Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Owszem, pod warunkiem, że będziesz mieć możliwość wcześniej tę Cymę pomacać. Jak się nie będzie kolebotać na nitowaniu obsady lufy i na samej lufie, to bierz.
  2. Mając 300zł najlepiej będzie pchnąć replikę za 200zł i kupić Boyi RK-02.
  3. Kupno na punkty działa tylko wtedy, gdy masz jakąś kwotę w koszyku. Zgodnie z prawem nie możesz sprzedać produktu za zero złotych, dlatego zakup za punkty jest "dodatkiem" do normalnego zakupu.
  4. "Pot metal" to ZnAl (zwany też Cynkalem). Jego wytrzymałość jest uzależniona od grubości elementu (nie powinno robić się elementów statycznych o grubości ścianki poniżej 1mm i 4mm w elementach narażonych na obciążenia) oraz od ilości zanieczyszczeń w stopie (stąd na przykład ZnAl Cymy sypie się od samego patrzenia, a ZnAl wykorzystywany do robienia elementów okien, części samochodów, czy klamer w pasach potrafi być wytrzymalszy od analogicznego elementu z alu). Od ilości zanieczyszczeń uzależniona jest też wytrzymałość na niskie temperatury. Materiał ma też tendencję do szybkiego utleniania si
  5. Jak ktoś ma mu tyłek odstrzelić, skoro ninja przetnie kulę na pół mistycznym cięciem mocy?
  6. Ja przy strzelaniu nie zamykam drugiego oka i to nieważne czy przy lunecie, czy przy robieniu zdjęć aparatem. A jak przeszkadza i nie chcesz się przyzwyczaić, to przyczep kawałek tekturki do lunety w taki sposób, by zasłaniało drugie oko (strzelcy sportowi czasem wykorzystują ten patent). Na zdjęciu pani Renata wykorzystująca ten patent: http://m.onet.pl/_m/18ffdf6e473378ca07f90eee7e918b7f,10,1.jpg
  7. Dread

    Beryl

    Kolba trzyma się z tyłu na dzyndzlu, który wystaje z ogona kolby, ten taki trzpień pomiędzy body a śrubą mocującą: http://farm3.static.flickr.com/2264/5782312514_c8dfe19a8f.jpg Z przodu wchodzi w rowkowe wycięcia na podstawie szczerbinki: http://img13.imageshack.us/img13/9074/mocowanieszyny.jpg Po wpasowaniu w replikę szyna może się okazać zbyt krótka, w takim wypadku trzeba będzie ją roznitować, dopasować i zanitować na nowo z lekkim przesunięciem.
  8. Wcale nie są tragiczne, poza tym w tej replice zmiana na drewno nie będzie dobrą operacją. Ta wersja AK nie występowała z drewnem, zaś plastik w replice jest całkiem przyzwoity. Z drugiej strony stalowy Bojacz będzie lepszym wyborem.
  9. Nie mogę zdradzić, bo jej nazwa jest owiana tajemnicą przekazywaną tylko z ucznia na mistrza :)
  10. Razem z chłopakami też zapragnęliśmy zostać Ninja :)
  11. Nie literówek, tylko źle podpisanych zdjęć. I nie, że mam uczulenie na źle podpisane zdjęcia, ale jakbym teraz zaczął utrzymywać, że jest magazynek do AR15 stunabojowy, który wygląda jak zwykły trzydziestonabojowy, to byś mnie zjechał z błotem, nie? A jakbym się na obronę mojej tezy podparł Twoim artykułem, z którego taka rewelacja wynika, to byś mi zarzucił nieuctwo ;)
  12. W cale to nie, bo przecież używamy systemu metrycznego :) Jak walczysz, to zacznij od siebie :) W ramach walki z bylejakością polecam zatrudnienie w redakcji BiA gościa od korekty :) Wysokie standardy wymagają od prawdziwego gentlemana cierpliwości, kultury i poszanowania współrozmówcy, choćby nieważne jaką głupotę popełnił. Do tego dochodzi jeszcze słuchanie (w naszym wypadku czytanie) współrozmówcy i próba zrozumienia jego postawy. Osoba starająca się trzymać wysokie standardy za każdym razem zobowiązana jest do traktowania współrozmówcy jak równego sobie (jak cham chciał się poj
  13. Model kartonowy pokazał, że założenia były dobre, więc poszedłem o krok dalej i zacząłem robić prototyp ze spienionego PCV. Prototyp (o ile fundusze i czas pozwolą) będzie podstawą do wykonania VSSa w stali. Tyle na razie: http://s2.postimage.org/85xvt326g/vssnowy.jpg Gejbox siedzi ładnie, magazynek zaskakuje poprawnie (brak jeszcze zatrzasku), potrzebuję jeszcze nakrętki o zewnętrznej średnicy 2,5cm, w którą będzie wkręcana lufa zewnętrzna. Pokrywa będzie taka sama jak w poprzednim projekcie (tłoczona z blachy aluminiowej). Cały czas myślę nad selektorem. Kwestia suwadła już rozwi
  14. Żeby skompletować replikę będziesz potrzebować wszystkiego poza gejboksem, komorą hiphop i lufą wewnętrzną. Ewentualnie zamiennymi rzeczami (choć czasem wymagającymi dostosowania) są: magazynek, tłumik płomienia, nakładka rury gazowej, szczerbinka z suwakiem (sama szczerbinka, nie jej podstawa), pokrywa komory (zwana też deklem, może się zdarzyć, że ta z Cymy będzie za krótka, choć i tak ta z APS jest lepsza, bo grubsza) i parę innych drobnych elementów. Najlepiej wrzuć w ten temat listę części, które gościu chce Ci sprzedać, to powiemy Ci czego jeszcze potrzebujesz, ewentualnie co możesz
  15. Bo Boyi jak robi odlew, to bierze znal z opakowania, zamiast zamiatać z podłogi i wrzucać do gara wraz z kurzem i innym ścierwem :)
  16. Przeczytałem odpowiedź. Znalazłem w niej bardziej przyznanie się do błędu i wytłumaczenie użycia zwrotu "zrzuty", nie zaś "zaangażowane" trzymanie się swoich racji po wyprowadzeniu z błędu. Ze swojej strony szczerze polecam szklankę wody, by troszkę ochłonąć :)
  17. Wiesz co to jest reakcja niewspółmierna? Naprawdę, chyba Twój monitor wyświetla inny tekst, niż ja mam przed oczami, bo w moim tekście kolega GuloGulo wspomniał co prawda o możliwości przemytu, czy jakiejś tam formy pomocy, ale nie widzę w jego tekście ani zaangażowania, ani jakiejś szczególnej głupoty (w stylu, na przykład, zwalania wszystkiego na Chińczyków). A skąd tego glocka tu wziąłeś, to ja naprawdę nie wiem :icon_confused:
  18. Remov, zadziwiasz mnie. Czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, że na Twoim monitorze wyświetla się jakiś inny tekst, niż mi. :icon_confused:
  19. Dread

    Beryl

    Mam na wymianę oryginalny ogon kolby od Beryla, ten z tym takim kołkiem do ustalania szyny nad pokrywę. Nie cięty, nie ruszany. Takie coś jak na tym zdjęciu: http://farm3.static.flickr.com/2264/5782312514_c8dfe19a8f.jpg Wymienię na ogon kolby od Boja 06, również nie cięty i nie ruszony.
  20. Korpus KA to trochę overkill jak na tak tanią replikę.
  21. Nie. Potrzebujesz albo korpusu pasującego do systemu TM, albo całego body z APS (czy jakiejś innej firmy).
  22. Dread

    Beryl

    Ja wymiary brałem ze zdjęć, wydrukowałem sobie w skali 1:1, potem przeniosłem miękkim ołówkiem na korpus. Potem wziąłem końcówkę grawerską i przewód giętki dremla (końcówka taka stożkowa z pyłem diamentowym). Potem kawałek blaszki, albo metalowa linijka i jedziesz równo wzdłuż linii. Akurat logo FB jest na tyle proste, że nie ma jakiś zakrętasów, wszystko ładnie od linii. Oczywiście na początku wyszło mi koszmarnie i logo FB zostało przerobione na Arm Of Seele, ale po paru próbach wychodzi ładnie. Fajnie się ćwiczy na takich blaszkach, co razem z rachunkiem za telefon przychodzą :)
  23. Tak. Problemy z suwadłem i selektorem okazały się zbyt wielkie, więc postanowiłem przewrócić cały projekt do góry nogami. Obecnie jestem na etapie projektowania w kartonie i wymiarowania, żeby zlecić wycięcie laserem blachy stalowej 3mm, która pospawana posłuży za nową komorę zamkową. Chcę najpierw zrobić sobie model, żeby nie okazało się, że brakuje jakiegoś milimetra, albo, że jakiś dynks rujnuje szczelność. Plusem będzie to, że podniosę poziom realizmu - replika będzie mieć stalowy korpus i będzie bardziej przypominać pierwowzór. Minus taki, że musiałem przesunąć nieco projekt w czasie, bo
  24. Najbardziej podoba mi się cena Atoza. Sprytnie chcieli ukryć te dodatkowe dwa tysiące złotych :)
×
×
  • Create New...