Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masz 2 sprawdzone i uniwersalne gumki G&G i Systemę, zacznij od pierwszej i zobacz czy Ci podejdzie. Dla obecnych Guarderów nie znalazłem jeszcze zastosowania bo nawet na G hop się nie nadają bo kołnierz luźny i nie trzyma kulek a i z uszczelnianiem są jaja jak nie ma poszerzonej dyszy.

 

Być może ktoś mnie zaraz powiesi za klejnoty ale ja dla świętego spokoju smaruję lufę za okienkiem HU i trochę poniżej przeźroczystym sylikonem do klejenia akwariów ;]

Jak dobrze ułożysz gumkę to po 24h nie ma bata żeby się źle ułożyła w trakcie wciskania do komory HU, nawet jeśli jest tak ciasna że smarowanie olejkiem sylikonowym i kręcenie na boki ledwo daje rade, aczkolwiek kręcenia na boki odradzam bo potrafią się po takim wsadzaniu cuda dziać przy dokręconym hu i będziesz wsadzał i wyjmował do skutku ;]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

UWAGA! W końcu zabrałem się za wymianę gumki w mojej giecie(jg), replika rozebrana, gumka wsadzona ale teraz dystanser, jak go wsadzam to on się bardzo zgniata, na płask niemalże, ma tak być ? Czy powinien zachować kształt rurki ? I czy lepiej dociąć kawałek wkładu długopisowego ? Podobno takie są najlepsze i na pewno się nie zgniecie.

Marzę o szybkiej odpowiedzi bo nie chciałbym żeby replika tak leżała rozbebeszona, strasznie to wygląda i jak zawsze przy takich sytuacjach zaraz mi wsiąknie jakaś śrubka :teethh:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam jedno pytanie - czy ustawianie hop-upu na zero po każdej strzelance to fanaberia, czy faktycznie dobry sposób uniknięcia stałych odkształceń?

Przyznam szczerze, że taką opinię (że bezwzględnie należy) znalazłem jedynie w jednym temacie na /asp/ i jakimś fejsbukowym referacie dwunastolatka, który jest święcie przekonany, że replika = broń i trzeba ją czyścić 2 razy w miesiącu. Świetne źródła, ale jednak coś w tym może być :icon_razz:

Praktykuje ktoś?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Kwestia czy sylikon czy guma, sylikon ma mniejszą tendencję do utrwalania się na chłodzie a guma niestety tak no i z czasem potrafi zamienić się w "plastik" ale na to potrzeba czasu ;]

Także przesiadka z kulek wymagających mocnego docisku na kulki które potrzebują mniej docisku może powodować problemy przy utrwalonej gumowej gumce.

Z drugiej strony sylikon jest delikatniejszy niż guma i jak masz twardy dystanser robiony z wiertła i dodatkowo mocno podkręconego hopka to czasem można się zdziwić że po dłuższym czasie 1 strzał potrafi zerwać poduszkę.

Także dla świętego spokoju zaznaczyć na hopku ustawienie i wyzerować

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Naprawdę odradzam czerwonego Madbulla. O ile swoją rolę zapobiegania podwójnym strzałom spełnia, to kompletnie psuje celność - kulki znosi zawsze w lewo (i nie jest to wina dystansera ani krzywo ustawionej lufy, prawdopodobnie winne są gumowe "zapadki" zapobiegające cofaniu się kulek), ponadto niektóre strzały są podkręcane strasznie nieprzewidywalnie. Gumowe dystansery typu H z kompletu również nie podeszły mi do żadnej z replik. Testowane na MP5 CA i G36 JG II gen - na obu tak samo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A mam takie pytanie, ogladalem jakis filmik na yt o prec lufie, koles zmienial tez gumkę. Gdy założył ją na lufę, wyciagną smar silikonowy o konsystencji wazeliny i palcem nałożył niewielką ilość na zewnątrz gumki. Po czym włożył lufę w hop up i wytarł wycisnięty nadmiar, komentując to jako dodatkowe uszczelnienie. Co wy na to ?

Link to post
Share on other sites

W sumie norma, daje lepszy poślizg przy wkładaniu a potem nie wysycha przez co uszczelnia, analogi z życia nie trzeba za specjalnie szukać ;]

Jeśli sytuacja tego wymaga używam nawet modelarskiego oleju sylikonowego do dyferencjałów o gęstości 50000cps, konsystencja epoksydu tuż przez pierwotnym zgęstnieniem/związaniem, konsystencja wazeliny to pewnie 20000cps. Lepiej kupić bardzo gęsty i bardzo rzadki i sobie mieszać jak tam potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie, bo wyglądały w porządku - pewnie coś nie podpasowały akurat do tych komór. Ale muszę jeszcze sprawdzić mp5tkę, bo ostatnio nie było już problemów, ale być może to kwestia za bliskich odległości i po prostu nie było tego widać (CQB). Albo te gumki muszą się chwilę dotrzeć. Jeszcze będę to wszystko sprawdzać dokładniej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...