Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Możliwe, że przez słaby aparat, którym dysponuje :roll: . Krzywy nie jest, spoko :twisted: . Ile zabawy ? a tam poszerzyć ten otwór na śrubę, kupić w metalowym taką jak masz od obrzyna, wkręcić, sprawdzić ile skrócić. No i przemalowanie czołenka. Ja to robiłem spray'em czarnym akrylowym matowym i takim akrylowym lakierem... jest nieźle :wink:. No i można śmigać ;-) Z celowaniem ? Jak to w Świni, celownika nie ma, szczerze mówiąc bez kolimatorka ciężko się celuje z tą kolbą(ciężej niż w obrzynie), ale ja i tak wole tą wersję(kolba rox :-F ). PZDR :strach:

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze rozumiem chodzi o tę srube pod kątem co w tył body wchodzi i mocuje chwyt. :D to czy nie lepiej wziąć kolbe od Jt ?? ;-) łatwiej celować i zero przeróbek ? a i lepiej wykonana :D i wiecej waży i ładniejsza (in my opinion :-F )

Link to post
Share on other sites

Wg. gustu eh ? :mrgreen: Mnie po prostu bardziej podoba się ta jakże trafnie nazywana kolbą taktyczną :twisted: . Nie przepadam za stałymi kolbami, ale o gustach się nie dyskutuje jak wiadomo ;-) . Zresztą czółenko też byłoby trzeba przemalować chyba, że ktoś lubi ala drewno, co będzie kiepsko wyglądać. Myślicie, że kolba od tego http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=211 zacnego shotgun'a, że tak go nazwę podpasuje co CA870 ? :strach: . Fajnie byłoby mieć cały zestaw kolb, np. tą od Shotgun Short (0620) identyczna jak od świni CQB :) :-P . PZDr

 

PS. Co do wagi, moja świnia waży teraz ok 2,2 kg i czasami wydaje mi się za ciężka, ale jjest ok. BTW ta kolba "taktyczna" jest ciężkawa z ciężarkami :-F

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oj, teraz ci nie podam rozmiaru. Bo klucze były pożyczone, a do mechboxa nie chce mi się dobierac (za dużo roboty, jak nie ma się obrzyna). Będzie to coś w okolicach piątki. Radzę po prostu kupic zestaw końcówek niestandardowych, koszt około 30 złotych. Pamiętaj o tym, by te Torxy miały miejsce na bolce.

 

No i możesz zawsze zmierzyc suwmiarką gniazdo śruby i potem na podstawie tych wymiarów szukac dobrego Torxa.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

Ehh ja raczej potrzebuję dokładnego rozmiaru tego klucza, nie zarabiam a mam inne wydatki niż kupowanie całego zestawu kluczy z czego zda mi się jeden :-F . Chyba pozostaje mi ogołocić Świnie wykręcić jedną śrubę śrubokrętem i z takim na wpół zniszczonym gwintem pokazać w metalowym, kto wie może tam dostane taki jeden kluczyk ? Sorki ale nie wydaję mi się, że to tyle roboty.. kolba, dwie śruby i bolec :evil: . :mrgreen: ehh PZDR

 

PS. Całego zestawu nawet nie dostanę, mieszkam na takiej dziurze że nie mam gdzie :cry: .

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Tak, ale u mnie nie ma standardowej śruby. Żeby ją wykręcic, muszę użyc sztolcowej "dwunastki", wspomagac się śrubokrętem, zdjąc grubą warstwę taśmy klejącej, zdjąc przejściówkę korpus-kolba i dopiero wtedy moge odkręcic te dwie śruby i wybic bolec. Taka jest cena za posiadanie kolby od "ostrej" wersji.

BTW: Na początku rozglądałem się też za takim śrubokrętem po OBI. Kosztował chyba z 10 złotych :poddanie: . Także nie mam zarobków własnych i jak napisałem, pożyczyłem taki Torx od kolegi. Sprawdź, może ktoś znajomy ma.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, ale u mnie nie ma standardowej śruby. Żeby ją wykręcic, muszę użyc sztolcowej "dwunastki", wspomagac się śrubokrętem, zdjąc grubą warstwę taśmy klejącej, zdjąc przejściówkę korpus-kolba i dopiero wtedy moge odkręcic te dwie śruby i wybic bolec. Taka jest cena za posiadanie kolby od "ostrej" wersji.

BTW: Na początku rozglądałem się też za takim śrubokrętem po OBI. Kosztował chyba z 10 złotych :poddanie: . Także nie mam zarobków własnych i jak napisałem, pożyczyłem taki Torx od kolegi. Sprawdź, może ktoś znajomy ma.

Pozdrawiam

 

Są to rzadko wykorzystywane/spotykane klucze a w szczególności te z bolcem, no więc nikt z moich znajomych nie posiada takowego. Apeluję więc do wszystkich posiadaczy CA870 - "zapodajże" ktoś numer tego klucza. Nie chodzi oto że jestem leniwy, po prostu nie mam dostępu do takowych kluczy. Pomocy :???: .

 

Sorki za post pod postem... numer tego klucza to T10, zakupiłem w metalowym za parę złociszy. :-P

Link to post
Share on other sites

Informacja dla osób, które mają długą lufę od G&P (tą z dodatkową rurą na dole). Jeśli pojawiają się na niej luzy, a raczej tak jest sądząc po obrazkach z asgshop'u, radzę nałożyc podkładkę pod nakrętkę przed czółenkiem, tak żeby rura nie dała się wkręcic do samego końca. Kiedy to zrobiłem, lufa przestała mi się w zasadzie gibac. Oczywiście, trzeba też dokręcic małe śrubki ampulowe przy mechboxie.

 

Przy okazji zdjąłem obudowę by obejrzec Torxy. Rzeczywiście, jest to rozmiar TX10 z bolcem.

Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem, cybant jest po to by się połówki mechboxa nie odginały? Ja to zapezpieczyłem grubą warstwą taśmy klejącej, ale ja mam trochę inną tą kolbę.

I dlaczego masz zaklejone taśmą punkty smarowania?

 

Jest właśnie po to. Ta gwintowana część mechboxa, może pęknąć nawet na mój gust.

A zaklejone mam te punkty ponieważ:

- Do tej pory nei wiedziałem , że służą do smarowania :)

-Żeby nie wchodził przez nei syf, woda itp. bądź co bądź sporo mi tego się tam potrafi zebrać.

 

W sumie tyle, smarowanie w moim przypadku, polega na walnięciu odrobiny silikonu przez dyszę do cylindra i na prowadnice czółenka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja posiadam tą kolbęz ASGshopu.

Ma trochę inną fakturę od czółenka-jest bardziej gumowata w dotyku.

Celuje się z nią fantastycznie-jest solidna i wygodna. I do tego kosztuje jedyne 200zł.

Wkurzający jest jedynie montaż-po pierwsze śruby od stopki kolby są zamaskowane warstwą gumy (wygląda to jak ślady po odlewaniu) a po drugie trzeba mieć dłuuuugi śrubokręt-do śruby montażowej trzeba sięgnąć przez całą długość kolby...

Ps.W komplecie jest metalowa rurka, którą nakłada się na tą szyjkę w mechboxie-nie trzeba nic owijać taśmą, ani innymi rzeczami ;)

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Z braku lepszego zajęcia postanowiłem poszukać sprężynki do hop siupu w Świni. I znalazłem ! :-P W zszywaczu na tej hmm prowadnicy sprężyny jet sprężyny dł. ok 5 cm i średnicę ma idealną co w CA870 8) (oczywiście nie gwarantuję, że w każdym będzie tak sama, radzę sprawdzić u siebie w domu lub poszukać w sklepie odpowiedniego) Wystarczy odpowiednia przyciać i można śmigać. Znane i opisywane są przypadki z dłuższym bolcem, śrubką itd. Sprężynka może się przydać jak ktoś zgubił stockową, lub się całkiem zużyła. PZDR :uśmiech:

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

długość: 189mm

średnica zew.:9,7mm

średnica wew. 7,4mm

 

Wymiary przyciętej przeze mnie sprężyny od APS o nieregularnym skoku, pffs130 się bodajże nazywa:

długość: 186mm

średnica zew.:10,2mm

średnica wew: 7,96mm

Niestety nie pamiętam ile fps na niej ywciągałem bo leżyjuż ponad póltora roku w szufladzie :). Do sprzedania btw.

 

Aha, te luzy też mam. Teraz są trochę większe bo sprzęt ma swoje lata+ wymienione "cycki" na tłoku o które zaczepiają prowadnice czółenka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...