezf5.th.jpg

 

s6001849resizeto3.th.jpg

 

s6001855resizeiu2.th.jpg

 

s6001877resizeeg6.th.jpg

 

s6001880resizedy9.th.jpg

 

Modyfikacja sprawdzona w boju wczoraj, działa bez zarzutu.

pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odświeżę temat. Kiwi, jakiś czas temu zakupiłem CA870, ze Specshop'u jak i ty. Oczywiście sprawdza się świetnie. Mój numer seryjny to: ME524573. Moim zdaniem to nic wielkiego, może oznaczać, że Specshop niewiele takowych świnek zamawia. Jak zakupiłem moją to pokazała się niedostępna by 19.07.07 być dostępną. Pozdrawiam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Mamut, mam do Ciebie dużą prośbę.

Mógłbyś zapodać fotki swojej 870tki? Bo te na asg.vel.pl słabo ją ukazują-zależy mi na takich robionych centralnie od boku, ukazującą całą broń, nie jakieś skupienie się na jakichś detalach...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Piok, Mamut, ktokolwiek wiecie może ile kosztowałoby zrobienie metalowej prowadnicy do CA870 , z planami, bez planów, ile by to z grubsza kosztowało, a jeśli jest taka możliwość ma ktoś takowe do sprzedania, ponieważ zamierzam wsadzić mocniejszą sprężynę do Świnki i nie wydaje mi się by prowadnica wytrzymała to "napięcie" :-F . PZDR

Link to post
Share on other sites

Może ktoś zapodać linkiem lub podać sklep z sprężyną główną do CA870 obrzyna ? Jedynie te, które widziałem na SpecShopie, ale były to SP170 & SP190 a nie wiem jakie to sprężyny chodzi głównie oto czy to: m100,m110 ? PZDR :strach:

Link to post
Share on other sites

Tak, to wiem, ale Piok pisał, że wszystkie w górę od m130 mają za małą średnicę i nie podejdą pod Świnkę :wink: . A więc tu moje zapytanie jakie to będą sprężyny te SP170 i SP190 od panów ze SpecShop'a czekam już 5 dni na odpowiedź a tu cisza :???: . PZDR

 

wydaje mi się że te od aps'a wejdą ... ;-)

 

PS Tu macie linki do owych sprężyn :-F :

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2225 SP170

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2226 SP190

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

No tak właśnie ja też nie za bardzo wiem, a od panów ze sklepu cisza.. no cóż może ktoś tutaj mi pomoże? PZDR :strach:

 

Nie za mała tylko za duża. Średnica.

Przecież masz napisane wyrażnie, ze to 170 i 190 sprężyny, więc nie podejdą. Co do PW To nei wiem, jakim odpowiednikiem sprężyny w przeliczeniu na m/s są te 300% itd.

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że i tak :roll: . Muszę podziękować Piok'owi za pomysł na kolbę do Świnki. Faktycznie ta kolba z rączką od "Shot Gun Tactical (1047)" pasuje do CA870 :), po drobnych przeróbkach. Przerobiłem mojego obrzyna na takową wersję z tą kolbą, ładnie wygląda :twisted: . A z racji tego, że z obrzynowym imitującym drewno polimerowym czółenkiem wyglądało to trochę nie tak, postanowiłem je przemalować i jest całkiem nieźle ;-) . Ogólnie wolę tą wersję niż obrzyna. CA870 kupiłem bo jedynie na dzień dzisiejszy w Polsce jest dostępny w takowej wersji tylko na SpecShop'ie a po CQB nie ma śladu, no więc stąd mój tuning :uśmiech: .

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Zrobię, zrobię jak tylko dorwę aparat, może jutro ? PZDR :twisted:

 

PS. Piok stronę wcześniej zapodał takowe zdjęcie tyle, że moja świnka nie posiada szyny RiS i kolimatorka :(, link - http://img79.imageshack.us/my.php?image=s6...80resizedy9.jpg

 

Przepraszam za post pod postem, ale czekałem na kogoś inteligentnego by napisał coś.. no cóż :wink: . Zapodaję zdjątka:

3fee13ceb652aeafm.jpg

 

9be24b64a3604ba8m.jpg

 

8c7d67c29e76537em.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...