Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Airsoftowców na wstępie wysmarować keczupem i niech za zombi robią. Będą mogli strzelać sobie do wszystkich bez wczuwania się :)
  2. Ej, ej, Mosiek ma jeszcze metalową lufę wewnętrzną i sprężynkę w magazynku! :)
  3. Przyboczna to jest gwardia :)
  4. Stary, Cymę 022 to nawet jak na Specszopie kupisz, to się rozwali :)
  5. Specjalnie, bo by jeszcze "tłómik" napisał :)
  6. ę ą ś ł ż ź ć ń - masz, możesz sobie kopiować i wklejać :)
  7. Dobra, ja doradzę koledze :) Idziesz do castoramy, albo innego takiego z tłumikiem od AK w kieszeni. Szukasz na dziale rur odpowiedniej rury, takiej, żeby tłumik wlazł na styk - jak masz jakiekolwiek doświadczenie to weź aluminiową, albo miedzianą, jak nie to pcv. Następnie w paincie rysujesz sobie kółeczka, tak, żeby zajęły całą stronę, po czym drukujesz. Wydruk naklejasz na rurę. Zdzierasz wydruk i poprawiasz, bo kółka nie chcą ładnie na siebie nachodzić. Po poprawce w końcu naklejasz i wiercisz wiertarką otworki, żeby tłumiczek przypominał ser szwajcarski. Na koniec robisz z czegoś zaśl
  8. Czyli stosuj sformułowanie "broń" dla wygody i podtrzymania klimatu :) Miałem w łapkach różniaste kałachy od Boyi, podobnie z Cymy, raz miałem APSa. APS jest do niczego, Cyma jest fajna i mocna ale dużo przy niej roboty, Boyi fajnie wykonany, dopóki nie chcesz z niego wyciskać siódmych potów, to się sprawdzi.
  9. Inna sprawa, że słowo "replika" w języku polskim ma inne znaczenie, niż w angielskim. U nas to słowo nadal oznacza sprzęt prawdziwy, często strzelający, ewentualnie wykonany w innej technologii, albo z użyciem innych materiałów, bądź specyfikacji technicznej.
  10. Myślisz, że ludzie bardziej się przestraszą słowa "broń" w autobusie jak będziesz gadać o airsofcie, czy o grach komputerowych? "Stary, on mi się przyczaił, a ja mu wywaliłem z szotgana w ryj, aż mózgiem spłynęło! Potem drugiego podziurawiłem z pistoletu, a jak leżał, to odstrzeliłem mu obie nogi, tak się fajnie słaniał. Ostatni był twardy, ale potraktowałem go prądem, to się zwęglił bydlak!". I takie teksty rzucają chłopaczki po 12 lat. Płochy jesteś :P
  11. Dread

    AKS 74U Cymy

    Tak się szybko podepnę, wafla 5,45 można gdzieś teraz wyhaczyć?
  12. Dread

    Rk-10s

    A czego oczekujesz, by replika sobą reprezentowała odnośnie "stanu technicznego"?
  13. Jak znam życie pewnie rowki wyjdą idealnie, tylko gejbox nie będzie chciał wejść w komorę hiphop :)
  14. Dread

    Rk-10s

    A dlaczego Ty pomyślałeś akurat o tym karabinie?
  15. Cały czas gryzę się z pokrywą komory zamkowej i z suwadłem. W międzyczasie próbuję zrobić rysunki i technologię, żeby wykonać taką replikę z pominięciem body od Cymy. Myślę nad blachą aluminiową 5mm polutowaną w zgrabny korpus, który wcześniej dam do ślusarza, żeby mi zrobił rowki w wewnętrznej części body jako prowadnice suwadła. Ogólnie bardzo przyjemnie robi mi się Vintoreza, prosta i fajna konstrukcja, tylko ta nieszczęsna pokrywa.
  16. Dread

    AK

    Kup RK-10S :) Beryla można zrobić, ale trochę to kosztuje, bo części są drogie, a promocje Beryli do 1000zł u mnie się już skończyły :)
  17. FPSy może ma nieduże, ale zasięg całkiem niezły jak na chinola.
  18. 48 - na plus: lepszy gearbox, mocniejszy silnik, subiektywnie ładniejszy kolor drewienka, większa bateria wchodzi w kolbę. na minus: słabe nitowanie, kolebie się lufa zewnętrzna na nitach, części metalowe są ze znalu, konstrukcja lufy utrudnia doszczelnienie komory hopka (komora jest metalowa, to na plus dla niektórych). 06 - na plus: lepsze wykonanie zewnętrzne, stalowe elementy (jedynie obsada łoża w moim była ze znalu), przyzwoite bebechy, lepsze doszczelnienie komory z gearboxem. Na minus: kolor drewienek (papier ścierny i po sprawie :) ), mniejsza podatność na tuning w porównaniu z c
  19. Rozwiązanie kolby przypomina to zastosowane w "SVD od JG". Tam też kolba trzyma się na śrubie silnika, dodatkowo zapierając się o tylną ściankę korpusu. Kolba w mojej replice jest ciasno wpasowana między tył korpusu a ten trójkątny dzyndzel za spustem. Ogólnie to można karabin złapać za kolbę i machać nim bez obawy, że się urwie.
  20. Wlicz w cenę, wpisz że część jest Polish i że wysyłasz z Polandu, to jeszcze zarobisz na przesyłce.
  21. W Polsce warte to grosze, co innego jak pchniesz to do Stanów.
  22. A ja bym wybrał na Twoim miejscu jednak RK-06. Może ma mniej pancerny gearbox od Cymy, ale za to nie będzie Ci lufa latać i kolba nie odpadnie. W fabryce Cymy mają chyba jakąś beznadziejną nitownicę.
  23. Żeby nikt nie mówił, że postępów nie ma :) http://s1.postimage.org/4ajgxn4kl/korba.jpg Jakość zdjęcia komórkowa, jak baterie się naładują to zrobię lepsze. Kolba trzyma się ładnie, nic się nie gibie na boki, ani nie lata. Okucie jest częścią kolby, tak jak w ostrym VSS. Oczywiście nie dałem możliwości szybkiego demontażu kolby, ale całość trzyma się na śrubie silnika, więc jest to kwestia wykręcenia jednej śrubki. Chwyt z wiadomych względów jest ciut grubszy, niż w normalnej kolbie. Samo drewno czeka jeszcze sporo kosmetyki, dorobienie stopki (będzie z gumy), montaż uchwytu na pas no
  24. Albo uzbieraj parę złociszy więcej i kup RK-01, albo 02. Potrafią chodzić po 400-450zł, a to już naprawdę konkretna maszyna jak na początek.
×
×
  • Create New...