Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki tłok do SP130 i więcej?


Recommended Posts

Podejść pewnie podejdzie...

Tylko zastanów się czy tłok z pełną stalową "szczęką" to nie przesada do takiej sprężyny.

Przy ewentualnej zacince łatwiej o uszkodzenie zębatki...

Stockowy tłok Ci padł że chcesz go wymieniać czy to taki zapobiegawczy zabieg?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanów się nad czarnym Guarderem polecanym w tym temacie.

U mnie śmiga na SP140 ale tylko semi. Po ok 2k cykli nie widać śladów zużycia ale to w zasadzie żaden przebieg (no chyba że dla nowej serii madbull'i).

Pamiętaj żeby przy montażu sprawdzić czy tłok prawidłowo zazębia się z zębatką.

Link to post
Share on other sites

W takim razie i ja chyba se sprawie ten tłok Guardera do SP150 bo nie widze nic innego sensowanego.

 

Przemyślałem sprawę tłoka i doszedłem do wniosku że nie będe montował tłoka z całą metalową szczeką bo jakby co wole żeby tłok za 80zł poleciał niż zębatki za ponad 350zł, a skoro juz paru z was chwali tego Guardera to i ja się skusze :mrgreen:

 

W opisie na zagranicznej stronie doczytałem że wytrzymuje do 160 sprężyny więc chyba SP150 Guardera tylko na pojedyńczym powinien uciągnąć. Dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mnie to nie przemawia za moim tokiem myślenia oszczedność tylko czarny Guarder wydaje sie naprawdę sensownym kompromisem.

 

A tak na marginesie u kolegi na SP150 Ekstremalne wzmocniony tłok HARD PISTON

Prometheus poleciał do nieba po jakimś 1000kulek , nie wiem co było przyczyna ale poległ.

 

Więc albo Guarder albo coś z metalową szczęką, wypróbuje Guardera :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Kupiłem MB z 7 zębami 2 tygodnie temu. Sprężyna m145 element i brak śladów zużycia po 14k kulek full auto only. Nie wiem jakiej serii jest to tłok nowa czy stara, był w gablocie, to kupiłem, a teraz żałuję, że to nie proarms, bo na MB słaby rof przy 7.4v i silniku JG. Jak co to chodzi, ma ultra luz. Chyba muszę pakiet zmienić na 11.1, znowu jakiś kokam 30C. Ciekawe czy GB cymy wytrzyma( V2).

Link to post
Share on other sites

14k kulek w 2 tygodnie :poddanie:

 

Co do zestawu to może sprężyna elementa szybko się zbiła, bo nie bardzo widzę jak gearbox mógł wytrzymać tyle i to jeszcze na auto. 7,4v lipol ma marne parametry na standardowych silnikach coś pomiędzy batką 8,4 a 9,6 na ogniwach mini.

U mnie ta batka pokazała kły ale na silniku high speed guardera.

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Sorry, dla Ciebie 14k to dużo? Dobry GB ma wytrzymać 50-80k a 14k to nawet nie wąchnąć awarii.

Jeśli dla ciebie 14 tysięcy kulek wystrzelone w 2 tygodnie i to nie z broni wsparcia jest normalne to sorry... Poza tym mówimy tutaj o m145 i ful auto...

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że problem z tłokami jest już za nami:

 

http://www.military.pl/wzmocniony-tlok-ful...owe_10568t.html

 

Na zagranicznych forach piszą, że wytrzymuje nawet M170 bez problemowo.

 

Zęby tłoka to wkładka stalowa, hartowna na ciepło, brak 2 zęba wpłynie z pewnością na jego żywotność.

 

Waga: 16g (zwykły tłok ok 12g)

 

Zdjęcia Tłoka

 

 

p1020517b.jpg

 

p1020521k.jpg

 

Tłok będzie siedział w M249 przy M150 Systemy, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Nie będe zakładał nowego tematu więc zapytam tutaj.

 

Mianowicie doszedł do mnie tłok Guardera ( czarny) wyjmuje z paczki montuje z głowica w cylindrze,przymierzam czy dobrze pasuje do zębatek(czy dobrze się zazębija z tłokiem) i tu problem:

 

kiedy zębatka tłokowa dochodzi pierwszym zębem do tłoka to zamiast zazębiać się z pierwszym zębem tłoka9tym najgrubszym) zaczyna delikatnie zachaczać o drugi ząb tłoka kiedy po lekkim przeskoku zaczyna dopietro zazębiać się prawidłowo z pierwszym.

 

Przyznam szczerze że do tej pory nie zwracałem na to uwagi, dopiero po poradach forumowych speców ( za co z góry dziękuje) zacząłem sprawdzać ten temat.

 

I teraz pytanie czy usunięcie przedostatniego zęba rozwiąże problem?????

 

Zauważyłem że jak pierwszy ząb zębatki jest w pełni zazębiony to trzeci na tłoku i zębatce również jest w trakcie zazębiania(także można przyjąć zę drugi na tłoku jest zbędny) tak jak to nawet widać na zdjęciach pidzejfat w tym nowym tłoku jak i jest to w tłokach JBU.

Mam nazdzieje że dośc zrozumiale to przedstawiłem , bardzo proszę o pomoc bo chciałem poskłądać replikę w ten weekend.

Edited by Sebi_S
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo u siebie w M14 na tłoku Madbulla i zębatkach DT Helical Prometheusa. Spiłuj drugi ząb tłoka - ja tak zrobiłem i hula jak należy. Dlatego właśnie coraz więcej tłoków nie ma 2 zęba. Z ciekawostek - stockowy tłok z M14 miał 2 ząb o połowę niższy niż pozostałe, stockowy tłok z RK Boyi nie miał 2 zęba w ogóle.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Za radą MAJORa szlifnąłem do połowy drugi ząb w tłoku Guarder i wszystko zaczęło płynnie chodzić :mrgreen: tłok jak narazie wytrzymał około 100 strzałów na SP150 Guardera także moja nadzieja że ten tłok polata troche.

 

Ale pojawił sie inny problem, mianowicie po podpięciu maga pierwsze kilka kulek leci dosłownie na 15m, póżniej coraz dalej, coraz dalej aż w końcu widać że replika ma ponad 500fps(nie wiem jeszcze ile ma, nie mierzyłem) poprzednio na SP140 miała 530fps.

 

Jak macie jakieś pomysły co może być problemem to piszcie, ja stawiam na problem z gumką (aktualnie czarna Systema,lufa Promyka, komora KA) kuleczki to MadBuul 0,36g i Blaster Devil 0,30g :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...