Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Prowadnicy innej nie znajdziesz, więc zostaw. Sprężynę tę co kolega poleca - ściśnij na maksa i używaj, aż coś padnie. Jak padnie, to dopiero wtedy wymieniaj.
  2. Dread

    mosin asg

    Jakby mnie nie pochłaniało w całości robienie Beryli, to bym takiego Mosina sobie sprawił :) Zapraszam kolegę na forum WWII Airsoft. http://www.ww2airsoft.com/ Tam niejaki kolega Griphon robił Mosiny na kopy, od porządnych customów na bazie VSR, po taniochę robioną ze sprężynowego szotgana z bazaru. W każdym razie do zrobienia mośka będzie potrzeba parę rzeczy. Kolbę można wykombinować oryginalną, albo dłubać. Tak, czy inaczej trzeba będzie wiercić dremelkiem w drwie. Dobrze też jest mieć odlew części mośka - http://www.historical-uniforms.com/mosinodlewalu/p/221 Oczywiście w odlewie t
  3. Dread

    Beryl

    Flex to potocznie gumówka, albo kątówka. Takie elektronarzędzie. Do flexa używa się tarcz. ;) Ja z kolei ciąłem dremelkiem, też daje radę. Jak się postarasz i wiesz jak, to zdołasz wyciąć tak, żeby do airsofta i do ostrej pasowało. Z drugiej strony chyba chciałeś gazowego Beryla robić, nie? Zastanów się, czy w ogóle będziesz musiał ciąć.
  4. Dread

    Beryl

    Z Kądowni. Pisze się "skąd" :) http://www.works11.pl/?product_id=21188&category_id=496 Ogon od Tantala. Nie jest to istotna część broni. Kolbę trzeba ciąć, chyba, że wydłużysz korpus o 1,2cm. Trochę groteskowo to potem wygląda.
  5. Dread

    Beryl

    Pytasz o towar deficytowy. Też kiedyś szukałem po całym świecie, żeby w końcu znaleźć sposób na mocowanie do korpusu ze składaną kolbą. Dla Ciebie jedyna droga, to zakup całej repliki ze stałą kolbą.
  6. Uwielbiam takie projekty. Szacun za chęci i pomysły, jeszcze tylko popracuj trochę nad wyglądem i będzie cacy. Tutaj macie zdjęcie Mosina zrobionego przez gościa z WWII Airsoft właśnie z M47, tylko z wersji bez kolby. http://i218.photobucket.com/albums/cc60/Gryphon_album/NagantAfter.jpg
  7. Dread

    Beryl

    Zacnie :) Teraz tylko musisz znaleźć coś do zamaskowania obsady kolby, jakiś kawałek blaszki, czy inne coś.
  8. Dread

    Beryl

    Ja tę sprężynkę wyjmowałem. Zostawiłem natomiast sprężynę w łożu.
  9. Dread

    Beryl

    Nie wytrzyma. Najlepiej nawiercić i dopiero w dziurę wkleić. Jeśli kleiłeś poxipolem, to nie wytrzyma też obsada łoża i nakładki. Ale na to tez jest sposób - owijasz dokładnie obsadę dookoła cienkim drutem zamoczonym w poxipolu, albo nitką klejoną superglue, byle mocno. Potem tylko lekkie szpachlowanie i szlifowanie :) Jeśli obsada była spawana, to nie będzie problemu.
  10. Dread

    Beryl

    W castoramie kupujesz dwie rurki, jedną o średnicy takiej, żeby lufa weszła, a drugą taką, żeby weszła do niej idealnie kupiona wcześniej rura. Cieńszą tniesz na długość pierścienia, a z szerszej tniesz plasterek i robisz kołnierz. Potem całość przyklejasz ładnie do kolana gazowego (jeśli chcesz, żeby się zdejmowało), albo na stałe do lufy. Powodzenia w projekcie! :)
  11. Dread

    Beryl

    Sklep ma koncesję na obrót bronią, tak więc jaki problem, żeby sprzedawać istotne części? Części od Beryla nie służą tylko do wyrobu replik. Pamiętaj, że są jeszcze ludzie, którzy z Beryli po prostu strzelają ;) ;) ;) edyta: Zobacz sobie co sklep sprzedaje - mają nawet kompletne dragunowy, beryle i pkmy. W takiej sytuacji sprzedawanie lufy to pikuś.
  12. Dread

    Beryl

    A ceny jak w łuczniku. Wychodzi identycznie jak w przypadku zamówienia z fabryki. W większości przypadków części nie są dostępne, są zamawiane z fabryki, a dopiero potem sprzedawane.
  13. "Dziesiątego w sztabie grupy armii - wspomina Patton spotkanie u Bradleya - zebrało się trzech dowódców armii ze swymi szefami zaopatrzenia (...) Postanowiono, że odtąd amunicja będzie zestawiana w określonej liczbie strzałów na działo dziennie, w jednostkach ognia, ponieważ nikt nie wie, co to jest jednostka ognia". (...) Józef, który na broni zjadł zęby, mówi tak: -"Ta blaszka, wie pan, co to popycha naboje do góry w magazynku, to właśnie ona była wygięta..." Józef oczywiście wie doskonale, jak się ta blaszka nazywa, i to w ośmiu językach, ale wobec wariacji ammo i magów użytkowanych do
  14. Dread

    Beryl

    Czas pochwalić się moim najnowszym wybrykiem :) http://img411.imageshack.us/img411/1646/61481881.jpg http://img121.imageshack.us/img121/7504/93238932.jpg Replika z dedykacją dla wszystkich niedowiarków, którzy nadal twierdzą, że nie da się przyczepić kolby od ostrego do szkieletu od AK74S. Da się i nawet lepiej trzyma wymiary oryginału :) W planach mam tuning bandażem elastycznym i opatrunkiem samoprzylepnym "Leukoplast", aby jeszcze lepiej odwzorowywał broń pierwszego kontyngentu w Iraku :) A w ogóle, to chętnie oddam go w dobre łapy :P
  15. Długi Beryl :) http://img411.imageshack.us/img411/1646/61481881.jpg http://img121.imageshack.us/img121/7504/93238932.jpg
  16. Sam z tego co pamiętam miał plastikową rączkę przeładowania, tak więc przy mocniejszej sprężynie urwiesz i tyle będzie z zabawy. Zanim zaczniesz kombinować z nowym hopem, czy lufą zacznij od uszczelnienia. Lepsza uszczelka tłoka i teflon na wszystkich połączeniach. Jakich kulasów używasz? To też potrafi sporo zmienić.
  17. Jak chcesz być oryginalny i fajny, to poszukaj tego: http://www.avtomats-in-action.com/high/npolishbipod01.jpg http://www.avtomats-in-action.com/high/npolishbipod02.jpg Dwójnóg trochę trudny do zdobycia, ale u paru osób bawiących się w rekonstrukcję takowy widziałem, więc jakiś sposób zdobycia tego jest ;) Ewentualnie montuj w podobny sposób.
  18. Dread

    Beryl

    Z czarnym nie ma sensu, bo i tak mało kto zauważy różnicę. Mniej zachodu jest z "prostowaniem" magazynka od AK74, niż z wkładaniem bebechów. No, chyba, że potrzebujesz magazynka do podniecania się że jest oryginałem, a nie do wyglądania ;) Ja osobiście męczyłem hi-cap, bo z nim nie ma większych problemów.
  19. Dread

    Beryl

    Bardzo prosto - trzeba wyjąć bebechy z midcapa, wyjąć bebechy z ostrego, a potem włożyć bebechy z mida w pudełko od ostrego. Dla majsterkowicza pół godziny roboty. Szkoda tylko, że o naboje się nie postarali.
  20. Dread

    Beryl

    Jeszcze jedno ładne zdjęcie repliki Miniberyla: http://img34.imageshack.us/img34/62/24593672.jpg
  21. Miniberylątko :) http://img64.imageshack.us/img64/1790/karabin.jpg
  22. Dread

    Beryl

    To ja się też pochwalę :) http://img64.imageshack.us/img64/1790/karabin.jpg Mini Beryl, jeden z niewielu w Polsce. Ten przezroczysty magazynek to oryginał przerobiony na hi-cap. Miał być dla mnie, ale w związku z ślubnymi wydatkami wkrótce zostanie przeznaczony na sprzedaż.
  23. Dread

    Beryl

    Zacne, podoba mi się. Lufa jest jednoczęściowa, czy dokręcałeś przedłużenie? Co do podstawy muszki - jest prosty sposób na upodobnienie jej do berylowatej w troszkę większym stopniu, wystarczy kilka minut z pilnikiem. Ogólnie trzyma poziom. edyta: dobra, teraz widzę już, że na pewno przedłużka :)
  24. Sygnatura jak sygnatura, za to jaki avek! :) Swiezy, ja mam pytanie po co chcesz wkładać 18, skoro 14 to już za dużo? Po to żeby się chwalić kolegom, że masz więcej woltów niż oni? Bo swojego założenia nie osiągniesz mocniejszą baterią, nie ta droga.
×
×
  • Create New...