Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Chwalę się: http://s2.postimage.org/5mlwnn1j9/mini.jpg Miniberylek zrobiony dla jednego z użytkowników forum na bazie RK06. Magazynek od ostrego jest tylko przyłożony, jeszcze nie modyfikowany, dałem go tu tylko na potrzeby zdjęcia.
-
Daj fotę. Możesz próbować na trzy sposoby - pierwszy to kombinerkami o szpiczastym zakończeniu złapać za środek i bok śrubki, albo jak masz dojście to za całość i kręcić, drugi sposób to naciąć dremelem śrubkę, żeby zrobić nowe nacięcie, a trzeci najgorszy sposób, to rozwiercić śrubę, a potem nagwintować dziurę i wstawić większą.
-
Następną razą jak nałożysz silikon, to go wygładź na cacy maczając łapę w mydle w płynie. Normalnie klei się do wszystkiego, ale jak go potraktujesz detergentem, to da się modelować.
-
No to robisz tak - szukasz młotka i wybijaka. Zdejmujesz rurę gazową, zdejmujesz okładziny i wybijasz kołek podstawy muszki. Zsuwasz podstawę i szukasz imbusa, żeby wykręcić surbeńkę która trzyma lufę, potem wybijasz kołek mocujący lufę i masz już replikę w częściach. Potem ustawiasz sobie lufę tak jak ma być, piłujesz miejsce kołka, tak by było równo, a potem robisz wszystko w odwrotnej kolejności.
-
http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_czesci_metalowe/obsada_loza_do_aks74u_boyi-2722.html
-
http://www.gotavapen.se/gota/ak/akm/2auto74_600w.jpg Patrz, tak jest na prawdziwym :) Jeśli dziś dostałeś, to odeślij z podaniem powodu wymiany, niech Ci wymienią. A jeżeli już się zżyłeś ze swoją repliką i nie chcesz oddawać, to zrób jak Lesio radzi.
-
Niebieskie numerowane oznaczenia na sprzęcie - czym zrobić?
Dread replied to Pawelski's topic in Stany Zjednoczone
Jeszcze potyraj trochę stopki magów i korpus repliki w piachu i będzie cudo :) -
Na gunfire nie ma oznaczenia S. Możesz w tej samej cenie dostać stalowego, albo ze znalu, wszystko zależy od tego za które pudło sprzedawca w danej chwili złapie :) "Inne rozwiązanie" to sprężyna dociskająca hopa zamiast klocka w kształcie litery "L". Ogólnie klocki się sprawdzały, ale jak się kilka razy wyjęło i włożyło, to potrafił się wyrobić i stracić szczelność. Dochodziła do tego kwestia spasowania. Sprężyna jest bardziej efektywna.
-
Tym bardziej, że Boyi umie już robić odlewy stalowe różnych części, nic im nie stoi na przeszkodzie, by trzaskać szkielety.
-
Nie różnią się tylko wyglądem, RK-06 obecnie potrafi występować w dwóch wersjach, pierwsza to faktycznie inny wygląd, druga jest w wersji stalowej, ma sklejkę zamiast drewna, mocniejszą baterię, komorę hopka z poliwęglanu i inne rozwiązanie uszczelnienia komory. RK-05 ma składaną kolbę, a 06 stałą. Niby niewielkie różnice, ale nie tak oczywiste jakby się mogło wydawać.
-
Na deklu? Będzie się gibać, a jak zamontujesz coś cięższego, to zleci razem z deklem.
-
Jak chcesz mniejszą prędkość wylotową, to kup sobie Boyi, zamiast robić downgrade Cymie. Potem sobie poprawisz Bojca wkładając lufę i gumę i to wystarczy na przyzwoity początek. Tyle tylko , że Bojcowi nie wchodzi batka w kolbę, ale z drugiej strony akceptuje bardzo długie sticki.
-
Tak. Na suwadle i na pokrywce.
-
Boyi ma twardszą blachę od Cymy. Oba modele mają 1mm, ale przez Cymę dremel idzie jak przez masło i sztywność jest mniejsza. Jakość spasowania, przynajmniej w modelach które miałem też przemawiała na korzyść bojca. Z drugiej strony nie narzekam na znalowe korpusy w Cymach i na znalowe od Elementa. Oczywiście samochodem bym po nich nie przejechał :) Z Gejboxem w środku. Lufa się "wygła", ale reszta przeżyła.
-
91, ale wybite ostrą ładna czcionką do wybijania, zamiast obłych cyferek na wersji poprzedniej. Numery też takie same jak poprzednio, tylko teraz jest znaczek "strzała w trójkącie" zamiast gwiazdy.
-
VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)
Dread replied to Dread's topic in Repliki customowe
Choć mod wyciął, wiem, że narzekacie :) Jestem na etapie dopieszczania kolby, robię stopkę (warstwowo klejona guma z dętki rowerowej) i dopieszczam okucia. Idzie powoli, bo w tym miesiącu mam kijowy grafik :) Dam foty jak wrócę z pracy. -
Z tym metalem to trochę przesada, ZnAlowy korpus (czyli wykonany ze stopu aluminium z cynkiem) to spory kawał klocka, który naprawdę trudno złamać, chyba, że się skacze, albo kolbą podważa głazy narzutowe (w tym przypadku Bojca też uszkodzisz, więc strachu nie ma). Gorzej, gdy małe części, o niewielkim przekroju, narażone na obciążenia są wykonane z tego metalu. Lubią się wtedy ułamać uszy i suwak szczerbinki, blokady w kolbach składanych, wyrabiają się gwinty i łamią rączki suwadła. Ale takie przyjemnostki zdarzają się również w "stalowych" Cymach, więc aż tak bardzo się nie przejmuj. Cymy 04
-
Ale w komisie jest zakładka "kupię".
-
Niet, bo już jest Miniberylem i już jest sprzedany :P
-
Chyba, że u mnie się pomylili przy wysyłce. Replika była kupowana przez allegro, cena z dropzone. Możliwe też, że nie zmienili fot na stronie. W każdym razie oznaczenia są bite, jest znaczek izmaszu zamiast gwiazdy, przezroczysty hopek, drewno sklejka, wszystko poza lufą stalowe, chwyt czarny, magazynek pomarańczowy, pas nośny żółty, bateria w kolorze zielonkawym. Wszystko jak na filmiku.
-
Ale wiesz, że ta "cienka blacha" wytrzymuje przejechanie samochodem terenowym?
-
Są. Tego RK-06 miałem z Gunfire. Nawet pudełko to samo.
-
Miałem tego Siga w łapach, zacna replika i niebanalna. A Emka jak Emka.