Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Co do niedomknięcia gearboxa w wypadku wkładania czegoś do niego to może i logiczne ale życie życiem i okazuje się że można a nawet trzeba- miałem gearbox od świni na stole z dyszą nawet bez pomiarów i naświetlań lufy czy komory skierowaną ku górze. Głowica Ultimate z tym gumowym zderzakim na czole... Sytuacje poprawił pasek z tworzywa-dość cienki umieszczony w górnej części od bolca do bolca ustalającego, które trzymają głowicę cylindra w gearboxie... Oczywiści odpowiednio cienki (ASG samo sobie pomogło i wykorzystałem kawałek blistra z opakowania po cylindrze-tę zakładkę w którą wsuwa się kartonik).Dysza zaczęła w końcu patrzeć na wprost a gearbox wbrew prawom fizyki jak się zamykał tak się zamyka dalej bez żadnego problemu... Wymiar wymiarowi nierówny tak jak replika replice i części do nich.

Ale mi ćwieka zabiłeś. Mam tą głowicę Ultimate'a a problem co do osiowości mam przez to że mi dysza się za bardzo kładzie do przodu.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używa ktoś gumek km head lub prometheus? Mam zamiar się zaopatrzyć w zestawy: lufa promyka, flat hop od promyka i gumkę km-head lub promyka. Aktualnie mam systeme i komorę king arms ;p. Opłaca się w którąś z nich zainwestować czy zostać przy systemie?

Tak wiem, że każda replika inna gumka, ale jak u Was się sprawdzają?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chcę sobie samodzielnie wymienić gumkę i lufę w CM.045. Do gumki (systema czarna) jest dołączona taka mała metalowa obręcz, do czego ona służy?

I jeszcze: dystanser ma być ustawiony jak? na płasko, prostopadle do lufy, tak?

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Systemy czarnej nie miałem, ale to pewnie jakiś rodzaj obejmy/zacisku na lufę. Wyobraź sobie, że dystanser to walec, który ma pojechać po lufie - od wlotu (komory HU) do wylotu (muszka/tłumik). Chyba jest tylko jedno ustawienie, które by to umożliwiło i tak właśnie należy go ułożyć.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie jak to jest, dotychczas używałem zielonej gumki g&g, na lufie KM Head.

Zrobiłem teflon fix pod gumkę, replika zyskała 20fps. Bez teflonu, gumka spokojnie wchodziła w komorę HU. Niedawno kupiłem czarną systemę, ledwo lufa weszła w komorę (bez teflonu), a przy wyjmowaniu lufy gumka została w środku, miałem problem z wyjęciem.

Posmarowanie odrobiną smaru z zewnątrz dużo nie dało. Ustawianie hopa też całkowicie inne, dziś jadę na działkę zobaczę czy lepiej strzela.

Link to post
Share on other sites

Pewnie tak, ale nie będę budował repliki pod gumkę :) Systema to dobry punkt odniesienia przy wyborze odpowiedniej gumy. Wkładam i się okazuje, ża tu trzeba coś z większym kołnierzem, a to coś chudszego albo z większym cyckiem itp itd.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Czarny silikon pdi szlak trafił po ok 200 kulkach w swd. Uszkodzeniu, a w zasadzie wytarciu uległ cycek Bax.

Na chwilę obecną najlepsze co znalazłem w warsztacie to silikon od e&l.

Systemy energy i zielone g&g obecne to badziewie. Tęsknię za starymi, mięsistymi systemami.

Link to post
Share on other sites

Ja tam polecam promyki w wyższej półce. Klasa sama w sobie ;). Co do tańszych to jak Mendi. E&L polecam, leży w rk-02 i spisuje się bardzo dobrze. Systemke mam jeszcze jakoś półtora letnią, nie wiem jak teraz z tymi nowszymi, ale ona się sprawuje. Widziałem ostatnio te zielone G&G w sklepie i nie wyglądały tak źle. Nie wiem jak z osiągami.

Link to post
Share on other sites

@Mendi

 

A niebieskie madbulle? Wg mnie działają elegancko :icon_smile:

Według mnie również, tyle że nie mam ich obecnie, wszystkie mi wyszły.

 

@Puloman

Nie chodzi o to że g&g źle wyglądają, chodzi o to że się źle sprawują. Inna mieszanka jest i są bardzo kruche.

A co do promyków, to faktycznie, klasa gumeczki. 2 lata hulał u mnie fioletowy promyk, aż się rozpadł i on właśnie jest git na zimę. Czerwony promyk ma bardzo ciasny kołnierz, a że jest z twardszej mieszanki to jedynie na lato się nadaje.

 

Pozostaje mi zapolować na mb niebieskiego albo na promyczka fiolet.

Link to post
Share on other sites

Co z tego że są ładne, jak po kilku strzałach kołnierz albo cycek odpadają...

A co do dystansera, to fakt, niezły jest, ale nie wszystkie komory korzystają z tego typu docisku.

 

Mnie ciekawią te flat-straight laylaxy, niebieskie bodajże, do których dedykowany jest spłaszczony dystanser. Niby taki flat-hop. Miał to ktoś może?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...