Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
A jaka to jest replika? Generalnie patenty sprowadzają się do wymiany suwadła/zamka/elementu ruchomego na kawał metalowego kloca i wymiany sprężyny powrotnej na mocniejszą.
-
Ja nie miałem przedłużki silesia, tylko samoróbkę i nie polecam ogólnie rozwiązania z nakręcanymi przednimi częściami lufy. Beryl jest strasznie długi, zwłaszcza, jeżeli jest się przyzwyczajonym do biegania z ak-74. Długa lufa lubi zahaczyć o wszystko, o co da się haczyć. Drzewa, futryny drzwi, słupy, to wszystko jest zabójcze dla tłumików. Ja osobiście złamałem przedłużkę i wygiąłem lufę wewnętrzną i po tym incydencie wykonałem lufę z jednego kawałka rury, by i tak ostatecznie przerzucić się na robienie miniberyla :)
-
Wygląda trochę jak AK dla Amerykanów po post 94 ban. Może spróbuj w tę stronę: http://www.sturmgewehr.com/bhinton/AK/AK_RomakHensoldt.JPG Będziesz miał to co chcesz, a jednocześnie nie będziesz biegać z repliką a'la Kalifornia ;)
-
Mój Beryl z niedrogim rozwiązaniem kolby składanej. Z daleka i po ciemku nawet to wygląda :) http://img684.imageshack.us/img684/2003/95739797.jpg
-
Prawda jest jedna - nieważne, czy wyklepiemy, czy nie, i tak efekt finalny będzie lepszy od obecnego ;)
-
Zrobią się ostre krawędzie, a Jantar takich nie ma.
-
Najs! Z tego co wiem nie dysponujesz imadłem, by poprawić nieco kształt komory. Moja propozycja jest taka, byś wziął kawałek drewna o grubości dokładnie takiej, jak wnętrze komory, włożył ją do środka, a następnie położył całość na podłodze, od góry przyłożył czymś płaskim i stanął na całości. Dzięki temu komora przestanie być taka "plastelinowa".
-
Nie słyszałem o komorze cymy, w której były gotowy otwór pod tantalowy bezpiecznik i w której po zamontowaniu takiego nie trzeba było maskować otworu po akowym selektorze ;) Osobiście od siebie polecam do maskowania kit epoksydowy wymieszany z opiłkami stalowymi. Opiłki można kupić przez allegro u gości od pirotechniki, albo przepiłować jakiś płaskownik i pozbierać to, co spadnie spod piły. Otwór od wewnętrznej strony podklejasz kartonikiem, zapychasz kitem, a na koniec, po zastygnięciu, szlifujesz nadmiar.
-
Jak chcesz tanio kolbę ładną i na lewo, to zrób metodą Johnboya - wiatrówka z allegro za 129zł i do tego spawasz dwa pręty.
-
A ja dalej nie wiem jaki kołek mam sobie zahartować :(
-
Jak się zima skończy i odważę się znów wejść do nieogrzewanej piwnicy, to Ci znajdę to wiertełko i porobię foty. Sam bym nigdy na to nie wpadł, gdyby nie to, że poszedłem do osiedlowego sklepiku z narzędziami z kolbą pod pachą. Facet polecał węglikowe, ale jak zobaczył, że ma do czynienia z częścią broni, to wyjął wspomniane przeze mnie wiertło i powiedział, że miejscowi rusznikarze robią otwory właśnie czymś takim. Wiertło było z CrMo i miało tytanową płetwę. Płetwa przeszła przez klocek berylowy jak przez kostkę margaryny.
-
Przede wszystkim gratuluję pomysłu i realizacji. Jak zobaczyłem tytuł tematu, to pierwsze o czym pomyślałem, że będzie to kolejny temat w stylu "eee, chłopaki, jak zrobić jantara poniżej 1k zł?" i setki odpowiedzi w stylu "nie da się, bo chłopaki z g&h wydali na to dwa tysiące". A tu takie miłe zaskoczenie, nie dość, że ładny temacik, to jeszcze okraszony zdjęciami licznymi i dużymi. Wielki szacun.
-
Są wiertła z tytanową końcówą, które są w stanie przewiercić berylową kolbę. to są wiertła dedykowane do betonu, więc zwykle sprzedawca ich nie proponuje. Sam męczyłem się z tym trochę, ale w końcu zdecydowałem się na modyfikację szkieletu GB. Pociąłem dupę gearboxa, a samą kolbę próbuję zamocować na blaszki wchodzące w wycięcia w ogonie kolby.
-
Bateria na pasie nośnym, ewentualnie jak ktoś namiętnie używa hajkapów, to w atrapę magazynka przyklejoną do normalnego maga. Znałem kiedyś gościa, który w każdy magazynek ładował po baterii i kombinował styki. Trochę drogo to wychodziło, ale gość był zadowolony.
-
Pomylili się pewnie, bo nowe nakładki to mają teraz aluminiowe z szynami.
-
Pytanie o kolimator trochę przypomina pytanie, czy lepsze są blondynki, czy brunetki. Każdy powie co innego, każdy będzie przedstawiać zalety konkretnego rozwiązania, a do jednoznacznej odpowiedzi i tak nie osiągniemy. Ja osobiście przetestowałem na swoim sprzęcie w różnych konfiguracjach kilkanaście kolimatorów. Razem z oryginalnymi aimpointami i chińskimi podróbami z allegro. Miałem nawet okazję celować z oryginalnego PK-A zamontowanego do Saigi, a doszedłem do tego, że najlepiej celować przez przyrządy mechaniczne, bo kolimator tylko mi przeszkadza. Tak więc pozostaje Ci jedynie pró
-
Chwała i sława Ci za to!
-
Dziękuję. Moje wątpliwości zostały rozwiane.
-
Szybkie pytanie - jak wyglądają opakowania od luf Promyka? Bo mam ofertę, by zakupić lufę w podejrzanie niskiej cenie, nówka nie śmigana, oryginalnie zapakowana i boję się, że mogę trafić na jakąś podróbę, co prometheusem jest tylko z nazwy. Czy oryginalne opakowanie jest czarne z "płomiennym" napisem i podziałką wzdłuż lufy?
-
Ano tak, pamiętam tego gościa, chyba sprzedawał te rury po 40zł za pół metra, czy jakoś tak. Z customowymi lufami precyzyjnymi nawet tego porównywać nie będę, a tym bardziej do produktów od Edgiego. Zwykła castorura i tyle. Z tym, że jak w każdym przypadku i tutaj mogła zdarzyć się perełka i akurat przez totalny przypadek wyszło tak, że lufa sprawia, że karabin jest całkiem celny. Jeśli tak, to nie ma czym się przejmować, a pozostaje się cieszyć.
-
Minimum, co robi Edgi to 5,98mm, tyle wynika z jego strony i opisów na necie. Ale takie lufy to totalne customy w jego wykonaniu, bo do AEGów minimum co robi na sprzedaż to 6,01.
-
Czy ktoś widział poza world.guns.ru dobrej jakości zdjęcia chińskiego karabinka Type 56C? Chodzi mi konkretnie o wersję C, skróconą. Google niestety pokazuje jedynie zdjęcie worldgunsowe i dwa zdjęcia modeli do CS'a. Będę wdzięczny.
-
Montaż łoża nie jest trudny, trzeba podpiłować trochę tylne wypusty łoża. Jeśli masz body, do którego pasuje taka podstawa szczerbinki: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...ja_src-257.html To piłujesz oba boczne wypusty do zera, a środkowy tak, by pasował w dziurę z dołu korpusu. A jeśli masz podstawę szczerbinki taką jak ta http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...4_p_j-1449.html to piłujesz tylko górę bocznych zaczepów.
-
Tylko po co metalowa komora to nie rozumiem.