Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Dread

    Beryl

    A masz może foty/schemat wnętrza repliki? Ja w swoim Mini Berylu właśnie kombinuję EBB. Już prawie koniec, więc wkrótce dam foty :)
  2. Dread

    ASG V2

    Żelatyna też nie jest złym pomysłem :) Pociski byłyby w pełni biodegradujące. Co do kalibrów - ja byłbym za tym generalnie, żeby kalibry mniej więcej odpowiadały kalibrom pierwowzoru. W imię realizmu. Co do wymiarów - użyłem zwykłej castorury, pierwszej z brzegu. Pocisk miał kaliber 6mm, długość 1cm. Moje skromne zaplecze techniczne nie pozwala mi zrobić odpowiedniego modelu - czyli pocisku pustego w środku, z kryzą w przedniej części. Tego typu pocisk "rozpłaszcza" się po uderzeniu w cel, przez co jest bezpieczniejszy. A dla marudzących mam opowiastkę: Około 1813 roku niejaki pa
  3. Dread

    ASG V2

    No dobra, zrobiłem coś. Wykonałem sobie silikonowy pocisk w kalibrze 6mm. Po prostu wlałem trochę silikonu do castorury, poczekałem do rana, wyjąłem, przyciąłem. Załadowałem tym czymś lufę pistoletu na CO2 z deklarowaną prędkością 480fps przy kulce 0.20. Wykonałem kilka strzałów, faktycznie problem był z tarciem w lufie, ale akurat tego się spodziewałem (pociski które testowałem kiedyś miały kryzy, a to znacznie zmniejsza tarcie). Nasmarowałem całą lufę sprejem silikonowym, problem tarcia chwilowo znikł. Wykonałem kilka kontrolnych strzałów do tarczy. Wyniki zadowalające jeśli chod
  4. Dread

    ASG V2

    Nie, kur*a, wcale nie. Nie po to ziomy ze Stanów wymyśliły skośnie zamontowany kolimator przecież. Nie po to wymyślili "o-shit-they-here-sight". Ale takiego nie zamontujemy w airsofcie, więc pewnie połowa tu obecnych nawet nie wie co to takiego i po co. Chcę zasięgu, tak powiedzmy 100m, a przy okazji chcę bezpieczeństwa. Tak, że tego samego badziewia, co na 100m strzela jak przywalę koledze z 5 metrów, to nie zrobię mu dziury w całym. Jednocześnie. I proszę, nie mów, że się nie da. Bo się da. Ale nie z plastikowej kulki 6mm. Glock w kalibrze 6mm jest bardziej realisty
  5. Dread

    ASG V2

    Niestety, to było dobre parę lat temu, więc zdjęcia na pewno nie zrobię :) Co do amunicji, najbardziej przypominało mi to gumowy pocisk typu minie http://images1.fotosik.pl/311/694be9a70c1781e2.gif Tyle, że było bardziej puste w środku. Kryzy były w przedniej części pocisku. Pociski do olimpika miały dodatkowo przyssawkę na czole, obcinało się ją żyletką :) Pociski 6mm były w zasadzie identyczne, tylko żółte, bardziej miękkie. Były do jakiejś zabawki, której nie miałem, dlatego "na wcisk" weszły do wiatrówki. Zmiana prędkości wylotowej - w przypadku systemu gazowego (który pewnie
  6. Dread

    ASG V2

    Kurde, opór "betonu" niektórych obecnych tutaj osób po prostu mnie powala. Już kiedyś pisałem, że ze strzelających osób chyba tylko myśliwi są bardziej zacietrzewioną i zadufaną w sobie grupą. Alvanderze, popieram Twój pomysł. Sam swego czasu nad czymś takim pracowałem. Zainspirował mnie kiedyś pistolet "Olimpik" - sprężynowa zabawka, replika pistoletu sportowego. To coś strzelało z pocisku kalibru 10mm, gumowego, pustego w środku. Potem dorwałem podobne coś, tylko w kalibrze 6mm, zrobione z żółtej gumy. Strzelaliśmy z tego swego czasu z bratem do siebie z wiatrówki w kalibrze 5,5mm o mocy
  7. Wymiary ściągać będę z Yunkra :) Dzięki wielkie.
  8. Mam szybkie pytanie, może ktoś wie :) O ile centymetrów jest dłuższy korpus w rumuńskim PSL w stosunku do korpusu AK? Bo z "przymierzania" na zdjęciach wyszły mi 2cm.
  9. I chwała Ci za to. Kolega chyba trochę za bardzo wczuwał się w rolę "medyka polowego" z filmów o Wietnamie :)
  10. Model: Glock17 elektryk Firma: Nie umiem po chińsku i za chiny tego krzaka nie przetłumaczę Kulki: Wszystkie. Od 0,28 xtreme, po 0,12 od gunfire, dodane do jakiegoś zamówienia, no i oczywiście "super kulki z farbą" z allegro. Sklep: allegro.pl Cena: 29,90 Kupiony jakieś trzy lata temu. Elektryczny pistolecik z ruchomym zamkiem, z funkcją pojedynczego strzału i serii. Zasilany czterema "małymi" paluszkami. Zamówiliśmy grupowo, całą paczką kumpli z pracy, ja brałem glocka, reszta brała Desert Eagle, chyba tylko żona kumpla wzięła Colta. Z moim nigdy nie było problemów, kumple zaraz swoje
  11. Sprawdź :) I zobacz od razu też w jaki sposób przewodnik prowadzi po ulicy osobę niewidomą. Robiłem przez jakiś czas jako przewodnik dla osoby niewidomej. Opisana przeze mnie metoda pozwala na najbezpieczniejsze prowadzenie osoby a przy okazji tylko w niewielkim stopniu ogranicza manewrowość rąk poszkodowanemu. :)
  12. Ale ja mówię właśnie o sytuacji "manewrów" i "survivalu", gdzie poszkodowanego musisz przeprowadzić przez las z korzeniami, albo wyjść z budynku po schodach i gruzie. Jakbym schodził po schodach na wyciągniętych rękach za Tobą i bym poleciał w dół, to bym jeszcze Ciebie zepchnął. Jakbym się potknął o wystający korzeń, to bym poleciał na Twoje plecy, a że trzymamy się za ręce, to pewnie wylądujemy obaj na gruncie. Pamiętaj, że "ślepego" musisz przede wszystkim utrzymać, bo potyka się o wszystko.
  13. Generalnie zasada zarówno w życiu, jak i w airsofcie powinna brzmieć "póki działa nie naprawiaj". Znam setki ludzi, którzy wymienili niezgorsze stockowe gumy "bo tak trzeba", a potem płakali. Ja w jednym moim chińczyku wymieniłem gumę, w drugim tylko wyczyściłem. Wyczyszczony stock w moim przypadku bije na głowę pod względem skupienia i zasięgu guarderowskiego silikona.
  14. Jeszcze raz sprawdź poprawność założenia gumy. Miałem taki sam problem i też wydawało mi się, że jest dobrze włożona, a w rzeczywistości było inaczej :)
  15. Pomachaj parę razy selektorem, zwykle pomaga. To jest normalne zjawisko w bojcach.
  16. "Oślepioną" osobę najlepiej trzymać z boku - jak idziesz po lewej stronie poszkodowanego, to prawą ręką obejmujesz go i kładziesz dłoń na jego prawym ramieniu. Lewą ręką łapiesz za lewe przedramię poszkodowanego. Można wtedy wymuszać prowadzenie poprzez lekki skręt tułowia poszkodowanego, a jak się potknie to go bez problemu podtrzymamy. Jeśli będziemy trzymać ręce za sobą, a poszkodowany przed sobą, to jak się potknie o coś, to poleci na twarz, bo go nie utrzymamy.
×
×
  • Create New...