Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

W moim przypadku lufa nawet znacznie cofnięta nie poprawia rezultatów, kulki dalej nie przechodzą przez kołnierz. "Z płuca" przepchnąć ich się nie da, a jakimś popychadłem czuć opór.

 

Edit. Dodam, że dzieje się tak na lufie promyka, w stockowej taki problem nie występuje.

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To naprawde dziwnie zalozona gumka musi byc jezeli na hopie zero przez kolnierz nie moze przejsc kulka. To raczej problem z budowa komory jest a nie z gumka.

 

Jezeli ciezko wam operowac lufa- olej silikonowy pomaga - wtedy i lekko doszczelni i spowoduje ze latwo sie gumke i przesówa i zakłada.

Tylko potem trzeba albo mocno wyczyscic lufe w środku albo wystrzelac troche kulek zanim olejek sie wytrzepie.

Link to post
Share on other sites

Guarder czarny i przeźroczysty ma luźniejszy kołnierz niż G&G więc można spróbować. Zeszlifowanie lekko lica lufy także nieco zmniejszy tendencję do wciskania przez nią gumki w okno komory co powoduje wywijanie kołnierza ku osi otworu i usztywnianie go. W ostateczności przeróbka komory, zrobienie lekkiego fazowania od strony lufy żeby kołnierz miał więcej luzu.

Link to post
Share on other sites

Mikorn mamy chyba różne objawy ;)

Mi się blokują kulki w podajniku bo kołnierz za mocno wystaje(w kierunku dyszy). Zaciśnięcie kołnierza związane ze zwężeniem komory nie ma wpływu na zatrzymywanie kulek.

Najdziwniejsze jest to, że przez ok 2-3 miesiące wszystko było ok. Dopiero po tym czasie zaczęły się problemy.

Link to post
Share on other sites

Jak masz dalej stockową gumkę(bądź inna której nie szkoda) to może spróbuj nią skrócić o te parę mm które blokują ci kanał od kulek i sprawdzić czy pomogło.

Kołnierz gumki ma ciąć? Serio?

 

Wiem o co chodzi :icon_wink:

Też tak próbowałem, ale tak jak napisałem, po chwili klips sam wskakuje i przesuwa lufę.

Ewentualnie trzeba by przerobić klips lub lekko oszlifować rowki na lufie.

Po kiego ci ten klips? Wywal go, cofnij lufę, zaklej taśmą.

Jak masz luzy, to teflon.

Link to post
Share on other sites

Kołnierz gumki ma ciąć? Serio?

 

 

Po kiego ci ten klips? Wywal go, cofnij lufę, zaklej taśmą.

Jak masz luzy, to teflon.

Nie kołnierz a tyłek gumki tak by schować te wystające mm z przodu gumki. Miałem tak w G3 gdzie zielona G&G była minimalnie zadługa i nie mogłem założyć klipsa blokującego lufę, a jeśli już go założyłem to wypychał gumkę za bardzo do przodu komory. Przez co kołnierz miał tendencję do zawijania się. Po skróceniu gumki o 3mm problem zniknął jak i również nie było problemu z założeniem klipsa.

 

Ale fakt faktem że wyraziłem się nie jasno i powinienem sprecyzowac o co mi chodziło.

Edited by Endranii
Link to post
Share on other sites

Przycięcie gumki na lufie nic nie da. Gumka nie zachodzi na wcięcia na lufie, a gdy klips wskakuje na swoje miejsce przesuwa całą lufę razem z gumką.

 

Kocur gumka wchodzi bez problemu - nawet bez olejku. Po prostu lufa wchodzi za głęboko w komorę.

Później zrobię zdjęcie, na razie mały rysunek jak to wygląda w przekroju.

 

Na zielono zaznaczona gumka. Mniej więcej tak to się prezentuje.

 

B5miPif.jpg

Edited by groszekoki
Link to post
Share on other sites

Tak naprawde to co narysowales jest ok - o ile wystajaca czesc gumki ma okolo 0.5 mm do 1 mm.

Tyle wystajacy kolnierz jest normalny.

Gumki kolnierz maja roznej dlugosci - te miekkie potrafia byc dluzsze, sa tez gumki z niewielkim kolnierzem (ale juz nie pamietam która tak miala).

 

Jezeli zatrzask na lufe przesówa ci lufe z gumka za daleko ... to nie uzywaj go i owin wszystko teflonem.

Ale to naprawde dziwne jak tak zachowuje sie komora hopa - wyglada ze jest kiepska.

Wymieniasz ja z jakiegos konkretnego powodu czy uwazales ze bedzie lepsza ?

Czy to taki kiepski stock ?

Bo z komorami ... jak stockowa dziala to lepiej nie wymieniac ;p

Link to post
Share on other sites

Poniżej zdjęcia tego jak gumka blokuje kulki.

9df63a29e5fba120cb7b6079c8065b1f.jpgd21df205e698ef791b71cf6c8ddd6aa9.jpg

 

A dla porównania poniżej stockowa komora od Boyi

48d1bc29d30feb3045c6c17bb7f6600a.jpg0be961ef119c6d7fd5136921093a332b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Komore wymieniałem zauroczony opowieściami o ProWinie :P z początku gdy jeszcze wszystko bormalnie śmigało miałem na PW lepszą szczelność co dało wzrost ok 20 fps. Ale teraz jak włożyłem lufę do stockowej konory to nie mogłem jej wyjąć - taka ciasna :)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli pamięć mnie nie myli to kupiłem ją w ASG Revolution. Lufa Perun od Mountebank Customs ale od niedawna, wcześniej była PPS. Objawy takie same przy obu lufach. Tylko, że na początku wszystko było ok. Komora była kupiona w czerwcu, a problemy zaczęły się w październiku od tak po prostu.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Najdziwniejsze jest to, że przez ok 2-3 miesiące wszystko było ok. Dopiero po tym czasie zaczęły się problemy.

 

Czym się objawiają twoje "problemy"? Replika strzela na pusto?

 

Rzecz w tym że najwyraźniej nie jest to wina kołnierza blokującego kulki skoro jak sam twierdzisz, problem wyszedł po czasie. Na pewno nie pomaga to w podawaniu i stawia opór, ale najwyraźniej to inny element zawodzi.

 

Nie zmieniałeś może kulek przez te 2-3 miesiące? Miałeś nowe magazynki? Może ci się ubiły sprężyny, może był z fabryki smar który teraz się wystrzelił. Może baterię zmieniłeś na mocniejszą i ci się czas cofania dyszy zmienił?

 

Ja bym osobiście nie zmieniał gumki która ci dobrze uszczelnia / kręci póki nie ustalisz tych kwestii.

Link to post
Share on other sites

matrigs - replika strzela na pusto, bo nie podaje kulek. Sprężyna w magazynku nie daje rady przepchnąć kulki przez gumkę, bez różnicy czy to Hi-cap czy mid.

Kulki są blokowane w podajniku, dysza nie ma nic do tego. Fakt, że zaczęło się to dziać po zmianie baterii, z 8,4V NiMh zmieniłem na 7,4V LiPo, co raczej wpłynęło na jeszcze wolniejszą pracę mechanizmu. Hmm..musiałbym sprawdzić na tej stockowej batce..

Kulki nadal te same - One Shoot. Od pół roku wszyscy z mojej grupy ich używają i nikt nie ma problemów.

 

Gumkę musiałem zmienić, bo przy poprzedniej nieumiejętnie przyciąłem kołnierz, ale dzięki temu replika strzelała normalnie i nawet dałem radę z niej strzelać na 1 spotkaniu :) teraz już wiem, że nie warto przycinać gumek od tej strony :icon_lol:

 

Myślę jeszcze o ewentualnym spiłowaniu ok 1mm lufy, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Edited by groszekoki
Link to post
Share on other sites

Myślę, że większość rozwiązań została już podana. Ty najlepiej wiesz jak Ci się te elementy układają, więc ty musisz wiedzieć które rozwiązanie jest najlepsze. Ogółem wychodzi na to, że masz chujową komorę. Najlepiej ją po prostu zmień.

 

A pomysł z przycinaniem lufy, skoro to komora jest wadliwa... Ogółem zasada jest taka, że nie niszcz dobrych elementów, żeby go dopasować do gównianej części, bo potem mogą wyniknąć inne problemy, bo coś innego możesz przez to przestawić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...