Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Co majster to sposób mocowania. Ja na przykład wycinam szlifierką w klocku kolby miejsce pod tyłek gearboxa, potem wyciągam ogon kolby z korpusu, wycinam wszystko na wymiar tak, żeby klocek kolby był idealnie wpasowany, a na koniec montuję ogon w body na nity, wciskam kolbę i zakręcam ją śrubą. Spotkasz się też z metodami, w których trzeba wyciąć z kolby sprężynę utrzymującą kolbę w pozycji złożonej, ale tego nie polecam ;)
-
I nie, że znal jest zły sam w sobie jako materiał, tylko to, że Cyma chyba wrzuca go do pieca przetopowego razem z opakowaniem i syfem z podłogi. Znal Cymy jest jednym z bardziej zanieczyszczonych znali, jakie stosuje się w airsofcie (bo poza airsoftem znal jest z powodzeniem wykorzystywany do wyrobu elementów, które muszą być odporne, choćby elementów okien, czy części samochodowych, np. zawiasu lusterek samochodowych). Przy mocowaniu kolby Berylowej w ogon z cymowego Znalu, cała kolba będzie się trzymać na słowo honoru, bo ta cześć potrafi pęknąć przy wkręcaniu śruby kolby. Naprawdę, lep
-
Wysyłaj, niech wymienią na nówkę.
-
Pokaż fotę jak się złamało.
-
Oprócz samego body będziesz potrzebować lufy wraz z wszystkim co na lufie, podstawy szczerbinki, suwadła, drewienek i kolby. Czyli wszystkiego. Lepiej jest kupić całe nowe 048, taniej wychodzi.
-
Na niebieskim klocku u wlotu lufy jest mały imbus do regulacji hopka. Reszta jest w temacie o SWD.
-
A ja jak zostawiłem z gazem, to zaczęło uciekać. :huh:
-
Nie jest to prawda.
-
[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]
Dread replied to parkie's topic in Karabiny wyborowe - opisy i tuning
W opisie jest "aluminium", ciekawe na ile to prawda. Z drugiej strony porządny klocek ze znalu nie wróży źle. Wygląda na to, że części na lufie są kołkowane, a nie tylko zaznaczony kołek, a pod spodem śrubka, jak w A&K. -
To był prototyp, jak komuś się udało to miał białego kruka, którego raczej szkoda by było na replikę.
-
Przeczytaj raz jeszcze co masz na opakowaniu. Dezynfekcja a dezynsekcja to dwie różne rzeczy. Pierwsze to odkażanie, a drugie to pozbywanie się robali. Środek faktycznie wygląda na nasączoną odkażaczem szmatę do wycierania masek.
-
A jak już chcesz w Polsce, to żadnego kupowania przez sieć, idziesz do sklepu, prosisz o wszystkie które są na stanie i sprawdzasz. Jak sprawdzić, to masz napisane w necie na różnych forach, łącznie z poradą jaki patyczek i jaką latarkę wziąć.
-
Ja piwo też kupuję w Czechach bo taniej, co to zmienia?
-
Żaden z tych kałaszy nie będzie dobry, a tych dobrych chyba w Irlandii nie kupisz.
-
Możesz, ale nie powinieneś. Możesz, ponieważ ustawa na to pozwala. Nie powinieneś, bo skoro nie potrafisz odczytać ustawy, to pewnie będziesz mieć problemy z przeczytaniem instrukcji :)
-
"Szkoda zębów - załóż maskę!"
Dread replied to fluo's topic in Airsoft w Polsce / Rules and law in Poland / Польские праk
Światowe trendy w dziedzinie produkcji hełmów dla piechoty idą nieubłaganie w kierunku masek: https://us.vocuspr.com/Publish/522601/vcsPRAsset_522601_105277_3b005aa1-072b-4302-8c55-f0a9772248fa_0.jpg https://us.vocuspr.com/Publish/522601/vcsPRAsset_522601_105278_d30314d5-84a2-48ba-953d-7fe1c623f829_0.jpg http://news.cnet.com/i/bto/20081117/081117_p04_military.jpg http://www.armyrecognition.com/images/stories/europe/united_kingdom/exhibition/dvd_2010/news/pictures/Combat_Glasses_British_army_future_soldier_DVD_2010_Defence_Equipment_Exhibition_Millbroock_United_Kingdom_600x400_001.jpg h -
Skoro pyta, to pewnie chce :) Zachodnie i dalekowschodnie fora aż roją się od różnorakich przeróbek, nawet mają całe podkategorie "D.I.Y.", albo "custom". U nas zrobienie customa ogranicza się do zmiany kolby w emce ze zwykłej na magpula, a ktoś, kto zaadaptował drewna od ostrej urasta do miana bohatera. A ponoć z Polski wywodzą się najlepsi modelarze, osoby, które kleiły kartonowe i plastikowe samoloty w momencie, gdy ich amerykańscy koledzy ledwie ogarniali złożenie samochodu z LEGO według instrukcji. A teraz koledzy z innych krajów robią prawdziwe airsoftowe perełki, podczas gdy nasi dz
-
Po pierwsze - da się. "Niedasię" to taki forumowy potworek, który się ujawnia za każdym razem, gdy ktoś ma pomysł, który jest inny niż utarte ścieżki. Zwykle "nie da się" jest synonimem "ja nie umiem". Po drugie - po to jest airsoft, żeby właśnie uskuteczniać takie chore pomysły, które w normalnym świecie nie mają racji bytu. Po trzecie - w święte oburzenie zwykle wpadają ludzie, którzy mają na co dzień Emkę SIR z ceramicznym chwytem taktycznym i kolbą 380°. Nie ważne, że w rzeczywistości taka konfiguracja nie ma sensu, ani racji bytu. Po czwarte - konstruktorzy broni palnej też m
-
VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)
Dread replied to Dread's topic in Repliki customowe
Mówiąc "sprężyna" miałem na myśli Mosina od Zety :) Ostatnie poczynania Zety spowodowały, że cały mój projekt wymaga nowych założeń. To, co teraz robiłem miało być jak na razie tylko podwórkiem doświadczalnym, z czasem myślałem o wykonaniu modelu w aluminium, który posłużyłby jako baza do stworzenia repliki metalowej. Miałem nawet przeprowadzone rozmowy z firmą, która zajmuje się wykonywaniem odlewów precyzyjnych. Obecnie mój projekt zakłada stworzenie repliki stalowej, póki co robię modele w kartonie, żeby pomierzyć elementy i zobaczyć, czy moje koncepcje nie rozbiją się o szczelność ukła -
Znalowy korpus w cymie giba się mniej, niż stalowy. Miejsca najbardziej narażone na usterkę w obu replikach są z szitmetalu.
-
Z wierzchu wcale nie podobnie. Gearbox cyma ma lepszy, ale wykonanie, zwłaszcza w porównaniu do RK-06 leży i kwiczy. Wszędzie tani chiński znal, który nawet w porównaniu ze znalem boyi wypada kiepsko, kolebiąca się lufa, luźne nity, wiotka blacha. RK-06 jest wykonany w całości ze stali (poza lufą), tylko trzeba trafić na taką wersję (cenowo się nie różnią). Jżeli nie masz zamiaru grzebać w replice, to weź RK-06, jeśli lubisz częściej siedzieć z repliką na stole, niż w krzakach, to weź cymę (więcej poprawiania zewnętrznego i gearbox lepszy do tuningu). A na przyszłość szukajki używajci
-
Spoko spoko, większego "faila" popełnili mieszkańcy Atlanty, którzy na wieść o wojnie w Gruzji (w telewizorze na CNN leciało "Russian troops invaded Georgia") zaczęli się ewakuować. :)
-
Ze stronki HK na temat oddziału w USA: Jakby ktoś opacznie odczytał, to by wyszło, że HK ma fabrykę w Gruzji :D :D Teraz wszystko jasne :)
-
Lesio próbował. Jak masz stalowego RK, to wrzuć go do ogniska. Rozpuszczalnik tego nie ruszy, ewentualnie można jeszcze próbować z płynem hamulcowym, ale tego nie potwierdzę.
-
Wyjmij kolbę od repliki, roznituj ogon kolby od body, przyszlifuj ogon, żeby pasowało do kolby beryla, zanituj na nowo w body, włóż kolbę i zobacz czy pasuje, a potem wytnij tyle metalu w kolbie, żeby gejbox wszedł. Trochę zabawy jest, potrzebny też będzie dremel i nitownica.