Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Lepiej się trzyma niż zwykły chwyt, mniej się ręka męczy (wg. mnie) lepiej się celuje i lans.

Trzyma się totalnie inaczej niż zwykły chwyt pionowy mi podeszło sprawdź czy Ci podejdzie, wydaje mi się że to jest kwestia preferencji.

 

Ja uważam, że AFG>zwykły chwyt.

Link to post
Share on other sites

Mam AFG i muszę powiedzieć że to zależy od sytuacji. Na ogół jest wzorowo, ale sporadycznie na prawdę sporadycznie zdarza mi się że ręka sama idzie na lower receiver w pobliżu magazynka bo tak jest lepiej. Podsumowując - Nie jest to tylko gadżet a kawał potrzebnego szpeja. Przy AFG pionowa rączka to antyk.

Link to post
Share on other sites

A ja AFG jakos nie trawię. Jestem dość wysoki ( 188 cm ) i na gripie M4 musiałbym mieć ten AFG zamontowany chyba przed muszką coby czuć wygodę stosowanie tego ustrojstwa. Może do strzelań "pokazowych" jest git, może do żonglerki karabinem z barku na bark - jest git ale wg mnie trochę przereklamowany.

Link to post
Share on other sites

Ja mam AFG właśnie na długości końca szyny 13.2cala, używam go na wyciągniętej ręce, ja jestem troszkę krótszy (~180cm).

Też myślałem, że jest przereklamowany, ale jak się chwyci raz to nie sposób się odzwyczaić i już się tak trzyma nawet zwykłego gripa - wg. mnie fajne i wygodne.

Link to post
Share on other sites

Mam, używam. Bije na głowę zwykłą rączkę taktyczną.

Zamontowany mam do GR16 ze "zwykłym" front gripem i dosunięty maksymalnie blisko lower receivera także już nie łapie za magazynek ^^

 

Jest naprawdę wygodne i ergonomiczne tylko trochę za drogie w wersji Magpul. Ja mam chińską podróbkę za 64pln, ale nie narzekam ponieważ i tak spełnia swoja rolę.

Link to post
Share on other sites

Ten sposób trzymania, propagowany przez Costę jeszcze wcześnie przed powstaniem AFG jest super itd, i o to chodzi w AFG, jest przystosowany do takiego trzymania, czuć różnicę nawet jak zwykły grip trzymasz tak to nie jest to tak wygodne jak trzymanie AFG.

 

Więc tak czy srak bije na głowę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

jakościowo ACMy nie powalają, w kolorach inny niż black (w moim przypadku olive) masz na jednym kawałku plastiku kilka odcieni, jakieś paprochy i ogólnie w punktacji za lans mało punktów ;)

 

poza tym ten wymienny element z wypustką/gładki w moim chińczyku lata swobodnie (nie przeszkadza w użytkowaniu ale irytuje) a plastik, w który wchodzi został ładnie "wyprofilowany/podcięty" śrubokrętem żeby się go wyciągnąć dało, koncertowa fuszerka

to takie obserwacje na temat tego co przyszła z taiwanguna, zarówno mod1 jak i mod2 podobne wnioski

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Różnica pomiędzy oryginałem a kopią miałaby chyba jedynie znaczenie przy palnych odpowiednikach replik.

 

Nie ma to żadnego znaczenia.

Kolega używa oryginału, a ja kopii. Różnice są w wykonaniu - jakości, spasowaniu itd. Sama ergonomia użytkowania nie ma żadnego znaczenia czy jest to oryginał czy kopia.

Trzyma się i działa równie mocno w przypadku kopii i oryginału.

 

Faktem jest, że ten chwyt robi robotę jak jest wysunięty mocno do przodu ku wylotowi lufy bo takie właśnie jest założenie, aby strzelać na wyprostowanej ręce - na filmach reklamowych Magpula jest to ładnie zaprezentowane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie ma to żadnego znaczenia

Kolega pewnie miał na myśli używanie chińskiego chwytu na ostrej PALNEJ(!!!) broni. Chiński plastik pewnie jednak po jakimś czasie nie wytrzymałby odrzutu i zrobił się ciut rozjechany.

 

Tak czy inaczej, sprawiłem sobie z azteko afg P&J, jestem leworęczny, więc jak kogoś będzie to interesowało, to dam znać. Póki co używałem pionowego chwytu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...