Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Masz to co ja zapewne czyli gabaryty uniemożliwiające używanie PT3. Dlatego zmień na PT2.

Można zapyta jakie macie gabaryty? Bo sam chce kupic ten pas i nie wiem czy PT3 czy PT2.

 

A czy jak kupie PT2, to przykładowo ładownice które się zaczepia o 3 paski nie będą dyndać albo przemieszczać się?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaki sposób noszenia preferujecie? Uwzględnijmy to, że worek ma być dla nas na zrzut oraz opcję, gdzie worek służy do kolekcjonowania znalezionych przy podejrzanym fantów.

 

Do wyboru:

 

Na dupie:

83154592.th.jpg

 

Na udzie:

146819.th.jpg

 

Na "kangura":

152641.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Dudek jeśli w obu ładownicach 9 mm przenosisz magazynek to dałbym, obie obok siebie, na lewym panelu. Czemu nie używasz camela? Plecy szelek masz wiec manierka out, radio za utility, utility za manierkę (przy założeniu, żeś praworęczny, sadząc po manierce).

 

_Mnichu to chyba nie tylko wzrost co wielkość dupska,. brzucha itp. Przymierz od kogoś.

 

Arafat pytasz a i tak zamontujesz tam gdzie tobie pasi, więc po co?

Link to post
Share on other sites

Arafat, na udzie jest łatwiejszy, szybszy i wygodniejszy dostęp. Na "kangura" trochę nie bardzo, będziesz miał za dużo i mogą na tym ucierpieć twoje klejnoty, czego zapewne nie chcesz 8) . "Na dupie" może być dostęp trochę ciężki i męczący, o ile masz na plecach jeszcze jakieś ładownice na FB czy np. Camelbak.

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites

Dudek jeśli w obu ładownicach 9 mm przenosisz magazynek to dałbym, obie obok siebie, na lewym panelu. Czemu nie używasz camela? Plecy szelek masz wiec manierka out, radio za utility, utility za manierkę (przy założeniu, żeś praworęczny, sadząc po manierce).

 

Nie zgodzę się z Tobą, Wukasz - uważam, że posiadanie camela to jeszcze nie powód, żeby się pozbywać manierki :).

Camel czasami jednak lubi się przedziurawić, albo zaczepisz rurką o jakieś coś (np. gałąź, choć w moim przypadku była to akurat klamka), szarpniesz, i woda się wylewa (ok, nie mam w moim Source szybkozłączki, która się sama uszczelnia, trzeba będzie dokupić). Po drugie, w camelu możesz mieć izotonik czy inny napój (korzystniejsze niż woda z punktu widzenia nawadniania organizmu, ale nie nadające do gotowania czy przemywania).

Więc IMO manierka jako zapasowa woda jest jak najbardziej na miejscu. No i od razu zakładasz na nią kubek - tez przydatny element wyposażenia.

 

Natomiast spokojnie można manierkę powiesić na tyłku, w najmniej dostępnym miejscu, albo upchnąć "na dnie" cargo. Jeśli chcesz się napić, korzystasz i tak z camela. Jeśli musisz sięgnąć po (konkretnie) wodę, liczysz się z koniecznością zdjęcia oporządzenia albo uzyskania pomocy kolegi.

 

Oczywiście alternatywą jest elastyczny pojemnik w typie Liquitainer'a. Tylko nie pasuje tak dobrze do manierkowego kubka.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś ale biorąc pod uwagę jak lekkie opo przedstawił Dudek oraz zdanie

Zalezy mi na mobilności przy bieganiu oraz czołganiu.

założyłem minimalizację ilości sprzętu na sobie.

Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest...

 

W takim razie - gdzie kolega nosi pistolet (2 ładownice 9mm są...) - czyżby na udzie? Wygoda takiego rozwiązania przy bieganiu jest cokolwiek dyskusyjna (wydaje się mocno zależeć od klasy kabury udowej), tym bardziej przy czołganiu. Ja bym sugerował przeniesienie krótkiej na pas. I tak, jak Wukasz pisze, raczej obie ładownice razem, na lewym panelu, jeśli użytkownik jest praworęczny.

 

Czy konieczne są 2 pokrowce na taśmę (jeżeli dobrze pamiętam, 100-nabojowe)? W warunkach rzeczywistych - może i tak, ale w airsofcie? Co w nich nosisz? Amunicję?

I może sensownie by było zatrudnić któregoś z kolegów do roli amunicyjnego - M60 to średni / uniwersalny karabin maszynowy, jak by nie patrzeć, trudno toto nazwać bonią indywidualną :uśmiech: (przy okazji - jestem pod wrażeniem, że Ci się chce tego potworka nosić...)

Link to post
Share on other sites

Mam szelki ST2 i pas PT3 z pokrowcem na Camelbak. Wygląda to tak http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=86ae3989d70548e4

Nie wie ktos, czy cos takiego uda się zrobić z PT3, szelkami Jacko plus i pokrowcem z Miwo Lubliniec?

Ogolnie mowiac to od ktorej firmy lepiej zamowic taki zestaw? +wszelkie ładownice.

 

I drugie pytanie: biegam w marpacie, i się zastanawiam, czy nie będzie to miało lepszych własności kamuflujących jeżeli zamist całego szpeja w olive albo coyote brown kupić np ladownice w oliwce, a pas +szelki w kojocie ?(lub na odwrót) Jak by ktos mial zdjecie jak cos takiego sie prezentuje to moze podeslac.

Link to post
Share on other sites

Nie wie ktos, czy cos takiego uda się zrobić z PT3, szelkami Jacko plus i pokrowcem z Miwo Lubliniec?

Ogolnie mowiac to od ktorej firmy lepiej zamowic taki zestaw? +wszelkie ładownice.

 

 

 

tak,

da się bez problemu zamocować pokrowiec na camela jednym końcem do pleców szelek a drugim zapiąć go na pas.

 

Co do firmy, to moim zdaniem bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

da się bez problemu zamocować pokrowiec na camela jednym końcem do pleców szelek a drugim zapiąć go na pas.

 

 

Potwierdzam - da się.

 

Natomiast uważam, że to kiepski pomysł, lepiej przypiąć pokrowiec trochę wyżej na plecach szelek, tak, by nie zaczepiał o pas.

 

Generalnie jak kupisz, to przetestujesz oba warianty :)

Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem, zamawiam pas + szelki z Miwo i chciałbym nosić to pod kamizelką/chestem i w poprzednim wątku wyczytałem że najlepsze były by "szelki ucieczkowe" ale na stronie ich nie znalazłem. Teraz mam problem z wyborem i myślę nad szelkami "Jacko" i "pierwszej linii", głowię się i głowię ale nadal nie wiem co wybrać.

Link to post
Share on other sites

No to może teraz ja opiszę swój zestaw do "zielonej"

 

http://img838.imageshack.us/i/beltkit.jpg/

 

1 - Ładownica Amunicyjna

2 - Ładownica Amunicyjna

3 - Manierka z kubkiem

4 - słabo widoczna ładownica pistoletowa która służy mi jako ładownica na farby do kamuflażu osobistego

5 - Buttpack US

6 - Manierka, bez kubka :mrgreen:

7 - Duża zła kosa

8 - Apteczka

9 - Ładownica Amunicyjna

 

Jakieś sugestie ? porady ? co dodać ? co wyrzucić ?

Chciałbym jeszcze przenosić 2 granaty odłamkowe i 2 dymy, jakieś pomysły gdzie je upchnąć ?

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites

Ja bym dał latarkę na szelkę, albo nawet schował do nadupnika. Nóż przesunął bardziej do przodu - pomiędzy cargo, a apteczkę (będzie łatwiej go schować). Przydałoby się coś na granaty i wywaliłbym ten shelsy... :D

Link to post
Share on other sites

Jedna ładownica na prawą stronę (lepiej rozłoży obciążenie). Wywalić opaski zaciskowe (nie będą zahaczać o nic). Wywalić karabińczyki, albo pomalować. Ładownicę na radio może zaczepić na nadupniku (chyba że masz coś tam przytroczone).

Link to post
Share on other sites

Akurat o ciężar się nie martwię, w saw pounch'u są ciężkie rzeczy, luneta itp, zipy czasem przydają się :P jak chociaż raz zahaczę o coś to wywalę, na buttpacku, mam mało miejsca, ale spróbuje podczepić tam m'bitr'a, miałbym jedno wolne miejsce na jakaś jeszcze ładownice.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem . Otóż nie mogę skonfigurowac plecaka PP25 z kamizelka KP9, pół dnia kombinowałem i nic . Problem polega na tym że szelki od plecaka wrzynają mi się niemiłosiernie w ramiona nawet przy nieznacznym obciążeniu plecaka ( 5-6 kg) . Na kamizelce mam z przodu 4 podwójne ładownice na magazynki , a na pasie przytroczonym do kamizelki dwa małe carga , więc nie jest ona mocno obciążona.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...