Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Wydłużanie nic nie da. Do Cymy 031 najlepszym tuningiem pod względem włożonych pieniędzy i oczekiwanego efektu będzie w pierwszej kolejności zmiana kulek. Potem warto zainwestować w poprawę kultury pracy - daj jakiemuś magikowi, żeby dobrze ustawił podkładki pod zębatkami i ładnie nasmarował gejbox. W dalszej kolejności będzie odpowiednia gumka i dystanser, a dopiero potem jakakolwiek zmiana lufy. Jeżeli chcesz robić z 031 "karabin wyborowy", to daj sobie spokój na starcie. Odłóż kasę na coś lepszego, a z Cymy 031 zrób kombajn na codzienne strzelanki, czyli coś taniego, ładnego i przyjemnego.
  2. TM ma fajny zasięg, ale wystarczą krzaki, albo szybkobiegacz i leżymy. Pamiętam, jak kiedyś się bawiłem marujcem, obrywałem za każdym razem, bo stałem jak głupi i modliłem się do majestatycznie lecących kulek, mówiąc im w myślach "leć, leć!". Kulasy leciały jak po sznurku, ale wrażenie było, jakby poruszały się w smole, albo miodzie. Normalnie jak w matrixie. TM jest fajny, ale tylko wtedy gdy masz jakiś limit FPSów i chcesz wycisnąć z niego wszystko co się da.
  3. Kiedyś to się najpierw uczyło śpiewać, a potem promowało płytę, teraz widzę jest na odwrót. Z jednej strony cieszę się, że chłopak ma jakieś ambicje, że chce coś robić, zamiast zamiast siedzieć przed konsolą, no ale jak się pokazuje muzykę ludziom, to trzeba sobą coś reprezentować. Bo muzycznie dno. Airsoft? Jaki airsoft? Jakby goście z replikami mieli przynajmniej ochronę oczu, to by coś wskazywało, że to miał być airsoft.
  4. Co do punktu pierwszego, to pewnie zgięty styk. Spust zwiera styk, a potem wracając zwiera go ponownie. Oczyść, napraw, albo wymień kostkę stykową i zobacz, czy pomaga. Co do dwójki, to faktycznie poluzuj śrubkę pod silnikiem.
  5. Mimo wszystko poczytaj sobie tematy z forum wrzuconego przez White'a. Zobacz jak ludzie robią mausery, mosiny, czy enfieldy, wtedy będziesz mieć "przedpole" do zrobienia własnej repliki. Ogólne zasady są takie, że kolbę struga się z drewna, tak by przypominała oryginał, ale z mocowaniem pod mechanizm Twojej repliki. Szczegóły robi się wykorzystując części od istniejących replik, na przykład szczerbinkę suwakową tnie się z AK Cymy, a muszkę w osłonie kołowej z MP5. Ważne, żeby z grubsza przypominało to, co chcesz osiągnąć. Zaopatrz się w polską poxilinę, lepi się ładniej od oryginalnej, będzie
  6. Dread

    Beryl

    Ciemny szary. Pewnie części są fosforanowane, stąd ten kolor.
  7. Sylwester jest znany i lubiany wśród berylotwórców :) Można się z nim dogadać poza allegro przez telefon, a i rabat jakiś przy większych zamówieniach wymyśli :)
  8. Wiem, szukam jedynie poszlak :)
  9. Turcy mają Garandy w prezencie od USA, dostawali je w prezencie w latach 53-70, czyli albo za wcześnie, żeby je przerabiać na .308, albo akurat wtedy, kiedy wprowadzenie M14 i nowej amunicji zrobiło z nich broń przestarzałą, w sam raz do oddania na przykład Turcji. Chyba, że sami Turcy przerabiali.
  10. To jest guma od włącznika chwytowego latarki, albo lasera. Ściskasz i się światło włącza. Można to kupić razem z niektórymi latarkami.
  11. Dread

    Beryl

    Trzeba lekko poszerzyć pilnikiem sam montaż, albo zwęzić podstawę szczerbinki, potem naciąć w podstawie rowki, tak by weszły dwa dzyndzle na montażu, a na koniec zakręcić imbusem śruby na dziurach zawiasu szczerbinki. Trochę roboty z tym jest, dobrze mieć dremel.
  12. Dread

    Beryl

    Łoże mini jest krótsze od tego w AKSU, do tego nie będzie pasować do obsady łoża. Rozwiązania są dwa - pierwsze to stoczyć lufę, kupić oryginalną obsadę łoża i zakołkować ją na nowo w nowym miejscu na lufie, drugie rozwiązanie, trochę mniej koszerne, to użyć obsady od AK zamontowanej na skróconej lufie od AK. Generalnie, to trzeba przesunąć obsadę łoża i nakładki trochę w tył, żeby ładnie pasowało. Na dniach powinienem mieć replikę podstawy szyny celownika do mini, jak chcesz to wal na PW. A tak w ogóle, to miniberyle robi się z długiego AK, mniej roboty z tym, iż w przypadku AKSU.
  13. Stawiam na APS, ale pod warunkiem, że nie będziesz z niego wyciskał żadnego tuningu.
  14. Problem masy karabinu przestaje być problemem. Mając na uwadze wspomagacze, każdy żołnierz będzie miał pewnie kaem, który będzie jednocześnie karabinem wyborowym i szturmowym ze zintegrowanym granatnikiem. Potem pójdzie dalej jak z historią lotnictwa - sztuczne mięśnie pozwolą na większe opancerzenie, więc i kaliber broni indywidualnej wzrośnie do poziomu rusznicy przeciwpancernej. Gdy to przestanie wystarczać, trzeba będzie pójść jeszcze dalej, co spowoduje, że trzeba będzie zwiększyć gabaryty samego żołnierza. Walki dziesięciometrowych robotów bojowych w centrum Tokio przestaną być tylko man
  15. Coś musi istnieć, żeby dać się replikować :)
  16. Z twarzy zupełnie jak mój brat. Gdyby nie to, że kolega na zdjęciu nie ma tatuaży to dałbym się nabrać :) Jak widzę dawcą bebechów ma być P90, więc z giety potrzebny jest tylko kawałek body. Do tego wystarczy jakakolwiek gieta z allegro. Sprężynowa gieta plastik fantastik to około 80zł za nówkę, więc nie majątek, a przy okazji nikt się nie będzie czepiać o zniszczoną replikę :) No i szybciej wejdziesz w posiadanie czegoś takiego, niż dopiero w lutym :)
  17. 50 lat temu ludzie uważali, że już niedługo indywidualna broń palna odejdzie w niebyt na rzecz "broni przyszłości". Z reguły mieli na myśli jak najszybsze wprowadzenie indywidualnej broni rakietowej, automatycznych granatników, pocisków igłowych i innych takich przyjemnostek. Wierzono, że w XXI wieku wojny będą toczone na Marsie przy pomocy broni laserowej. Z drugiej strony globu ufano w światowy komunizm, który zrówna wszystkie klasy, co zepchnie ideę wojny do lamusa, że przekują kałachy na lemiesze i tak dalej. Zupełnie realnie wierzono w światowy konflikt nuklearny, po którym wojny będzie s
  18. Spoko luz, na warsztacie mam jeszcze kilka projektów w zanadrzu. Między innymi mam zamiar ubiec Aresa z jego systemem Shrike :)
  19. http://s4.postimage.org/67g5kta9x/kolba02.jpg http://s3.postimage.org/4mir20oyt/kolba01.jpg
  20. M733 od JG, śmiga jak złoto, spieszyłem się, więc dałem "kup teraz" na allegro za 230zł. Licytacja była od 150, więc okazja nielicha. Boyi RK-02 nówka sztuka, tylko ułamany zaczep kolby bo ze znalu w licytacji za 213zł. Nowy w sklepie był za prawie 500zł. Zaczep na taiwanie kupiłem za 35zł. Cyma 028s za 90zł w całkiem fajnym stanie, tylko złamana kolba. Nowe body z kolbą stałą kosztowało 40zł. Po dopasowaniu drewien od ostrego (50zł za komplet) sprzedałem ją za prawie 400zł.
  21. A czasem nie nazywałeś się przed chwilą Kermi97? Jak Ci moderator pisał, żebyś zadał sobie trochę trudu i poczytał o klasyfikacji firm, to wcale nie miał na myśli "załóż nowe konto i napisz kolejny głupkowaty temat".
  22. Dread

    Beryl

    Okucie łoża to odlew alu? Sam robiłeś? Podstawa szczerbinki to oryginał, czy też samoróba? :)
  23. Minimal robiony dla jednego z użytkowników forum. Magazynek tylko przyłożony na potrzeby foty. http://s2.postimage.org/5mlwnn1j9/mini.jpg
×
×
  • Create New...