Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Dlaczego według Ciebie składana kolba to minus? Składana kolba jest minusem w przypadku Cymy 028s, a nie w przypadku Boyi. Cyma nie ma ani lepszych bebechów, ani lepszego wykonania, generalnie poza niższą ceną nie ma niczego, co przemawia na jej korzyść.
-
http://home.comcast.net/~mike_f/M64_receiver_inside2.jpg http://mikhailpoloskin.com/akbuild/selector2.JPG Ogólnie, to wpisz w googla "AK build", albo poszukaj tematu na calguns. Będziesz mieć zdjęcia krok po kroku, od arkusza blachy, po gotową komorę.
-
Tak jak mówiłem, jest trochę replik przejściowych, pewnie z krótkiego okresu, gdy fabryka dostała nową partię części, ale miała jeszcze zapas starych. Za 50 lat to będą rarytasy kolekcjonerskie :D
-
O jednostkach miary mnie uczyli w V klasie szkoły podstawowej. Ale wybaczam Ci, bo właśnie spojrzałem na podstawę programową dla obecnej podstawówki i widzę, że teraz nie ma fizyki, tylko przyroda i nikt już nie uczy co to jest metr i stopa, ale w zamian za to jesteś bardziej zainteresowany światem, jego bogactwem i pięknem. W gimnazjum i liceum też widzę, że nie uczą jednostek miar, tak więc jesteś usprawiedliwiony. Kurczę, ja dziecka do szkoły nie poślę, w domu zostanie, sam będę uczyć.
-
Nie, to dotyczy RK-06. Nie spotkałem się jeszcze z w pełni stalowym 05.
-
Ja bym wolał na odwrót, no ale co kto lubi.
-
Kpisz, czy fizyki w szkole nie miałeś?
-
RK ma lepsze bebechy, niż CM028. Natomiast z tych trzech zdecydowanie G36. Cyma 028 jest najlepszym wyborem dla początkującego pod dwoma warunkami - pierwszy, że nie stać początkującego na replikę RK od Boyi, a drugi, to że początkujący koniecznie chce kałacha, a nie chce G36 :) Sprężynowy Well jest jednym z gorszych wyborów dla początkującego. Reasumując, bierz G36, albo dołóż i kup coś z serii RK. A poza tym bądź grzeczny, używaj szukajki, słuchaj Lesia, czcij Cthulhu. :)
-
Zapytaj w jakim pudełku mają replikę. Stalowa jest w kartonowym kartonie, a znalowo stalowa w czerwono czarnym. Obecna najfajniejsza wersja Boyi jest oznaczana WS (zamiast SW, która miała sporo stali, ale nie miała nowego typu drewna), ale u nas wszystkie sklepy oferują tę replikę pod nazwą RK-06. W Gunfire ostatnio wysyłali co mieli pod ręką (kupujący dostawał wersję, do której magazynier miał bliżej), ale jak się ładnie poprosiło, to wysyłali nówkę. Są jeszcze modele z okresu przejściowego, gdy Boyi przestawiało się ze znalu na stal, gdzie pojedyncze elementy mogą być ze stopu. W moim stalow
-
Jak wyjdzie to wrzuć zdjęcia. Dodatkowo zakup na allegro oryginalne drewienka, pobawisz się trochę pilniczkiem i dopasujesz (automatycznie wzrasta faktor lansu z -10 na +7). Na kolbę jest tylko jeden sposób - chuchać i dmuchać.
-
Jak będziesz wyrzucać, to podam Ci mój adres, chętnie przyjmuję złomy :)
-
Najtańszą opcją będzie dorwanie uszkodzonego AKS Cymy i przełożenie interesujących Cię części. Czasami można taki dostać (z zarżniętą baterią, czy uszkodzonym gearboxem) za jakieś 120-150zł, a nawet taniej. Części z Cymy będą pasować. Jedyny problem jest taki, że kolby w tych replikach łamią się dość często.
-
Jest kilka sposobów. Pierwszy, to zaklejenie otworów superglutem posypanym opiłkami stalowymi (jak masz szlifierkę i coś tniesz, to fajnie jest podłożyć magnes, by łapał "iskry", które potem można fajnie wykorzystać) i zeszlifowanie papierem ściernym. Zaletą jest stosunkowa łatwość wykonania, wadą mniejsza wytrzymałość, niż w przypadku innych metod. Drugi sposób, to wkręcenie w otwór "na chama" śruby w taki sposób, by nie wlazła zbyt do środka i trzymała się mocno. Resztę śruby należy spiłować (piłka do metalu, lepiej dremel) i wyszlifować na gładko. Zaletą jest uzyskanie stali w każdym m
-
Wrzuć fotę body. Przekrzywienie body może mieć wpływ i to duży. Czym masz dociśnięty hopek do gejboxa? Sprężyna, czy klocek? Zobacz też, czy w związku z przekrzywieniem korpusu magazynek dobrze siedzi i nie przesuwa komory.
-
Nie, nie, aluminium wzbogacało się w Gunfire, które miało choć tyle przyzwoitości, by nie okłamywać wprost. Z drugiej strony to aluminium mocno wzbogacili, bo do 7% aluminium dodali ponad 90% cynku :) A&K w swoim dotychczasowym SWD stosowała lepszy materiał na korpus, niż Cyma w swoich nowych kałachach (przynajmniej palnik i imadło to potwierdziły) A&K wyjdzie taniej, bo drewno robią z plastiku. W Polsce jesteśmy. Zresztą Rosjanie też nie mają "V" jeśli się nie mylę. K.
-
Będzie ze znalu, ale jak ładnie poprosisz, to Taiwangun powie Ci, że jest ze złota. Dziwne, A&K miał być kopią RS, a nie CA. Pewnie błąd w opisie sklepu.
-
A o wszystkim wraz z kolbą tutaj: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/74233-akms-boyi-rk10/page__hl__rk-10 Miłej lektury.
-
Jesteś pewien? Bo ja widzę w obu dzyndzel standardu TM. Oczywiście, można kręcić jakieś śruby, zalewać klejem itp., ale tak "z definicji" nie są to szyny do Boyi. Rumak, podeślij fotę jak to wygląda, to jakieś rozwiązanie znajdę :)
-
Całe szczęście Boyi powoli odchodzi od Znalu. Znów loteria, w SLRrze SW wszystko latało tak, że sklep w którym macałem te repliki chyba trzy razy wysyłał replikę do dystrybutora z prośbą o wymianę. Może mam szczęście, ale Boyi cenię bardziej biorąc pod uwagę wykonanie zewnętrzne.
-
W Boju lufy gibają się bardzo rzadko, w moim przypadku dwie lufy na trzynaście bojów. W jednym przypadku pomogło mocniejsze dokręcenie śrubki pod podstawą szczerbiny. Drugi problem miałem w replice, którą obecnie przerabiam na PSL, gdzie gibanie pojawiło się po zdjęciu farby. Rumak, z tego co widzę po forum robisz Beryla i ściągałeś pewnie farbę, dlatego masz problem chwiejnej lufy. Popsikaj grubo farbą na obsadę i lufę, a problem zniknie :)
-
Też będzie różnica między znalem z Boja, czy APS, a znalem Cymy. Cyma potrafi popłynąć z byle powodu, o ile części Boja dają się na przykład lutować, o tyle za Cymę nawet się nie biorę, bo roztapia się nierównomiernie (na przykład grzeję krawędź, a płynie środek elementu).
-
Farba potrzebuje 150 stopni, Znal topi się w temperaturze około 300 stopni, ale trzeba pamiętać, że piekarnik rozgrzewa płytę dużo mocniej, niż masz na pokrętle. Jak dasz 200 stopni i ustawisz w dolnej części piekarnika, albo masz gazowy piekarnik, to ściany osiągną około 400 stopni, żeby nagrzać szybko powietrze do 200. Ciast nigdy nie robiliście? :)
-
Tylko magazynek od SWD brzydko będzie wyglądać na replice PSL :) Ja męczę tłoczenie blachy aluminiowej 0,5mm, jeśli mi się uda, to wrzucę fotki :)