Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FPS a moc repliki [ Chińczyk vs Marek ]


Recommended Posts

Witam. Posiadam juz drugą replikę [pierwszą była ak 47 cymy a obecnie posiadam m4 ICS] ak miało nie całe 400fps (mierzone) a m4 460fps (mierzone). I tu moje pytanie czy replika która posiada 400fps , morze być mocniejsza od repliki która ma ponad 460FPS?? a moje pytanie wynikło z tąd , gdy strzelałem z ak jak, także z obecnego m4 to ztwierdziłem że ak który miał mniej fps jest mocniejszy ( robi większe usszkodzenia w przedmiotach niz m4) czy jest to możliwe czy mi się tylko tak wydaje??

 

załuszmy że ak i m4 maja po 450 fps (niezależnie czy to chińczyk czy marek) , czy obie repliki będą miały tą samą siłę?? czy siła kulki nie jest uzależniona od fps ( replika z 400fps silniejsza niż replika z 460fps) ??

proszę o sensowne wytłumaczenie.

proszę o niekomentowanie mojego tematu, chciałem się tylko upewnić.

 

z góry dziękuję za pomoc .

Link to post
Share on other sites

Zależy co to za Marek, jak będzie słabszej budowy ciała niż Chińczyk to jest możliwość aby Chińczyk był silniejszy od Marka.

 

 

jest to m4 (ICS) z madonin.eu ale co miałeś na myśli z tą słabszą budową?? bo ics zdaje się jest to dobra firma i koleg aktóry się zna na replikach, mówił że dobrze emka jest złożona...jak byś mugł jakoś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź to byłbym wdzięczny...

 

to znaczy że ilość fps nie ma nic do gadania jeśli chodzi o moc tak? (mówię o moim przypadku)

Link to post
Share on other sites

Heh, wydaje mi się, że fps przekłada się na moc kinetyczną (masa kulki x prędkość czy jakoś tak) więc dziwne jest, że AK strzela "mocniej", może tylko ci się tak wydaje.

Jak jest z zasięgiem - sprawdzałeś? Bo chyba nie chodzi ci o moc lecz właśnie skuteczny zasięg?

Edited by YodaSan
Link to post
Share on other sites

dexterkrak:

 

więc tak jak miałem ak to strzelałem w blachę i inne pierdoły i były jakies tam obrażenia, a gdy strzelam z m4 która ma więcej fps to widać że jakby m4 było słabsze i tyle .... i dlatego się pytam.

 

Yodasan:

może i faktycznie , zasięg skuteczny nie jest porównywalnie większy od ak , jaki i moc repliki nie jest duża z obydwu replik strzelałem tymi samymi kulkami o tej samej wadze... ale jutro sprawdzę bo dzisiaj jest mocniejszy wiatr i niewiem do końca jak z zasięgiem bo dziś batka doszła i nie mogłem wcześniej sprawdzić jak daleko niesie ale jest lepiej niż ak ale nie tego się spodziewałem...

 

to jak w końcu z tą mocą repliki ??? wydaje mi się czy coś na to wpływa...?

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

jest to m4 (ICS) z madonin.eu ale co miałeś na myśli z tą słabszą budową?? bo ics zdaje się jest to dobra firma i koleg aktóry się zna na replikach, mówił że dobrze emka jest złożona...jak byś mugł jakoś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź to byłbym wdzięczny...

:wink: Umarłem :poddanie:

Kolego, weź pisz po polsku co :roll:

Jakbyś nie zrozumiał, to powyżej (poprzedni mój post w sensie) to był dość ciężki sarkazm.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

To mugłbyąś napisac coś konkretnego a nie to że zależy jaka to by był replika to moc repliki by była taka i taka... :evil: bo to że czegoś niewiem to odrazu się czepiacie...

 

jak nie chcesz pmuc to nie pisz bo chcem wiedziec i tyle...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

to jak w końcu z tym jest ??? wydaje mi się czy coś na to wpływa...?

 

Chyba ci się wydaje, sprawdź zasięg obu replik, bo jeżeli m4 i ak miały mierzony fps to emka musi mieć większy zasięg, moc tym bardziej, że to ICS i jak mówisz ledwo co ją kupiłeś.

Jedyne co może przyjść mi do głowy to niedotarta gumka hu, ale wątpie, że może ona mieć taki wpływ na emke.

 

I pisz poprawnie bo temat poleci w kosmos.

Edited by YodaSan
Link to post
Share on other sites

dobra wypierd*lcie ten temat i tyle.... :-o bo jak zapytałem czy replika która ma mniej fps , czy może być silniejsza od tej która ma więcej to chyba nie trudno coś napisać lub udowodnic mi że się mylę...

 

Chyba ci się wydaje, sprawdź zasięg obu replik, bo jeżeli m4 i ak miały mierzony fps to emka musi mieć większy zasięg, moc tym bardziej, że to ICS i jak mówisz ledwo co ją kupiłeś.

Jedyne co może przyjść mi do głowy to niedotarta gumka hu, ale wątpie, że może ona mieć taki wpływ na emke.

 

I pisz poprawnie bo temat poleci w kosmos.

 

 

Yodasan:

gumka jest wytarta bo strzelałem się na batce kolegi a,noi muszę firefoxa zainstalować.

 

 

czyli się myiłem i m4 będzie zdecydowanie mocniejsza tak? ( i ilość fps świadczy która replika jest mocniejsza)??

jeśli tak to pewnie się myliłem i chciałem się upewnić.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Powtórze to co zwykle jest na forum.

 

Najprościej, repliki nie maja MOCY (jest ona wyrażana w watach).

 

Repliki nadają prędkość kulce, która przez to posiada energie kinetyczną, a ta zależy od predkości i masy.

 

Jako, że napisałeś ze strzelałeś tymi samymi kulkami, a eMka ma większą prędkość wylotową to nie ma siły i kulka musi mieć wiekszą energie czyli czynić większe zniszczenia.

Link to post
Share on other sites

A gdybyś tak wstał od komputera i poszedł do szkoły to może nauczyłbyś się pisać?

 

Tak, tak właśnie. Wstań i idź, posiądziesz tam wiedzę tajemną nazywaną myśleniem, oraz nauczą Cię strasznych zaklęć typu: "pisanie w języku polskim", "nauka czytania ze zrozumieniem, tego, co ktoś napisał".

Link to post
Share on other sites

użyj słownika i... mózgu - bo czytając Twoje wypowiedzi mam niezły ubaw - pomijając ten fakt zatrważające jest to że osoba tak składająca zdania może się okazać graczem z drugiej strony okopu..... przerażające....

 

ups - @Tuksiak mnie uprzedził :)

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Zależy co to za Marek, jak będzie słabszej budowy ciała niż Chińczyk to jest możliwość aby Chińczyk był silniejszy od Marka.

:wink: :wink:

Dobre, przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :F

 

Witam. Posiadam juz drugą replikę [pierwszą była ak 47 cymy a obecnie posiadam m4 ICS] ak miało nie całe 400fps (mierzone) a m4 460fps (mierzone). I tu moje pytanie czy replika która posiada 400fps , morze być mocniejsza od repliki która ma ponad 460FPS?? a moje pytanie wynikło z tąd , gdy strzelałem z ak jak, także z obecnego m4 to ztwierdziłem że ak który miał mniej fps jest mocniejszy ( robi większe usszkodzenia w przedmiotach niz m4) czy jest to możliwe czy mi się tylko tak wydaje??

 

załuszmy że ak i m4 maja po 450 fps (niezależnie czy to chińczyk czy marek) , czy obie repliki będą miały tą samą siłę?? czy siła kulki nie jest uzależniona od fps ( replika z 400fps silniejsza niż replika z 460fps) ??

proszę o sensowne wytłumaczenie.

proszę o niekomentowanie mojego tematu, chciałem się tylko upewnić.

 

z góry dziękuję za pomoc .

Na razie zakładam że masz problemy z gramatyką, proponuję zainstalować Firefox bądź najpierw pisać w programie np. Word potem tutaj.

 

Podsumuję: Replika replice nie równa i składa się na to wiele zależności o których dowiesz się czytając forum. Tagi których powinieneś szukać to: Gumka HU, Lufa, Komora HU.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Marcinek no nie tak do końca. Energia kulki jest mierzona po opuszczeniu kulki z lufy więc temat gumki i komory nie powinien być brany pod uwagę z racji że te elementy nie wpływają na "zniszczenia" których dokonuje kulka o zadanej prędkości wylotowej ( oczywiście chodzi o ten - wyjątkowo absurdalny wątek w tym temacie;) )

Link to post
Share on other sites

Marcin, ale kolega o ile udało mi się go zrozumieć nie mówił o zasięgu tylko o zniszczeniach (zapewne z małego dystansu). Tak więc- replika z mniejszą ilością fps może mieć większy zasięg niż replika z większą ilością. To jest fakt. Następne: kulka o mniejszej prędkości nie może zrobić większych szkód niż kulka o prędkości większej jeżeli rozpatrywane kulki mają tą samą masę, materiał itp.

Link to post
Share on other sites

Marcin, ale kolega o ile udało mi się go zrozumieć nie mówił o zasięgu tylko o zniszczeniach (zapewne z małego dystansu). Tak więc- replika z mniejszą ilością fps może mieć większy zasięg niż replika z większą ilością. To jest fakt. Następne: kulka o mniejszej prędkości nie może zrobić większych szkód niż kulka o prędkości większej jeżeli rozpatrywane kulki mają tą samą masę, materiał itp.

 

dexterkrak:

o to mi właśnie chodziło...

 

 

 

wiem wiem, zacząłem już pisać niewiadmo co bo już nie wiedziałem jak mam wytłumaczyć to , czego chciałem sie dowiedzieć...

PRZEPRASZAM wszystkich za ten mój ,, bełkot,, :-F

 

[Pisownia, interpunkcja, wielkie litery! Popraw się, póki możesz.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

właściwie to pocisk o mniejszej sile może zadać większe obrażenia, lub większe zniszczenia, kulka lecąca szybciej przekazuje więcej energii do przodu, kulka lecąca wolniej "rozda" więcej energii trafianemu obiektowi

Przykład? Żołnierze amerykańscy proszący o zmniejszenie siły ich broni bo...pociski przelatują przez przeciwników czyniąc znikome szkody

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...