Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Hehe, ja mówię o "podstawie od AKM za 10 zł" :) Jakbym miał dłubać oryginalne części, to bym wziął podstawę od Tantala, albo Beryla, zamiast brać oryginalną od AKM i dłubać :) Z drugiej strony, znal też da się lutować, tylko po co...? :)
-
Wszystko ma swoje plusy i minusy, na modelowaną z AK74 da się założyć bagnet, a na modelowaną z AKM już nie :) Jedno jest pewne - wszystko wygląda lepiej, niż niemodyfikowana podstawa muszki z AK74.
-
Wiem, ile razy słyszałem, że nie da się zrobić Beryla normalnej długości bez cięcia sprężyny w kolbie, że nie da się wpasować do repliki szyny od ostrego, że nie da się zrobić działającego selektora, że nie da się wyprodukować i sprzedawać Beryli w sklepie, bo nie ma zbytu, że nie da się zrobić repliki PKM z gejboxem V3, że nie da się zrobić repliki VSS z V3, że nie da się złożyć karabinu wyborowego poniżej xxxzł.... ...zaraz, tego ostatniego się nie da. Jeszcze :)
-
Nieprawda, parę firm robi znalowe repliki bagnetów, ostatnio jak na zlocie kolega pokazywał, to się jeden koleś skaleczył, więc są znalowe ostre części :D :D :D A tak serio, to części od ostrego posłużyły Cymie jedynie do stworzenia form odlewniczych i do wymiarowania części, nic z prawdziwego RPK, czy AK w replice nie jest montowane. Co wcale nie znaczy, że replika jest zła, po prostu mogła by być lepsza :)
-
Kupuj tam gdzie taniej.
-
Po pierwsze, to wystarczy dremel, albo brzeszczot modelarski. I wiem ile tam miejsca, bo tnę takie podstawy od prawie dwóch lat :) Po drugie, to oryginalna podstawa kosztuje 70zł i jeszcze trzeba ją wiercić. Po trzecie, to podstawa AKM może i kosztuje 10zł, ale śrubka kosztuje 5 groszy :)
-
http://img69.imageshack.us/img69/963/pods.jpg Przepis na podstawę muszki w 5 minut :) Dla tych, co nie chcą używać muszki z AKM, albo z oryginału. Wziąć muszkę, uciąć jak na rysunku, przeszlifować dzyndzel, żeby pasował, nawiercić, nagwintować, skręcić śrubą, obciąć łeb śruby i gotowe! Sam zrobiłem w ten sposób ponad 10 podstaw do Beryla.
-
Tak jak pisałem na początku - daruj sobie snajperstwo.
-
Na forum masz działy "Polskie sklepy", tam zajdziesz adresy stron i opinie o sklepach. Na forum masz też działy poświęcone replikom gazowym, sprężynowym i elektrycznym. Działy podzielone są na podkategorie dotyczące replik I i II klasy, a także tanim zabawkom. Najlepiej zrobić tak: zastanów się jaka broń Cię interesuje, coś Amerykańskiego, Ruskiego, a może z zupełnie innego regionu świata. Potem poszukaj sobie w sieci jakie firmy produkują interesujący Cię model, a następnie na forum znajdź temat jemu poświęcony. Jest jeden wyjątek - jeśli chcesz być snajperem, to na początek sobie daruj
-
Żeby nie zaśmiecać forum wysłałem Ci info na PW.
-
Nie pierwszy i nie ostatni raz http://www.altair.com.pl/start-1605 Prędzej handelek na boku, niż produkcja Chińska.
-
Skoro już wybrałeś i w dodatku źle, to po co się pytasz? Żebyśmy powiedzieli Ci co jest gorsze z tych dwóch? Obie są złe, więc nie ma różnicy które kupisz, bo i tak wywalisz w złom pieniądze, które naprawdę możesz lepiej wydać. A jak naprawdę masz w nosie zdanie bardziej doświadczonych użytkowników forum, którzy powiedzieli Ci, że nie warto i naprawdę chcesz źle wydać kasę, to nie pytaj, tylko rzuć se monetą.
-
Popraw przerywacz i kostkę stykową w gejboxie. Czasami jest to luźny przerywacz i wystarczy dokręcić, czasami potyrana kostka stykowa, która przesuwa delikatnie przerywacz. Przy okazji przeczyść styki. Tylko żeby to zrobić trzeba rozłożyć cały gejbox do ostatniej śrubki, więc jak nie umiesz, to daj komuś kto umie.
-
Zakup 4 replik. Budowa team'u, Duży problem przy wyborze dobrego shotgun'a.
Dread replied to TREMORS's topic in Jak zacząć?
I niekoniecznie musi to być stylizacja na jakieś wojsko, może to być oddział partyzancki, grupa najemników, albo Stalkerzy z gry komputerowej. Ważne, żeby wszystko trzymało się kupy i jakiejś, nawet głupiej, koncepcji. Gdybym był na Waszym miejscu postawiłbym na uzbrojenie jednolicie w AK. Parasnajper miałby AK z lunetą, ewentualnie z tłumikiem (jak lubi biegać z wiosłem), szturman zwykłe AK, wsparciowiec RPK, a kompan zwiadowca AKSU. Mielibyście o tyle komfort, że bez problemu pożyczycie sobie magazynki, a w dodatku wyglądalibyście kozacko. -
Nawet jeśli, Ares to nie Cyma, żeby stosować chiński zanieczyszczony Znal, nie bój żaby.
-
W Bielawie jak mieliście asfalt, to powódź go zmiotła, ale całe szczęście pod spodem była porządna hitlerowska kostka brukowa, która wytrzyma pewnie jeszcze trzecią wojnę i kolejny wysyp młodocianych snajperów :)
-
Japonia, niektóre stany w USA, rejony w Kanadzie, chyba Australia. U Japończyków nie można mieć airsoftowych rewolwerów, jeśli są robione z metalu. Są nawet kraje, w których komora zamkowa musi być z przezroczystego materiału
-
W wielu krajach nie można mieć komory zamkowej ze stali, a tym bardziej ciężko znaleźć firmę, która robiłaby stalowe repliki frezowanych komór. Obstawiam odlew komory z elementami stalowymi, choć z drugiej strony widać na zdjęciach prototypu ślady spawania (czym trudno się sugerować, bo to prototyp, który może służyć jako model pod zrobienie formy odlewniczej.
-
Vintorez jest już w przedsprzedaży, więc o dystrybucję nie ma strachu. Cena wychodzi w granicach dwóch tysi, więc całkiem przyzwoicie.
-
Z przebiegiem 2K kulek... :) :)
-
Zwykły V3 wchodzi bez problemu.
-
VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)
Dread replied to Dread's topic in Repliki customowe
W tłumik. Zeta chce ponad półtora kafla za sprężynę, więc boję się ile zechce za elektryka :) Mam podobny plan, żeby wypuścić replikę około 2012 roku, ale w cenie do 1400zł, zobaczymy co z tego wyjdzie. Rozpocząłem rozmowy z firmą, która może mi wykonać seryjnie komory zamkowe i drobne części, ale to na razie pieśń przyszłości, bo póki co nawet pre-prototyp nie jest gotowy :) -
Zdecydowanie RK-02. Posiadałem jedno i drugie, 031 wygląda przy Bojcu jak zabawka. Jakość gejboxa też lepsza w RK-02. W dniu dzisiejszym, gdy cena nie stanowi kryterium wyboru między tymi modelami, to ciężko znaleźć jakąkolwiek przewagę Cymy.
-
VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)
Dread replied to Dread's topic in Repliki customowe
Fakturowany. Gwóźdź na lutownicy potrafi zdziałać cuda, chociaż najpierw zobaczę, czy malowanie rozpuszczalnikiem nie da takiego samego efektu. Nadal walczę z ideą wykonania suwadła.