Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Ale to jest szyna od Cymy 039C, a nie od Beryla.
-
Jak Ci się uda przez sklep ściągnąć, to daj znać, może też się skuszę z ciekawości wrodzonej.
-
http://www.brotherprice.com/ebphoto/instruction.rar Tu masz krok po kroku i ze zdjęciami.
-
http://shop.ehobbyasia.com/big-dragon-gas-...-aeg-steel.html http://www.ebairsoft.com/steel-made-ak74-b...ion-p-2488.html http://www.massive.hk/eshop/index.php?main...products_id=641
-
Na rusmilitary, albo w podobnych zagranicznych sklepach, gdzie sprzedają akcesoria do kałacha lub Saigi. Airsoftowe sklepy raczej nie będą mieć takiego czegoś. Ewentualnie zostaje Ci skierowanie swoich kroków ku jakiemuś średnio doświadczonemu modelarzowi, który bez problemu Ci coś takiego wykona.
-
Latarka przydaje się nie tylko w nocy. Pamiętaj, że w lasach często leży potłuczone szkło, którego nie widać, bo akurat drzewo zasłania nam światło.
-
Sklejka jest wytrzymalsza od drewna. No i o drewno bardziej trzeba dbać. Dobra sklejka się nie rozwarstwia, chyba, że ją gotujesz, albo łamiesz. Poza tym, jak przetniesz kolbę wzdłuż, to mniej szpetne będzie miejsce klejenia na sklejce w porównaniu z drewnem.
-
Może powiem banał, ale airsoft został wymyślony po to, żeby móc mieć namiastkę prawdziwej broni, której w życiu nie będziemy mieli, czy to z powodów ekonomicznych, prawnych, czy ideologicznych. Kolega chce mieć P90? No to niech ma sobie to swoje P90, nie ważne, że z plastiku, ważne, że mu się micha cieszy. MP5 mu się nie podoba i tyle. Co z tego, że lepiej strzela? Rozebrać, uszczelnić, złożyć raz jeszcze, ale porządnie. Wkład pieniędzy minimalny - 6zł za taśmę teflonową i niecała złotówka za odpowiednią uszczelkę. Tylko pamiętaj, że cudów masz się nie spodziewać. Z tą repliką jest j
-
Sporo dobrych rad znajdziesz w tym temacie: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=60209 Poradnik został zrobiony z myślą o pistolecie, ale zasada jest podobna - uszczelnić co się da, wymienić uszczelkę na tłoku, zrobić podkładki pod sprężyną i w miarę możliwości dołożyć mocniejszą baterię. Preclufy i gumki nie ma sensu ruszać, bo to nie ta liga i nie ten tuning.
-
Oryginalna podstawa szczerbinki powinna pasować bez problemu.
-
Prędkość początkowa 350-380FPS. No i nie jest to link do allegro :)
-
Jeśli ktoś ma samozaparcie, narzędzia i pieniądze na odpowiedni sprzęt, a przy okazji potrafi frezować, to dłubanie w klocku jest lepsze. Jeśli nie, to pozostaje improwizacja gumówką, a wtedy łatwo jest uszkodzić oś od sprężyny trzymającej kolbę w pozycji złożonej. Ja wybrałem cięcie gearboxa, bo przecież i tak przy budowie Beryla wierci się dziury w gearboxie, by przymocować selektor. Poza tym nowy szkielet to około 50zł, a nowy zawias kolby to ponad 120zł. Nie mówiąc już o całej nowej kolbie :)
-
Jak ktoś poda w końcu autorowi tego linka :)
-
Jak tniesz dupę gearboxa, to masz łatwiej, bo to znal, albo inny szajsmetal, więc piła idzie łatwo. Wada jest taka, że masz potem niestandardowy gearbox i w przypadku apgrejdu trzeba ciąć od nowa. Potrzeba też trochę więcej staranności, bo pomyłka o milimetr może kosztować kolejny korpus. Jak tniesz klocka kolby, to namachasz się jak dzika świnia, bo cholernie twarde to jest. Zaleta taka, że każdy gearbox włożysz (na przykład masz jeden do cqb, drugi do lasu i przekładasz sobie w pięć minut w domu). Dodatkowo kolbę możesz przyciąć trochę bardziej, a potem zapchać to co wydłubałeś poxiliną
-
Jak bawię się w snajpera, to biegam wystylizowany o tak: Nawet nie wiecie ile lumpeksów musiałem zwiedzić, by znaleźć w końcu ten dresik ;)
-
Trochę zachodu jest. Po pierwsze trzeba zdemontować kolbę od Cymy, a potem wyjąć jej obsadę z korpusu. W Bojcu obsada jest przynitowana na cztery nity, po dwa na stronę, w Cymie chyba też. Więc trzeba użyć wiertarki, albo czegoś podobnego, by wymontować nity. Potem czeka Cię piłowanie obsady, by idealnie wpasować ją w klocek od kolby. Następnie, jak masz już wpasowane, trzeba przewiercić obsadę i kolbę. Obsada to pikuś, a co do kolby, to masz parę stron wcześniej patenty i dyskusje na ten temat. Jak masz dziurę, to ładujesz tam śrubę a potem całość znów nitujesz do korpusu. Kolba trzyma się pe
-
A ja jestem przystojniejszy od Ciebie. Aimpoint wygląda zacnie, a Eotech kiepsko. Pozwalam Ci teraz kłócić się ze mną przez kolejne trzy strony. Taktaktak! Jestem za!
-
Uwielbiam zapach flejmu o zachodzie słońca... Poza tym jeszcze nikt nie napisał, że eotech, czy aimpoint na AK to profanacja i że jedyny słuszny, to PK-A, którego oczywiście nie można dostać*. (* nie, wcale nie chcę linków i dowodów, że można dostać i gdzie go dostać ;) ).
-
A ja bym chciał, żeby nie pisał tu o eocie, tylko o tuningu zewnętrznym AK. Bo się znowu zrobi temat, gdzie zdjęcia i pomysły to trzy strony, a kolejne 53 to jałowa dyskusja o wyższości jednego nad drugim. A temat o kolimatorach można sobie osobny założyć.
-
Mi też podoba się eotech na kałaszu, chciałem tylko troszkę koledze namieszać, żeby nie miał tak łatwego wyboru :) A co do dyskusji czy lepszy jest aimpoint, czy eotech, to powiem tylko tyle, że masło jest lepsze od margaryny, benzyna jest lepsza od diesla, telewizor LCD jest lepszy od plazmy, a Radeony są lepsze niż GeForce'y. No i oczywiście blondynki są ładniejsze od brunetek!
-
Nie mam czego zazdrościć. Mam 390fps w szturmówce. Mam też "potworka", pistolet, w którym mam ponad 700 na kulkach 0.23. Ale idiotą nie jestem i zwyczajnie nie używam go podczas strzelanek, tylko do radosnego napieprzania w puszki. Tak więc nie mam komu, ani nie mam czego komuś zazdrościć. Problem jest inny - tu nie chodzi o to, że ktoś ma 700 fps, a ja mu mówię, że ma małego pindola, tylko o to durną chęć posiadania repliki z taką a nie inną cyferką. Identycznie, jak chęć posiadania telewizora 70" w pokoju dwa na trzy (bo sąsiad ma w salonie 60", to ja chcę mu pokazać), czy 6 GB pamięci RAM
-
Hmm, a może załóż temat z ankietą, czy chcesz mieć mini, czy pełny? A żebyś nie miał za lekko, to powiem Ci, że kałach z eotechem wygląda paskudnie i powinieneś wziąć aimpointa :P :roll:
-
Ja pamiętam dwóch idiotów, którzy przymierzali się do przerabiania wiatrówki PCP na 6mm. Policzyli sobie, że na odkręconym regulatorze wycisną 2500fps. Patent na zrobienie absurdalnie silnej repliki miał kiedyś Fence. Do ramy Atoza wkładał bebechy od Tippmana 98. Tyle, że on chciał zmniejszać prędkość wylotową, bo robiło się bardzo niebezpiecznie. No, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy braki w długości będą sobie rekompensować prędkością.
-
O kurczę, a ja myślałem, że wszyscy tutaj pragną, żeby strzał był cichszy niż pierdnięcie komara i po to wkładają sobie wyciszone tłoki, zakładają tłumiki i owijają repliki szmatami, bo przecież w airsofcie chodzi o to, żeby wygrać, a nie o dobrą zabawę.