Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Wiesz, może to głupie, ale miałem ostatnio taką dziwną przygodę - bawiłem się z kolegami i bratem, siedziałem za murkiem wodząc wzrokiem dookoła a w ręku trzymałem replikę 400fps. Nagle zaczęły nachodzić mnie dziwne myśli z cyklu "a co jeśli?". I pomyślałem, "a co jeśli wybiję oko któremuś z kolegów, albo bratu?" I wynikiem tego myślenia było to, że przerwałem zabawę, poszedłem "na respa", a jak wszyscy wrócili, to poprosiłem o ponowne sprawdzenie okularów, bez tego nie byłem w stanie wrócić do gry. Jak serią z kałacha rozpieprzyłem parę gogli, a kolega z repliką 460fps kolejne dwie pary, zacz
-
Jak już robić, to porządnie, a nie na łapu capu. Zastanawiam się, czy GB ze Scorpiona by się nie nadał.
-
Farba farbą, Ty weź lepiej powiedz, jak zrobiłeś bezpiecznik.
-
Ani jeden, ani drugi. V2 odpada zupełnie, a w przypadku V3 dysza będzie około 1,5 cm ponad osią lufy.
-
To nie jest proste. Ma regulowany hopek i wymienny magazynek. Najlepiej jest trenować na szotganie silver!
-
Pomyśl. Kolega chce replikę z montażem. Nowy korpus montażu nie ma. Kolega będzie chciał przykręcać montaż do nowego korpusu. Jakieś konkluzje już się nasunęły, czy dalej mam podpowiadać?
-
Montowano takiego prostego kwadraciaka, ale to i tak nie jest istotne, bo i tak pod montażem nie widać za bardzo jaka to szyna. No, chyba, że zależy Ci na realizmie (a z tego co widzę chyba zależy), to odpuść sobie motylka i poszukaj właściwego montażu. Ewentualnie włóż troszkę wysiłku i ucharakteryzuj motylka na właściwy montaż.
-
Jakoś nie widzę różnic znaczących między korpusami od JG i KA. Za to różnica jest w cenie i to bardzo duża. Oba są wykonane w tym samym systemie, ja bym brał ten od JG.
-
Takie a nie inne umieszczenie okienka na mail sugeruje, że jest on konieczny do wystawienia komentarza.
-
No i "gówniarz" pisze się przez o z kreską. Przynajmniej to słowo trzeba znać, gdyż jest jednym z częściej używanych na tym forum.
-
Poprawić tekst na stronie, przede wszystkim pod kątem składni i interpunkcji. Poprawa kilku byków z ortografii też się przyda, ale to chyba nawet zwykła mozilla potrafi. Drugim krokiem mogłoby być umieszczenie na stronie przynajmniej podstawowych informacji w sposób przejrzysty i jasny. Dobra informacja handlowa powinna być skonstruowana w sposób przedstawiający korzyści wynikające z nawiązania współpracy z Tobą. Zła informacja, to taka, gdzie oczerniasz konkurencję i mówisz "ja jestem lepszy" - sam zastanów się jaką informację umieściłeś na swojej stronie. Na koniec sam wygląd strony - wygl
-
Płyn do hamulców rozpuszcza farby na bazie akrylu. Gorzej, jak to jakiś teflon, czy inny winyl.
-
Na razie nie próbowałem, bo kiepsko stoję z kasą i jak na razie nie stać mnie na fanaberię w stylu zakupu płynu po to, żeby sprawdzić czy działa. Pytam tutaj, żeby uniknąć nauki na własnych błędach, skoro mogę się uczyć na Waszych :) :) :)
-
Mam pytanie natury technicznej - posiadam AK Boyi, którego chciałbym zaoksydować, problemem jest jednak malowane fabryczne pokrycie. Czym da się zmyć tę farbę? Rozpuszczalnik, jak do zwykłych farb? Płyn do hebli jak do akrylu? Ktoś wie co to jest i ma doświadczenie w usuwaniu powłok z Boja? Papier ścierny nie wchodzi w grę, za dużo zakamarków.
-
Kupując coś od kogoś de facto zawierasz umowę cywilnoprawną z wszelkimi tego konsekwencjami, czyli także prawem do reklamacji towaru z tytułu odpowiedzialności sprzedającego za niezgodność towaru z umową. Kupując nową i nierozpakowaną zębatkę w domyśle sprawną, masz prawo żądać od sprzedającego sprawnej zębatki, gdyż na tym polegała wasza umowa. I nieważne, czy masz do czynienia z osobą fizyczną, czy z firmą, bo kodeks cywilny obowiązuje wszystkich. Nie ma też konieczności przedstawiania umów na piśmie, gdyż jako umowa traktowana jest chociażby wasza korespondencja na PW.
-
Szybkie pytanie - ktoś wie jaki jest format numeru seryjnego na Berylu? Na jedynym zdjęciu w dobrej jakości jakie mam widzę coś w stylu "2006 FA01347". Dobrze widzę? Ktoś wie co poszczególne znaki oznaczają? Jakby jeszcze ktoś mi powiedział co jest wybite na lewej stronie podstawy szczerbiny i gdzie jeszcze można znaleźć numerki, to byłbym wniebowzięty.
-
Podobają mi się te kolby :) Ktoś wie, czy są składane na bok? Tylko ten Vityaz jakiś taki dziwny... Jakby chudy i wygłodzony był :)
-
Tłok jeden stockowy i jeden Elementowy. Gra i hula na obu.
-
Po przykrych doświadczeniach z przedłużkami na lufie odradzam. Beryl jest dosyć długi, co powoduje, że łatwo jest zahaczyć lufą o drzewo, czy inną framugę. Ja tak zahaczyłem, zerwałem gwint i wygiąłem lufę wewnętrzną. Jak chcesz Beryla na ścianę, to bierz, jak do biegania i strzelania, to już lepiej wytoczyć stalową jednoczęściową.
-
To tak, jakbyś mówił, że strzelasz od wczoraj ;)
-
Kiedyś testowaliśmy podobne rozwiązanie w starym pistolecie na GG, który został przerobiony na CO2. Potrzebna była mamba paintballowa, redukcja między gwintem paintballowym a gwintem zaworu ładowania GG (wytoczony u ślusarza) i adapter do naboi CO2. Mały adapter kosztuje 75zł i wcale nie trzeba ucinać adapterów madbula za xxx zł. http://www.militaria.pl/jt/adapter_-_przej...908.xml?cat=509 Ja akurat używałem dużej butli 88g i adaptera za 45zł. Tyle, że to były inne czasy, stare pistolety potrafiły dużo znieść.
-
Robiłem. Opisałem w temacie o Blowbacku G36, w końcu podobny gearbox. http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=58206&st=0
-
Kiepsko to troszkę wygląda. Ani to ładne, ani stalowe.
-
Bo ASG rozwija się strasznie ślamazarnie.