Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

W związku z pewnym przeładowaniem wątku oryginalnego i koniecznością zrobienia w nim porządków by przywrócić mu jaką taką czytelność, pozwalam sobie, jako jego założyciel tymczasowo go zamknąć, a w to miejsce utworzyć jego roboczą drugą część.

 

Na początek umieszczę tu małe resumee, streszczające podstawowe zagadnienia konfiguracji oporządzenia. Ale to już raczej wieczorem.

 

C22

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Poszukuję lekkiego oporzadzenia, nie krepującego ruchów, które pomieści max. 6 ładownic.

 

Z gąszczu możliwości przy pomocy formowiczów wyłowiłem póki co, następujące :

 

http://miwo-military.pl/?p=8.89.SZELKI-UNI...7.MIWO-MILITARY i http://miwo-military.pl/?p=8.226.PT-3.F-08.MIWO-MILITARY CB 128 zł MIWO Lubliniec

 

http://img688.imageshack.us/i/marpat.jpg/ 145zł-PS TACTICAL GEAR

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=3678 215zł -Flyye

 

Co waszym zdaniem będzie najlepsze ?

Dlaczego ?

Edited by wiking126p
Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz dosyc przyzwoity, choć podróbkowy chestrig to nie oszczędzaj na kieszeniach, bo to gówniana oszczędność, zwłaszcza że integralne shingle w tym chescie już ci pozwoliły zaoszczędzić na ładownicach do kbk.

 

http://www.casg.pl/product-pol-542-FLYYE-p...ote-Brown-.html

 

http://www.casg.pl/product-pol-292-FLYYE-p...ote-Brown-.html

 

I jak zamówisz komplet, zaoszczędzisz też na przesyłce.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mój błąd - tematyka forum mnie nakierowała na ASG. No więc dlaczego odchodzi się od dużej ilości magazynków przenoszonych przez żołnierza? Pytam z czystej ciekawości. Na misjach jest zupełnie coś innego. :-P

Link to post
Share on other sites

Bo jak 180 kulek Ci nie pomoże to i 360 pewnie też już nie. Magazynki ważą, zwiększają obrys sylwetki, zmniejszają manewrowość, szczególnie w pojazdach z których głównie korzysta się z teraz w trakcie działań bojowych więc zapas może być przewożony i nie trzeba go nosić.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Są przecież shingle, albo kamizelki ( np. WSH ), w których można rozlokować 12 magazynków bez zwiększania obrysu sylwetki. A co do działań, to w Afganie często ograniczone jest używanie pojazdów, dlatego zapytałem. Nie będę się sprzeczał z mądrzejszymi od siebie - dzięki wielkie za odpowiedź i pozdrawiam. ;-)

Link to post
Share on other sites

Każdy który musi zachować mobilność. Stąd Plate Carriery, lżejsza cordura i generalnie odchudzanie sprzętu. Przypominam że każdy 30 nabojowy magazynek 5,56X45mm to 0,5kg - i owszem nosi się ich większy zapas, ale już mniej na sobie, więcej w plecakach i go-bagach.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, zakładamy jeszcze umiejętność samodzielnego myślenia. Jeśli rzeczywiście potrzebuje mieć w ładownicach 8-12 magazynków to będzie musiał tak złożyć opo, ale podejrzewam że w tym przypadku to nie zachodzi, a tendencja redukowania liczby magazynków w oporządzeniu na rzecz dodatkowych plecaków/toreb jest zauważalna.

Link to post
Share on other sites

Pytanie może być głupawe, ale i tak zadam. Wymyśliłem sobie konfigurację pt:

pas PT-3, na nim worek na odzysk, dwie ładownice do AK (2x2 magi) i do tego jakaś torba nad tyłkiem (np. taki duże cargo do trzymania zapasu kulek, multitoola, jakiegoś batona na przegryzkę/komórki etc.), do tego na plecy chciałem wrzucić dromadera.

Pytania są dwa:

Primo: czy taki konfig ma sens?

Secundo-czy sam pas to nie będzie za mało (chodzi o ciężar na biodrach) i czy zamiast dromadera nie wziąć szelek+pokrowca na wodę. Mógłbym wtedy nie tylko odciążyć biodra, ale np. wrzucić jedną albo obie ładownice na szelki plus mieć miejsce na "przyszłą rozbudowę" (może PMRka?).

Całość chciałem zrobić na taśmach 25mm (co nie jest pozaznaczane) i w cordurze (przedłuży żywotność?).

Za wszelkie sugestie dziękuję "from the mountain" ;).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...