Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Call of Duty - Black Ops


Recommended Posts

Fakt faktem kampanie poprzednich CoD'ów były w mniejszym lub większym stopniu realistyczne: 1,2,3 i WaW - IIWŚ, MW1 i MW2 - połączenie wojny w Iraku, Gruzji oraz "możliwej" wojny między USA i Rosją (mam tu otwarte ramy czasowe, nikt nie powie, że taka wojna nie może się zacząć nawet jutro). W Black Ops mamy niestety zamknięte ramy czasowe (zimna wojna już się raczej skończyła) i misja WMD (oddział super-komando-US-CIA naparzający się z Rosjanami gdzieś na Syberii) jest totalną pomyłką. Może mam mylne przekonanie, ale wg. mnie gdyby panujący ówcześnie Pierwszy Sekretarz dowiedział się, że Jankesi wylądowali gdzie w Matuszce Rassiji, III wojna stałaby się faktem.

 

Ale jak już napisał Shogun_Yamato - CoD to obecnie arcade, a sądząc po nowych witrynach, jakie zarejestrowało Activision (Future Warfare, Space Warfare) z każdym kolejnym stawać się będzie jeszcze bardziej arcadowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że należy nieco wyluzować w kwestii oceny gry zanim się w nią grało.

 

COD4 był dobry, bo był dobrze zrobiony. W WaW kulała AI i skrypty, no i w multi brakowało immersion. MW2 miało debilną fabułę i "zdziecinniały" tryb multi bez serwerów dedykowanych i supportu dla modów.

 

Jeśli Treyarch wyciągnie z tego wnioski, gra będzie dobra, bo jeśli idzie o samą mechanikę rozgrywki to Call of Duty bije na głowę wszystko inne (BF2BC w sumie też).

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dokładnie. Jedyne czego brakuje to zniszczalnego otoczenia. No i jeszcze jedno: w MW2 śmieszyło mnie jak ktoś dostał w głowę z RPG lub AT4 i "odlatywał" sobie na 2 metry. Naprawdę z takiego gościa zostałby popiół. :-P W WAW ciekawie to wyglądało.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie przesadzą z własnymi pomysłami i swojej wersji historii, gra będzie w dechę. COD 6 okazał się kompletną klapą po mimo wielkiej sprzedaży, gra jest dla dzieci. Może tutaj nadrobią straty i wyjdą z honorem.

Jak dla mnie, każda kolejna wersja COD może być w czasach II.w.ś. i w końcu może zrobią ze choć raz można będzie zagrać Niemcami ;) Cała kampanię.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Mati13k

Hmm, typowy COD - efektownie, dynamicznie. Jeżeli nie oczekujemy od gry nadmiaru realizmu, na pewno podejdzie każdemu. Przynajmniej reload jako taki, a nie tak jak w MOH - klepnięcie w dół magazynka zamiast w BC. :-P

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Przecież patrząc na pierwszy trailer ( wycinki z przesłuchania ), naukowcy mogli i wehkiuł czasu wymyślić. :D Pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję, że powstanie otwarta walka pomiędzy COD, a MOH - korzystna dla nas.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę ramy czasowe (i co za tym idzie klimat) CoD Black Ops będzie bardziej rywalizował z BFBC2 Vietnam, oczywiście jeżeli będzie w nim kampania dla jednego gracza i ukaże się na PC. No i mam nadzieję, że actizdziercy odpuszczą nieco z ceną.

 

Edyta

Zapomniałem o linku który miałem wrzucić (Kolejny gamweplay z BO):

http://www.youtube.com/watch?v=xRyRv0SiH2c

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Multiplayer trailer:

 

 

Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, dynamika, rozwałka, tryb kamery(ciekawe jak będzie się sprawdzał) a później znowu nagrody za zabójstwa(zrzut z helikoptera, rakieta w stylu predatora i zdalnie sterowany samochodzik WTF??), ale na szczęście twórcy zapowiedzieli tryb gry “barebones”, w którym nie będzie perków i nagród za zabójstwa pod rząd. Więc OK.

 

Kuszę już widzieliśmy, a strzelające noże też są (podobnież) w realu używane przez Specnaz, więc można to pominąć.

 

PS. Ta mapa przypomina trochę(według mnie) tą z COD4 gdzie Zachajew wystrzeliwał rakiety.

 

 

 

 

Osom! Strzelanie z łuku też było dobre :-F . No i za duży odrzut troszkę.

 

Rozumiem, że żartujesz? Przecież broń używana w między innymi w 0.45 minucie ma odrzut jak ACR z MW2.

Edited by admarss
Link to post
Share on other sites

Wybuchowy zdalnie sterowany samochód jest przekozak :-)

 

Szkoda tylko, że broń będzie miała raczej mało wspólnego z czasami w których toczyć się będzie akcja gry. I mogli by w końcu przejść na jakiś nowy silnik, bo ten kiczowaty styl grafiki zaczyna męczyć moje oczy.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

No coz, typowy COD. Szkoda ze film zacina jak jasna cholera ( zagraniczna kafejka... ), ale mimo wszystko widac dynamike. Jak ktos lubi CODy to na pewno mu sie spodoba, a jak nie to po prostu nie. ;-) Wydaje mi sie, ze z kazdym CODem widac coraz wieksza zapasc od realizmu ( wiem, wiem - jak chce realizm to ARMA, ale SciFi w COD tez nie chce ). Od gry oczekuje mozliwosci zabawym, a nie symulatora, jednak jako AIRSOFTPROGAMER musze sie czepiac takich rzeczy jak macanie maga zamiast BC w MOH czy inne takie.

Link to post
Share on other sites

Powiem krótko, jakie to jest zajebiste :) No ale poważnie to musieli co nieco pozmieniać w stosunku do MW2 aby był sens sprzedawania nowej gry i nie wyglądało to jak pak z broniami i mapami. Jak ktoś chce ściągnąć ten MP gameplay do offline aby oglądać wygodnie to najlepiej z gametrailers:Trailer Zrobiono już jego analizę: ANaliza

Edited by Trapez
Link to post
Share on other sites

- patrz jak się montuje na nim ostrze w rzeczywistości, a potem porównaj sobie do teasera.

 

 

 

 

To przecież wiadomo, że w realu jest inaczej. Zaraz się tu zrobi kłótnia jak w temacie o Medal of Honor z przeładowaniem ostrej broni, a odpowiedniku w grze. :wink: Ja tylko po prostu napisałem, że takie noże są, żeby ktoś nie myślał, że to jakiś wymysł twórców...

Edited by admarss
Link to post
Share on other sites

Ziom, chodzi mi o to że niedługo w CoD-ie będziesz napierdzielał z laserka do kosmitów.

 

Bardzo mnie interesuje tryb single, bo temat jest dosyć ciekawy. Ponoć istnieją podejrzenia, że będziemy brali udział w zamachu na Kennedy'ego (na jednym z trailerów jest rysunek karabinu, z którego prezydent został zamordowany).

 

Ale multi? Ten strzelający nóż, ten samochodzik, killstreaki... chociaż te dwie ostatnie rzeczy można wyeliminować włączając tryb barebones. Podobno. Wtedy to miałoby ręce i nogi.

 

A tak poza tym to jak mój znajomy zauważył, Activision powinno zatrudnić do roboty nad serią CoD cztery studia i robić coda na każdą porę roku. :P

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...