Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Z kleju do pistoletu na gorąco robi się całkiem fajne dystansery, nie za miękkie nie za twarde w zależności od użytego kleju lub wzmocnienia wewnętrznym szkieletem z blaszki/drutu.

Kwestia przygotowania gipsowego/cementowego/sylikonowego kopytka, potem pociąć na długość/szerokość i wygładzić na ciepło.

W sumie to i filament ABS do druku 3d można roztopić i zalać formę, PLA chyba by szybko potrzaskało.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z kleju do pistoletu na gorąco robi się całkiem fajne dystansery, nie za miękkie nie za twarde w zależności od użytego kleju lub wzmocnienia wewnętrznym szkieletem z blaszki/drutu.

Kwestia przygotowania gipsowego/cementowego/sylikonowego kopytka, potem pociąć na długość/szerokość i wygładzić na ciepło.

W sumie to i filament ABS do druku 3d można roztopić i zalać formę, PLA chyba by szybko potrzaskało.

 

Pytanie jak dystansery z kleju zareagują na ciepło. W lecie na słoońcu replika może się ładnie nagrzać. Kiedyś w służbowym Polonezie leżały sobie laski (kleju oczywiście) na tylnym podszybiu i pewnego upalnego dnia rozpłynęły się i wtopiły w tapicerkę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie jak dystansery z kleju zareagują na ciepło. W lecie na słoońcu replika może się ładnie nagrzać. Kiedyś w służbowym Polonezie leżały sobie laski (kleju oczywiście) na tylnym podszybiu i pewnego upalnego dnia rozpłynęły się i wtopiły w tapicerkę.

 

Takiego przypadku jeszcze nie miałem a zawsze leży kilka sztuk w skrzynce w bagażniku. Może to kwestia kleju, te lepiej trzymające papier/drewno są niskotopliwe i miększe z tego co pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Ja również jestem zwolennikiem robienia dystanserów samodzielnie. Problem tylko taki, że musi być odpowiednio gruby i obszerny. Bo nie chcemy mieć większego wybrzuszenia z jednej strony lufy, a równomierne na całej długości otworu. U siebie też próbowałem już wszystkiego włącznie z kawałkami drewna korkowego. Skończyłem chyba również na izolacji silikonowej przylepionej do ramienia dociskowego silikonem uszczelniającym. Przy czym używam zwykłej gumy zielonej G&G w jednym, a w drugim Ultimate RH50.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3130

 

Posiada ktoś może informacje, czy te gumki to ten sam model, co słynne niebieskie madbulle, o których wszyscy wspominają? Widzę tutaj sprzeczności - w tytule normal, w opisie shark. Wyjaśnię to ze sklepem, ale może ktoś z Was zna odpowiedź.

 

Te zęby w gumce dają cokolwiek, czy psują więcej niż pomagają?

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3130

 

Posiada ktoś może informacje, czy te gumki to ten sam model, co słynne niebieskie madbulle, o których wszyscy wspominają? Widzę tutaj sprzeczności - w tytule normal, w opisie shark. Wyjaśnię to ze sklepem, ale może ktoś z Was zna odpowiedź.

 

Te zęby w gumce dają cokolwiek, czy psują więcej niż pomagają?

 

Jak parę miesięcy kupowałem ów gumki w Specu, to były ciut inne - na pewno ciemniejszy kolor oraz dystansery w zestawie zwykłe, a nie klepsydrowe. Opisane też były jako normal. Te stare zaiste świetne, te nowe właśnie do mnie jadą, więc będę w stanie porównać.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Używam dystansera typu H od Airsoftpro wraz z komorą ProWin i czarną systemą. Zauważyłem stabilniejszy tor lotu kulki, ale dla mnie to jeszcze nie jest to, dlatego zmieniam na flathopa.

 

W polskich i zagranicznych sklepach szukam madbulli niebieskich i w tytułach wszędzie widzę "Madbull blue normal shark". I bądź tu mądry...

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

"Nowe" niebieskie Madbulle ze speca wyglądają jednak tak jak stare, kolor bez zmian, dystansery w zestawie również zwykłe a nie klepsydrowe. Po zamontowaniu w CQBówce fpsy bez zmian, trajektoria lepsza niż na Guarderze przezroczystym. Po zamontowaniu w AUGu CA spadek fps o ok. 10-15 (pewnie coś spieprzyłem x)), ale trajektoria lepsza niż stock mimo prawdopodobnie złego złożenia. Nie wykluczam dwóch lewych rąk przy składaniu, ponieważ wcześniej standardem było +20 fps po włożeniu w/w gumki.

Podsumowując, wygląda na to, że niebieskie Madbulle nadal są okejka.

Z innej beczki: ostatnio na azteko znalazłem takie coś:

http://azteko.pl/prometheuslaylax-gumka-hop-up-extra-soft-plaska-p-12166.html

ktoś już miał styczność lub możliwość porównania do wcześniejszego, niebieskiego Straighta?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Witam

To może też dodam swoje 3 zdania odnośnie gumek .

 

Replika M14 ,lufa KMH -gumka czarna systema ,kulki lecą jak po sznurku ,nie zaobserwowałem żadnych odskoków,wcześniej była zainstalowana zielona g&g ,uważam że systema lepiej kręci akurat w tym zestawieniu :)

Replika M4,lufa stock g&g,gumka zielona g&g , ładnie pracuje acz sądzę że systema lepiej by się tu zdała :) .

 

Widzę dużo pozytywnych opini o Madbullu niebieskim ,sądzę że skuszę się za jakiś czas na przetestowanie ich gumek :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...