Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Dread

    Beryl

    Co majster to sposób mocowania. Ja na przykład wycinam szlifierką w klocku kolby miejsce pod tyłek gearboxa, potem wyciągam ogon kolby z korpusu, wycinam wszystko na wymiar tak, żeby klocek kolby był idealnie wpasowany, a na koniec montuję ogon w body na nity, wciskam kolbę i zakręcam ją śrubą. Spotkasz się też z metodami, w których trzeba wyciąć z kolby sprężynę utrzymującą kolbę w pozycji złożonej, ale tego nie polecam ;)
  2. Dread

    Beryl

    I nie, że znal jest zły sam w sobie jako materiał, tylko to, że Cyma chyba wrzuca go do pieca przetopowego razem z opakowaniem i syfem z podłogi. Znal Cymy jest jednym z bardziej zanieczyszczonych znali, jakie stosuje się w airsofcie (bo poza airsoftem znal jest z powodzeniem wykorzystywany do wyrobu elementów, które muszą być odporne, choćby elementów okien, czy części samochodowych, np. zawiasu lusterek samochodowych). Przy mocowaniu kolby Berylowej w ogon z cymowego Znalu, cała kolba będzie się trzymać na słowo honoru, bo ta cześć potrafi pęknąć przy wkręcaniu śruby kolby. Naprawdę, lep
  3. Wysyłaj, niech wymienią na nówkę.
  4. Pokaż fotę jak się złamało.
  5. Oprócz samego body będziesz potrzebować lufy wraz z wszystkim co na lufie, podstawy szczerbinki, suwadła, drewienek i kolby. Czyli wszystkiego. Lepiej jest kupić całe nowe 048, taniej wychodzi.
  6. Na niebieskim klocku u wlotu lufy jest mały imbus do regulacji hopka. Reszta jest w temacie o SWD.
  7. A ja jak zostawiłem z gazem, to zaczęło uciekać. :huh:
  8. W opisie jest "aluminium", ciekawe na ile to prawda. Z drugiej strony porządny klocek ze znalu nie wróży źle. Wygląda na to, że części na lufie są kołkowane, a nie tylko zaznaczony kołek, a pod spodem śrubka, jak w A&K.
  9. Dread

    Beryl

    To był prototyp, jak komuś się udało to miał białego kruka, którego raczej szkoda by było na replikę.
  10. Przeczytaj raz jeszcze co masz na opakowaniu. Dezynfekcja a dezynsekcja to dwie różne rzeczy. Pierwsze to odkażanie, a drugie to pozbywanie się robali. Środek faktycznie wygląda na nasączoną odkażaczem szmatę do wycierania masek.
  11. A jak już chcesz w Polsce, to żadnego kupowania przez sieć, idziesz do sklepu, prosisz o wszystkie które są na stanie i sprawdzasz. Jak sprawdzić, to masz napisane w necie na różnych forach, łącznie z poradą jaki patyczek i jaką latarkę wziąć.
  12. Ja piwo też kupuję w Czechach bo taniej, co to zmienia?
  13. Żaden z tych kałaszy nie będzie dobry, a tych dobrych chyba w Irlandii nie kupisz.
  14. Możesz, ale nie powinieneś. Możesz, ponieważ ustawa na to pozwala. Nie powinieneś, bo skoro nie potrafisz odczytać ustawy, to pewnie będziesz mieć problemy z przeczytaniem instrukcji :)
  15. Światowe trendy w dziedzinie produkcji hełmów dla piechoty idą nieubłaganie w kierunku masek: https://us.vocuspr.com/Publish/522601/vcsPRAsset_522601_105277_3b005aa1-072b-4302-8c55-f0a9772248fa_0.jpg https://us.vocuspr.com/Publish/522601/vcsPRAsset_522601_105278_d30314d5-84a2-48ba-953d-7fe1c623f829_0.jpg http://news.cnet.com/i/bto/20081117/081117_p04_military.jpg http://www.armyrecognition.com/images/stories/europe/united_kingdom/exhibition/dvd_2010/news/pictures/Combat_Glasses_British_army_future_soldier_DVD_2010_Defence_Equipment_Exhibition_Millbroock_United_Kingdom_600x400_001.jpg h
  16. Skoro pyta, to pewnie chce :) Zachodnie i dalekowschodnie fora aż roją się od różnorakich przeróbek, nawet mają całe podkategorie "D.I.Y.", albo "custom". U nas zrobienie customa ogranicza się do zmiany kolby w emce ze zwykłej na magpula, a ktoś, kto zaadaptował drewna od ostrej urasta do miana bohatera. A ponoć z Polski wywodzą się najlepsi modelarze, osoby, które kleiły kartonowe i plastikowe samoloty w momencie, gdy ich amerykańscy koledzy ledwie ogarniali złożenie samochodu z LEGO według instrukcji. A teraz koledzy z innych krajów robią prawdziwe airsoftowe perełki, podczas gdy nasi dz
  17. Po pierwsze - da się. "Niedasię" to taki forumowy potworek, który się ujawnia za każdym razem, gdy ktoś ma pomysł, który jest inny niż utarte ścieżki. Zwykle "nie da się" jest synonimem "ja nie umiem". Po drugie - po to jest airsoft, żeby właśnie uskuteczniać takie chore pomysły, które w normalnym świecie nie mają racji bytu. Po trzecie - w święte oburzenie zwykle wpadają ludzie, którzy mają na co dzień Emkę SIR z ceramicznym chwytem taktycznym i kolbą 380°. Nie ważne, że w rzeczywistości taka konfiguracja nie ma sensu, ani racji bytu. Po czwarte - konstruktorzy broni palnej też m
  18. Mówiąc "sprężyna" miałem na myśli Mosina od Zety :) Ostatnie poczynania Zety spowodowały, że cały mój projekt wymaga nowych założeń. To, co teraz robiłem miało być jak na razie tylko podwórkiem doświadczalnym, z czasem myślałem o wykonaniu modelu w aluminium, który posłużyłby jako baza do stworzenia repliki metalowej. Miałem nawet przeprowadzone rozmowy z firmą, która zajmuje się wykonywaniem odlewów precyzyjnych. Obecnie mój projekt zakłada stworzenie repliki stalowej, póki co robię modele w kartonie, żeby pomierzyć elementy i zobaczyć, czy moje koncepcje nie rozbiją się o szczelność ukła
  19. Znalowy korpus w cymie giba się mniej, niż stalowy. Miejsca najbardziej narażone na usterkę w obu replikach są z szitmetalu.
  20. Dread

    AK 74 BOYI

    Z wierzchu wcale nie podobnie. Gearbox cyma ma lepszy, ale wykonanie, zwłaszcza w porównaniu do RK-06 leży i kwiczy. Wszędzie tani chiński znal, który nawet w porównaniu ze znalem boyi wypada kiepsko, kolebiąca się lufa, luźne nity, wiotka blacha. RK-06 jest wykonany w całości ze stali (poza lufą), tylko trzeba trafić na taką wersję (cenowo się nie różnią). Jżeli nie masz zamiaru grzebać w replice, to weź RK-06, jeśli lubisz częściej siedzieć z repliką na stole, niż w krzakach, to weź cymę (więcej poprawiania zewnętrznego i gearbox lepszy do tuningu). A na przyszłość szukajki używajci
  21. Spoko spoko, większego "faila" popełnili mieszkańcy Atlanty, którzy na wieść o wojnie w Gruzji (w telewizorze na CNN leciało "Russian troops invaded Georgia") zaczęli się ewakuować. :)
  22. Ze stronki HK na temat oddziału w USA: Jakby ktoś opacznie odczytał, to by wyszło, że HK ma fabrykę w Gruzji :D :D Teraz wszystko jasne :)
  23. Dread

    Beryl

    Lesio próbował. Jak masz stalowego RK, to wrzuć go do ogniska. Rozpuszczalnik tego nie ruszy, ewentualnie można jeszcze próbować z płynem hamulcowym, ale tego nie potwierdzę.
  24. Dread

    Beryl

    Wyjmij kolbę od repliki, roznituj ogon kolby od body, przyszlifuj ogon, żeby pasowało do kolby beryla, zanituj na nowo w body, włóż kolbę i zobacz czy pasuje, a potem wytnij tyle metalu w kolbie, żeby gejbox wszedł. Trochę zabawy jest, potrzebny też będzie dremel i nitownica.
×
×
  • Create New...