Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Za bardzo skrócony skrót myślowy mi z tym poliamidem wyszedł :)
  2. Były bakelitowe, były zbrojone poliamidem, były też plastikowe i występowały w kolorach od pomarańczowego, przez brązowo-bordowy, śliwkowy, aż do czarnego. Mówię tylko o radzieckich, bo na przykład NRDowskie, były w kolorze $raczki po truskawkach. Ogólnie temat rzeka. Najpierw napisz która wersja karabinu Cię interesuje, to może uda się dobrać odpowiedni kolorek :)
  3. Dread

    Beryl

    Różnica między nami jest taka, że Ty jeszcze nie próbowałeś, a ja owszem :) Najlepsze i najtańsze wkłady łusek wyszły mi z poxipolu - wziąłem na wzór zbijak do .223, odbiłem połowę w silikonie, a potem "malując" ścianki formy klejem zrobiłem sobie połówki naboi. Potem tylko trzeba było dokleić też poxipolowe denka łusek odlane w innej formie (można od razu zrobić formę, ale mi nie chciała wyjść). Po włożeniu w skorupę zostało tyle miejsca, że bez problemu zrobiłem hi-capa.
  4. Dread

    Beryl

    Do Beryla "łuski" od giety też się zmieszczą, jedyne co, to kwestia odpowiedniej rurki. Zostaje około 8mm, w sam raz, żeby wpasować własnoręczny wkład. Tylko dziubania dużo. Wydruki w magu wyglądają naprawdę przaśnie, jedyne co, to kwestia odpowiedniego koloru. Na drukarce za chiny nie chciało wyjść, ale wszystko się rozwiązało, gdy w sklepie dla artystów znalazłem gruby papier w złotym kolorze. Trzeba tylko wkład od bety lekko przerobić, prysnąć na biało, a potem ładnie wyciąć wydruk. Nawet z bliska nikt nie zauważy. Z prawdziwymi nabojami wychodzi paskudnie, wszystko się obraca, syp
  5. Dread

    Beryl

    Nie kupuję gotowców, bo gotowce to kupuje się u mnie :) A że moje są bardziej koszerne i czasami tańsze, to inna brocha :) Po włożeniu krótkiego lowa zostaje naprawdę niewiele miejsca. Wyjściem jest wybebeszenie magazynka od najtańszej giety z bazaru, a potem wpasować w środek naboi rurę, albo ścianki z polistyrenu.
  6. Dread

    Beryl

    Tak samo jak w przypadku krótkiej, tak i w przypadku długiej szyny potrzebne będą rowki, no i oczywiście potrzeba też bolca z nacięciem na ogonie kolby :)
  7. Ten akacz z aukcji to karabin produkowany w Chinach i sprzedawany na rynku amerykańskim przez Master Cutlery. ABSowa konstrukcja, system Marui, metalowy gearbox z wycięciem na górnej ściance. Technicznie Cyma.
  8. Dread

    Beryl

    I musisz trochę zeszlifować szynę w środku, bo podstawa z RK jest minimalnie szersza od tej z Beryla.
  9. Dread

    Beryl

    Chyba tylko ze względu na chwyt :) Body całe do wymiany, chyba, że potrafisz przerabiać wersje "frezowane" na "blaszane", pokrywa też odpada, bo nie jest żebrowana, nawet szyna nie ta, bo za krótka i nie siedzi w podstawie. Łoże może ujdzie, ale trzeba dużo piłować i dostosowywać do obsady z Beryla. Krebs jest fajny, ale tylko jak chcesz mieć Krebsa, bo na Beryla szkoda przerabiać.
  10. Jeśli szukasz gotowej, solidnej i dobrej kolby pod akacza, a w dodatku chcesz, żeby to ładnie wyglądało, to zainteresuj się oryginalną kolbą od chińskiego Type 56-2. Znaleźć możesz je na całe pęczki na allegro, tyle, że z reguły są przyczepione do wiatrówek "lider", znanych też jako "wiatrówka kałach". Kolbę trzeba będzie roznitować, a następnie gumówką obciąć tę część, która wchodzi w korpus wiatrówki. Tył korpusu cymy trzeba będzie obciąć prostopadle, a do środka wpasować kawałek nawierconego płaskownika. W zawiasie kolby trzeba będzie wiercić dwa otwory, a następnie skręcić całość śruba
  11. Ale on go polecił dwa lata temu :)
  12. Sporo dziubania i piłowania. Do zamocowania nakładki, to trzeba od razu modyfikować podstawę szczerbiny, chyba, że wstawisz tę od tantala, jest na worksie. Żeby ją zamocować w cymie trzeba spiłować niemal cały front, zostawić mocowanie hopa i obsadę lufy, a w body ciąć te takie dzyndzle, które będą blokować wejście podstawy. Z łożem prościej, trzeba tylko zryć wszystko co nie mieści się w korpusie i zostawić jeden wypustek. Osłabiacz ma inny gwint, niż Cyma, z tego co pamiętam.
  13. Kleiłem na poxipol. Powierzchnia styku po usunięciu starego tunelu jest na tyle duża, że nowa konstrukcja bez problemu wytrzymuje trudy użytkowania.
  14. Ja zawsze robiłem tak, że po złamaniu jednego ucha ucinałem całość tunelu, a potem wklejałem zupełnie nowy, wykonany z aluminiowej rurki.
  15. Dread

    Beryl

    Też sobie darowałem tę z Radomia. Zamiast tego odkurzyłem stary projekt nad którym siedziałem jakiś czas temu i kolba powstanie od podstaw :) Moja wersja długiego Beryla nie będzie mieć magazynka od emki, tylko stunabojową betę. A pochwalę się jak odgrzebię się z zamówieniami - mam jak na razie do zrobienia parę miniberyli, jednego comando, a dla siebie chcę mini w wersji bezkolbowej, potem dopiero zabiorę się za tego ze zdjęcia. Chyba, że zrobię budżetową wersję z tworzywa z cm031 na zachętę :)
  16. Dread

    Beryl

    Widzieli, a niektórzy nawet montują :)
  17. Dread

    Beryl

    Zapamiętaj: NICZEGO od Beryla nie zamontujesz bez problemu.
  18. Czepiacie się. Jak da motylka z boku, to będzie miał zwykłego akacza, a tak jest wyjątkowy :) A jakby miał lunetę za daleko, to by cofnął o ten centymetr, który ma jeszcze w zapasie. Zostaw tak, jak jest, bo wygląda to uroczo :)
  19. Dread

    Beryl

    To aluminiowe? Spytaj na szable.pl, pokazują tam aluminiowe do długiego, więc może też do mini ściągną.
  20. Można, ale przy składaniu kolba połamie korpus repliki. Przy montowaniu kolby Tantala pierwsze o czym powinieneś pomyśleć, to stalowy korpus.
  21. Chciałem sam Grzesia zapytać, ale na jego stronie tylko odnośniki do fejsbuków, tłiterków i naszych klas, a zwykłego porządnego maila nie podał.
  22. Ja jestem gorącym przeciwnikiem łucznictwa, rzutu dyskiem i oszczepem, pchnięcia kulą i zapasów. Wszystkie te dyscypliny sportowe wywodzą się z technik wojennych, a więc są złe! :) A tak serio, to zastanawiam się co Grześ Napieralski proponuje ludziom, którzy już mają broń i to czasem taką niezwykle cenną (złocone dubeltówki z końca XIX wieku itp.). Mają ją zezłomować? Oddać do muzeów? Sprzedać klubowi łowieckiemu, który nawet gdyby się zesrał, to pięciu milionów na zabytkowy sztucer nie wyłoży? A może tradycyjnie, w szmaty, w ropę i za stodołę?
  23. Można. Problemem jest właśnie lufa - Bojowska jest zbyt szeroka i trzeba wiercić oryginalne części dremelkiem aby weszły. Alternatywą jest toczenie lufy, albo wykonanie jej samodzielnie na zasadzie sztukowania rur.
  24. Dread

    Beryl

    Da się taniej, tylko trzeba mieć trochę umiejętności modelarskich. Ja swoje miniberyle robiłem z budżetem około 800zł za całość, z repliką.
×
×
  • Create New...