Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki tłok do SP130 i więcej?


Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawe, przemieliłem +20k kulasow na swoim MB przy m140 i chyba już zaczął się zużywać, bo widać u spodu na zębach przetarcie(plastik się błyszczy jakby wypolerowany), ale nie ma wgłębień. Zębatki zazębiają się idealnie, i tylko te przetacie daje mi do myślenia, o co chodzi, czyżbym miał tłok MB z nowej serii? Zębow nie podklejalem, bo nawet interwencja młotka nie pomogła, siedzą i nie chcą puścić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.Mimo ze latam na SP 130 Guardera podzielę się z Wami informacja odnośnie czarnego tłoka Guarder.

Przebieg na tłoku to 10 tyś kulek(+/- 500)

Przebieg sp130 około 14 tyś kulek

Replika AK 74 CM 40C

Tryb strzelania ; głównie auto-semi sporadycznie.

Zasilanie;na tym tłoku 5 tys przeleciało na sticku FF 9.6V a reszta na LiPo 7,4 30C max 35C

 

I przyznam że mając 500 fps w zestawie i tryb only auto, tłok można zaliczyć do wytrzymałych, godny polecenia.

 

Fotki z telefony także idealnie nie widać znikomych śladów-minimalnie frez na ostatnim grubym zębie.

 

3380529474a5e266m.jpg

 

70cc8587fdffd2ddm.jpg

 

0c3c2a10e5160372m.jpg

 

Kolejny przegląd za 10 tysi także czas pokarze jaki będzie stopień zużycia.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Jedno pytanie, jaki dokładnie jest ten "wzocniony" tłok od KA w Free Floacie? Gdzieś mam go ze stocka, a chciałbym przełożyć go do innej repliki. Jaką sprężyne wytrzymuje bez natychmiastowego uszczerbku?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przepraszam że nie ten temat, ale nic nie potrafiłem znaleźć odpowiadającemu mojemu pytaniu.

 

Jaki tłok będzie najlepsze do M110/M120 + lipo 11.1 + mosfet + kable niskooporowe?

Obstawiałem między JBU Alu+metal zęby albo tytanowy DF. Co wy na to?

Edited by Kuczu
Link to post
Share on other sites

I co z tego?

Przemieliłem przez 2 lata na nim kilkadziesiąt tysięcy kulek na springu 120 podpartym na łożyskach. Kilka miesięcy temu założyłem 130 dalej podpartą na łożyskach i uwierz mi... on normalnie działa ;-). Pewnie, że jak złapię kiedyś zacinkę to się wysypie i to nie ma dwóch zdań, ale jak na razie stalowa zębatka zgubiła ząb (KA nie zdzierżyło w końcu ;-) ), a tłok nadal cały ;-). Jak go wygniotła tłokowa zębata na samym początku, tak ma cały czas. Jak znajdę kiedyś chwilę (a nastąpi ona najwcześniej we wrześniu z powodu urlopów, przeprowadzek i innych takich) to jak będziesz jeszcze miał ochotę wydłubie go z GB i obfotografuję ;-).

Na 100 -110 zupełnie wystarczający jest, byle dobrze poskładać replikę i dbać o magi i kulasy.

Link to post
Share on other sites

Złego spodkładkowania, ew. słabego spasowania z zębatką tłokową. Miałem u siebie tak z tym tłokiem w jednej replice, na "dzień dobry" zęby się "poukładały" do zębatki, jak otworzyłem, żeby sobie zrobić przegląd po 2 strzelankach, to były gdzieniegdzie takie jakby wiórki z tłoka. Po następnych roku nie otwierania GB, tylko strzelania, po otwarciu kontrolnym nic takiego się nie znalazło. A zęby jak się wytarły za tym pierwszym razem, tak były cały czas takie same. We wrześniu sprawdzę co się tam namieszało, jak tłokowa straciła ząb z powodu rofu chyba za dużego na nią ;-).

Link to post
Share on other sites

Na zbrojowni pojawił się nowy tłok z pełnymi stalowymi zębami firmy Dream Army

Skuszony niską ceną zakupiłem do pracy ze sprężyną M150 i na ogniu pojedynczym.

Poniżej fotki tłoka:

dscf8270custom.th.jpg

dscf8264custom.th.jpg

dscf8263custom.th.jpg

 

 

O samym tłoku:

Wygląda na wykonany dosyć dobrze, metalowe zęby osadzone mocno w korpusie (nie udało mi się ich wyjąć). Magnes działa na zęby więc to raczej stal. Drugi ząb krótszy co jest miłym akcentem.

 

Zobaczymy jak długo pożyje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...