Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Paluchi na spuście


Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posłuchaj i wbijcie sobie to Wy wszyscy niekonsekwentni i nieodpowiedzialni palcokładacze. Wszystkie osoby, które pchają palucha na spust są dla mnie kompletnymi laikami, którzy broni palnej w ręku nie trzymali. Te zasady są tam nie bez powodu, bawimy się zabawkami przypominającymi broń i jako takie ciąży na nich brzemię broni palnej. Te zabawki robią krzywdę niepoprawnie używane. To, że wepchałeś tam palucha świadczy o Twojej niekompetencji jako strzelec i użytkownik takowej zabawki. I proszę, nie usprawiedliwiaj się tak dziecinnie, że to niedopatrzenie. Nie masz takiego nawyku, bo nikt Cie przez łeb nie zdzielił za to, ani też nie doświadczyłeś skutków braku poszanowania zasad bezpieczeństwa przy obsłudze broni i urządzeń broniopodobnych. Pytania?

Link to post
Share on other sites

Owszem, mógłbym jeszcze dyskutować jeszcze długo - bo mam swoje stanowisko w tej sprawie i nie odpuszczę, ale wydaje mi się, że ten temat, to nie miejsce na rozmowy. Dlatego, jeśli jeszcze komuś nie podoba się palec na spuście, na piepszonym zdjęciu, to zapraszam na PW.

 

Będę wdzięczny za usunięcie tych wszystkich postów do mojego zdjęcia (włącznie, jeśli tylko moderatorom nie spodoba się palec na spuście), bo kto chciał przeczytać, ten już chyba przeczytał.

Link to post
Share on other sites

Jakie znowu rewolucyjne. Sam do błędu się przyznałem - jak to określiłem, niedopatrzenie z mojej strony. Nie widzę poprostu sensu w wyolbrzymianiu tak tego problemu. Replika zabezpieczona, pod lufą nikt nie stał, dodatkowo była skierowana w dół.

 

Palec na spuście - okej, błąd.

Wyolbrzymianie, tzw. "widły z igły" - przejaw impotencji umysłowej.

Link to post
Share on other sites

O! Widzę, że topic został wydzielony, teraz proszę Dezerter, masz okazję. Proszę, opisz Nam Twoją teorię na temat "dlaczego wolno" kłaść palucha na spuście i czemu to bezpieczne. Czekam z niecierpliwością.

Link to post
Share on other sites

O! Widzę, że topic został wydzielony, teraz proszę Dezerter, masz okazję. Proszę, opisz Nam Twoją teorię na temat "dlaczego wolno" kłaść palucha na spuście i czemu to bezpieczne. Czekam z niecierpliwością.

 

 

 

Jakie znowu rewolucyjne. Sam do błędu się przyznałem - jak to określiłem, niedopatrzenie z mojej strony. Nie widzę poprostu sensu w wyolbrzymianiu tak tego problemu. Replika zabezpieczona, pod lufą nikt nie stał, dodatkowo była skierowana w dół.

 

Palec na spuście - okej, błąd.

Wyolbrzymianie, tzw. "widły z igły" - przejaw impotencji umysłowej.

 

Mówimy o konkretnym zdjęciu i o konkretnej sytuacji, to i ja odpowiadam, przez pryzmat jedynie tego przypadku.

 

Głęboko w dupie to mam, czy ktoś nosi palec na spuście czy nie, kiedy replika jest zabezpieczona.

 

 

EDIT: Czy moderator który wydzielił wątek, będzie tak miły, dopisać w pierwszym poście, że został on wydzielony z takiego i takiego tematu? Będę wdzięczny.

Edited by Dezerter
Link to post
Share on other sites

Dezerter... Walnąłeś błąd.

Możesz nawet podchodzić do AS sportowo i hobbystycznie, ale zasady to zasady.

Co z tego, że to replika?

"Strzela"? Strzela. No to należy i obchodzić się z tym, jak z resztą strzelających "zabawek" ;-)

 

A kim jestem ja, żeby zabierać głos? Airsofterem, który tego błędu już nie popełnia.

2 lata na strzelnicy sportowej, kadra trenerów, razy po łbie i "trigger discipline" mam już we krwi, a to przeniosło się na airsoft.

 

Edit:

Safe, safe'em- "Raz do roku nawet i miotła wystrzeli".

Edited by Hooliganek
Link to post
Share on other sites

@Dezerter

Jesteś laik. Do tego niebezpieczny dla otoczenia. Jedynym bezpiecznikiem dla broni jesteś Ty sam. Mechaniczne bezpieczniki zawodzą, szczególnie te w AEG. Wiesz jak takowy jest skonstruowany? A co będzie jak zawiedzie? Zetrze się. Wypalisz Koledze w twarz. Skoro łamiesz jedną zasadę i to świadomie to będziesz łamał pozostałe, bo nie masz samodyscypliny.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

@Dezerter

Jesteś laik. Do tego niebezpieczny dla otoczenia. Jedynym bezpiecznikiem dla broni jesteś Ty sam. Mechaniczne bezpieczniki zawodzą, szczególnie te w AEG. Wiesz jak takowy jest skonstruowany? A co będzie jak zawiedzie? Zetrze się. Wypalisz Koledze w twarz. Skoro łamiesz jedną zasadę i to świadomie to będziesz łamał pozostałe, bo nie masz samodyscypliny.

 

Oceniasz ludzi po kilku postach, ba, mówisz jacy oni są!

Nie mieliśmy okazji się spotkać, a Ty wiesz wszystko, jesteś dobry :wink:

Link to post
Share on other sites

Czy moderator który wydzielił wątek, będzie tak miły, dopisać w pierwszym poście, że został on wydzielony z takiego i takiego tematu? Będę wdzięczny.

 

Aż się zapytam: po co dopisywać z jakiego tematu było wydzielone? Żeby wszyscy wiedzieli jakich zdjęć nie wstawiać do tematu zawierającego słowo ambitne?

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jeśli "niedopatrzyłeś" palca to skąd wiesz, że "dopatrzyłeś" bezpiecznik? Może się przestawił o oporządzenie (a co w AEGu nie trudno).

 

Rozumem również, że palec położyłeś na spuście na tą chwilkę robienia zdjęcia, bo w pozostałym czasie kiedy idziesz w szyku z ludźmi z zespołu przed i za Tobą już nie trzymasz? Czy na to też masz jakąś teorię?

Link to post
Share on other sites

Oceniasz ludzi po kilku postach, ba, mówisz jacy oni są!

Nie mieliśmy okazji się spotkać, a Ty wiesz wszystko, jesteś dobry :wink:

 

Kolego, przestań emo-interpretować wszystko tak. Masz 12 lat czy coś? A do tego, kiedy łaskawie zaczniesz ze mną rozmawiać merytorycznie? Dla Ciebie rozwinę:

Nie masz samodyscypliny w użytkowaniu urządzenia przypominającego broń. Czy lepiej? Czy już słuchasz My Chemical Romance i się tniesz?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie słucham. Wolę Awanture i The Junkers.

 

Skończmy już, wszyscy dobrze wiemy, że nie powinienem kłaść palca na spuście. Do szału doprowadziły mnie tylko te komentarze ludzi, którzy najchętniej ukamieniowaliby mnie za ten palec.

Nasza dyskusja, z "palca" przeszła na jakieś personalne docinki.

Link to post
Share on other sites
Do szału doprowadziły mnie tylko te komentarze ludzi, którzy najchętniej ukamieniowaliby mnie za ten palec.
Zrozum wreszcie, że przez takie nawyki giną ludzie. To jest replika? Tak, ale uczysz się nawyków. Biorąc pod uwagę zainteresowania jest bardzo prawdopodobne, że kiedyś pójdziesz z kumplami na strzelnicę a wtedy może dojść do nieszczęścia.

 

I bzdurą jest twierdzenie przez wielu "to tylko replika, jak będę miał broń to będę uważał". Nie tak działają nawyki. Znam ludzi (airsoftowców, nie strzelców), którzy biorąc do ręki wiertarkę mają palec "ze spustu".

 

Jakbyś nie napisał nic, albo napisał "ok, mój błąd" na tym by się skończyło. Ale Ty zacząłeś się usprawiedliwiać, wymyślać wyjątki i dlaczego Ty jednak mogłeś mieć palec na spuście. I takie podejście zawsze będzie powodowało taką reakcję ludzi rozsądnych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...