Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. W zależności na ile oceniasz swoje zdolności manualne. Po pierwsze trzeba będzie równo wymierzyć, po drugie rozebrać replikę na dzwonka, po trzecie wywiercić otwory, a po czwarte zakręcić śruby, albo zanitować. Pozornie proste, w rzeczywistości sporo pracy.
  2. Dread

    Beryl

    Dremel i końcówka grawerska.
  3. Dread

    Beryl

    Ja wyznaję złotą zasadę - jak nie schodzi coca colą, to niczym nie zejdzie :)
  4. Dread

    Beryl

    Jest, przyrządy widać w korytku szyny.
  5. Jak odkręciłeś i nie kręci, to albo kable, albo styki, albo spalony silnik, albo bateria. Stawiam na styki.
  6. A odkręciłeś cały silnik? Dwie śrubki wykręć, odłącz koszyk silnika od gejboxa i zobacz wtedy.
  7. Przód magazynka. Wymiana nie jest droga. Z drugiej strony korzystając z promocji fejsbuka i gunfire można dostać nówkę za śmieszne pieniądze.
  8. Bleeee, nieeeee! W środku musi być drewno, tylko niekoniecznie ładne, mogą być odpady po oklejaniu. Można zrobić w taki sposób, żeby plastiki zalać gipsem, żeby stworzyć coś na kształt formy, takiej gipsowej wanny o kształcie okładek. W tę wannę można powoli i cierpliwie wklejać kolejne warstwy forniru aż do stworzenia ładnej okładki. Ładnie namoczony arkusz forniru przypomina gruby papier, trochę wprawy i można trzaskać drewienka.
  9. Fornir można kupić w sklepach z okleinami meblowymi, albo na giełdach staroci. Stolarz też bez problemu sprezentuje trochę resztek. Że o allegro nie wspomnę :) Dodatkowo fornir jest o tyle fajny, że środek możesz zrobić z byle badziewia, a tylko zewnętrzną warstwę dać ładną :)
  10. Poboczny to jest wątek. Broń może być boczna.
  11. Jak nie wiesz, czy si wkręcisz, to kup sobie szotguna od AGM. Nie wtopisz, nie przepłacisz, jak się nie wkręcisz, to ładnie będzie wisieć na ścianie. Jak kupisz coś na tanichmilitariach za 200zł, to wtedy na pewno się nie wkręcisz i potem będziesz mówić kolegom, że airsoft jest bez sensu :)
  12. Jak zamiast sklejki użyjesz forniru, który będziesz kleić na bieżąco, to dasz radę zrobić to w domu bez sprzęciora. Tylko pamiętaj, żeby kleić naprzemiennie, raz wzdłuż, raz w poprzek słojów. Sklej najpierw trzy warstwy, wyginaj póki schnie, a potem doklejaj na grubość kolejne warstwy.
  13. Tak, może to być przyciśnięty kabel, może to być naderwanie kabla od styku.
  14. Tak jak mówiłem, będzie lepiej z krótką precką, niż z długim stockiem. Długość lufy ma marginalne znaczenie dla celności repliki, a od siebie powiem, że lepsze osiągi miałem na krótkich lufkach w zestawieniu z pełnowymiarowymi kałachami. Do lasu bez problemu można brać RK-01 z precką normalnej długości, bez tłumika. Nie dość, że łatwiej operować, to i o celowanie łatwiej, bo nie musisz podrzucać długiej lufy do góry gdy składasz się do strzału.
  15. Ja powiem wręcz odwrotnie - nie widziałem nigdy, na żadnym zdjęciu w sieci (poza jednym przypadkiem budowy customa w Stanach) kolby od Romaka, która byłaby zrobiona z drewna pełnego. Zawsze była to sklejka. Przy użyciu pełnego drewna kolba zwyczajnie by pękła na dolnym wsporniku. Sklejka bukowa będzie dobra, choć możesz użyć dowolnej, byle cienkiej (weź szerokość chwytu jaki masz mieć w kolbie, odejmij szerokość kosza silnika i podziel na dwa, a będziesz wiedział jakiej grubości sklejki użyć). Kleić można z powodzeniem żywicą epoksydową, ale poczciwy wikol też daje radę.
  16. To olej podkładki, zobacz silnik. Czasem można go przestawić poprzez samo wyjmowanie GB z korpusu. Albo inaczej, odkręć kosz silnika, podepnij baterię i zobacz czy kręci. Jak nie kręci, to elektryka, jak kręci, to mechanika. Jak mechanika, to zobacz czy da się wyregulować, a jak się nie da, to bez rozebrania się nie obejdzie.
  17. Jak nic nie będziesz wymieniać w bebechach, to 01 będzie mieć podobny zasięg jak 06. Z precką, niekoniecznie dłuższą osiągi będą fajniejsze, pamiętaj tylko o gumie. Sam miałem RK-01 z preclufą od MP5K, chyba była 10cm krótsza niż stockowa, a osiągami o wiele lepiej. Przy wyborze między tymi replikami bardziej kieruj się wyglądem, niż tym co w środku. W miarę możliwości szukaj też wersji stalowych (SW, albo WS)
  18. Przecież najlepsze efekty wyłażą na sklejce.
  19. W temacie ze zdjęciem masz wrzucony odnośnik do budowy kolby od SWD. Romak ma kolbę sklejkową i taką radziłbym robić w poprawionej wersji. Najpierw wymierz sobie, a najlepiej wydrukuj kształt kolby oryginału w skali 1:1, potem przymierz gejbox i zobacz gdzie będziesz musiał modyfikować. Spraw sobie następnie sklejkę, po czym oblicz ile warstw będziesz musiał kleić razem, żeby miało taką grubość, jak prawdziwa kolba. Dla przykładu, wyjdzie Ci, powiedzmy siedem warstw. Po wycięciu kształtu na każdej z warstw, sklej ze sobą pięć środkowych i obrysuj sobie kształt gejboxa, który potem wytniesz znó
  20. Pierwsza rzecz może być związana z niewyregulowanym silnikiem, albo ze złym podkładkowaniem. Druga rzecz, to problem, który najlepiej załatwiać gwarancją.
  21. Chodzi o wycięcie w kolbie od oryginału miejsca na silnik? Jak robiłem Romaka, to wyszło, że kolba oryginalna ma inny obrys i chciałem wykonać kolbę od podstaw o trochę innym profilu.
  22. Dread

    Beryl

    Kupujesz w metalowym sklepie gwintownik i narzynkę, po czym gwintujesz i narzynasz jedno i drugie. I wcale nie musi być to gwint lewy i wcale nie musi być to 14, ważne, żeby pasowało. Po przedłużeniu lufy w środek wpuszczasz kleju, żeby lufa trzymała się już na zawsze. Z szynami i farbami do kominka nie miałem jeszcze do czynienia, więc nie podpowiem.
  23. Natchnęło mnie i w związku z tym cieszę się, że w Polsce nie ma ograniczeń w używaniu airsoftów i nie ma konieczności* budowania pól. *mówię o konieczności, nie o możliwości, bo jak ktoś chce, to trzymam za niego kciuki :)
  24. Dread

    Beryl

    Będzie trzeba, jak ktoś będzie chciał mieć Beryla z częściami od ostrego. Ares będzie produkować własnej roboty części, a to nie każdego ucieszy. RK02 nie ma "ogona" kolby. Tej części, w którą wkręca się kolbę stałą. Poza tym Beryl powstawał na bazie kształtu komory z AKM, której bliżej do tej z 06. W 06 trzeba wyjąć cały ogon z body, inaczej nie wpasujesz kolby.
  25. Przede wszystkim to zanim kupisz przeczytaj opinie o sklepie.
×
×
  • Create New...