Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Dread

    Beryl

    Wystaje na taką samą długość, jak siedzi w kolanku gazowym :)
  2. Stare. Teraz wychodzą kontrolery połączone z ps move w lufie.
  3. Jak chcesz szlifować, to zrób to wiertarką - zakręć zębatkę w uchwyt wiertarki, odpal i przytknij pilnik, wyjdzie dokładniej, niż ręcznie. Tylko nie przesadź.
  4. Pamiętasz pierwszego polskiego Airsofta? Miał kaliber 10mm i pocisk gumowy, tępołukowy. Japończycy też na początku kombinowali z gumolotkami i innymi przedmiotami nie posiadającymi ani kulistego kształtu, ani kalibru 6, czy 8. Standaryzacja przyszła później. Airsoft od zawsze polegał na tym, żeby strzelać do siebie z urządzeń pneumatycznych o stosunkowo niewielkiej mocy, a urządzenia te mają odwzorowywać broń.
  5. Górne body ICSa miał tylko Madonion, ale teraz ich nie ma. Poszukaj w zagranicznych sklepach. Ta. Bushmaster ma całą serię "Carbon" zrobioną z plastiku.
  6. Zwłaszcza w tej :) (dla ułatwienia - ostra emka z korpusem z tworzywa robiona przez Bushmastera) Skoro producenci ostrych Aerów nie przejmują się korpusem z tworzywa, to tym bardziej airsoftowcy nie powinni :)
  7. Nie rozumiem po co się tak męczyć, zamiast kupić sobie po prostu tę replikę http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028u-2007.html która jest już prosto z pudełka stuprocentowym Berylem...
  8. Wiem. Temat w założeniu ma na celu porównywanie ferrari do malucha :) Zwiększając moc repliki (do 10J), zmieniając kulki na lepsze (najlepiej ołowiane w kształcie śrutu) i przy odpowiedniej lufie (gwintowanej) jesteś w stanie uzyska skupienie identyczne jak w wiatrówce :) Problem podstawowy jest w "amunicji" i jej zachowaniu w locie. Kulka jest lekka, podatna na wiatr, a poza tym jej zadaniem nie jest "lecieć" lecz "szybować".
  9. Ze stockowego TX200 na 35-40m też byłem w stanie trafić w kartkę A4 śrut za śrutem. Tyle, że na kartce była wydrukowana morda brzydkiego faceta, a ja za każdym strzałem trafiałem w inny ząb... Z dobrej wiatrówy na 40 metrach strzela się do kapsli. Leżących bokiem.
  10. 05 nie ma stałej, tylko pełną składaną. 06 ma stałą drewnianą i tam można większą baterię wpakować. 02 od 05 różni się tylko estetyką, bierz co ładniejsze. Co do baterii, to w 05 i 02 baterie "stick" wchodzą do końca rury gazowej, masz prawie pół metra baterii :)
  11. CM.031A, w odróżnieniu od CM.031 ma body ze Znalu, nie z ABSu. Pod względem bebechów repliki są bardo zbliżone, za to zewnętrznie Boyi jest bardziej zbliżony do oryginału i ładniejszy. Będzie też bardziej wytrzymały. Łatwiej też będzie dopasować części z prawdziwych karabinów. Z 028 przedstawione repliki można porównywać tylko wewnętrznie, bo z zewnątrz 028 to plastik. Miałem wszystkie repliki, które tu wymieniono, (no, może poza odmianami 028, które wrzucił Mefik, miałem tylko klasyczną i "S") i szczerze polecam Boyi.
  12. Gdyby tak było, to by większość doprowadziła do zaostrzenia ustawy, a ograniczenie dostępu do broni odbyło by się w sposób demokratyczny. Tutaj mamy do czynienia z zaprzeczeniem demokracji, czyli realizacji interesów nie obywateli (czegokolwiek by nie chcieli), tylko urzędniczego widzimisię policji. Konsultacje społeczne przy tworzeniu ustawy pokazały czego chcą obywatele, ale tak się nie stało. Tym razem zaważył interes wizerunku partii - posłowie, choć chcieli inaczej, musieli głosować tak, jak dyktował to interes polityczny. A na koniec - za łagodzeniem przepisów głosowali posłowie
  13. Doprowadzają Cię do irytacji, a sam walisz tekstami o przedszkolakach? Nieźle. Wyrażać swą opinię też trzeba umieć. Teksty o "wsadzaniu drutów w dupę" można sobie... hmm... wsadzić w dupę.
  14. Dokręć mocniej śrubkę na osi przerywacza.
  15. Dread

    Beryl

    Tak, ale były też gwizdki robione z tłumika od AK74.
  16. Dread

    Beryl

    Samoróbka. Oryginalne urządzenie z Mini jest trudno dostępne.
  17. http://rus.mil.pl/main/pl/artykuly/71/przerabianie_magazynkow_na_potrzeby_asg.html
  18. Dread

    Beryl

    Chwalę się :) Chyba już czwarty Miniberyl, który wychodzi spod mojej ręki. Jeszcze troszkę kosmetyki go czeka. Piąty w drodze :) Oczywiście trafi do komisu, jak ktoś chce, to walcie na PW.
  19. Dread

    Beryl

    Tak jak kolega mówi. Otworki w częściach to "otwory pilotażowe pod kołek". Części z fabryki nie mają ich wywierconych, bo wiercenia odbywają się dopiero, gdy cześć jest przypasowana. Włóż podstawę na lufę, całość do korpusu, a potem wierć na wiertarce kolumnowej.
  20. Kupienie nowej kolby jest jedynym rozwiązaniem, żeby ją zdjąć? Nieźle :)
  21. Podstawowe pytanie - PO CO? Jeżeli odpowiedź brzmi "bo tak", albo "bo po prostu sobie chcę", to możemy przejść dalej. Jeśli odpowiedź brzmi "bo chciałbym sobie zrobić snajperkę 1000fps", albo podobnie, to daj sobie spokój. Jak już wiesz dlaczego chcesz zrobić własną replikę, to sprecyzuj co to ma być.
  22. Jak ma jeden dzień, to się nawet nie baw, oddaj do sklepu, niech Ci przyślą nową. Zaczniesz rozbierać, coś zepsujesz, albo plombę zerwiesz i zostaniesz z niesprawną repliką i będziesz jedynie kasę w plecy.
  23. A czy masz podczas zacięcia takie "tyknięcie" z jakby oporem na spuście i silnik nie zaskakuje, czy silnik kręci, ale zębatki są zblokowane? Jeżeli pierwsze, to spróbuj odkręcić silnik i puścić "serię" tak, żeby sam silnik kręcił i zobacz, co się dzieje. Jak drugie, to winy szukaj w mechanice - prowadnica, zębatki, sprężyna. Jeśli to przekładnia Cymy, to problem pewnie leży w dzyndzlu selektora. To taki ząbek przesuwany w górę i w dół przez płytkę selektora. Zobacz, czy nie kolebie się na boki i jeśli tak, to problem zniknie po poprawnym jego dokręceniu. Jakby pomimo maksymalnego dokręceni
×
×
  • Create New...