Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Dobra, nie ma nic wspólnego. Do rury wrzucam całą petardę, bez zastanawiania się co jest w środku (ale załóżmy, że materiał nie uznany za miotający), a potem coś, co będzie pociskiem, na przykład śrubę. Odpalam to w kierunku celu (tarczy). Strzał z czegoś takiego rozbija w drzazgi centymetrowej grubości dechę, tak więc jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Mamy rurę, czyli lufę, bądź element ją zastępujący. W myśl ustawy broń? Bo na chłopski rozum tak.
  2. Któryś Strzał, albo Arsenał, numer w którym testowali Kesery. Nie powiem Ci teraz który to numer był, ale pod artykułem była tabelka z mierzonymi prędkościami dla różnych śrutów i przeliczenie na energię. Wychodziło zawsze coś około 15J. Bo Keser trafił na nasz rynek dzięki temu, że zakwalifikowali go do wiatrówek. A jak wiadomo bez papierów wiatrówka to do 17J tylko. Poza tym limit 17J był czasami przez prawników uznawany za kryterium "niebezpieczne dla zdrowia i życia". Teoretycznie: mam w domu wiadro pyrodexu, albo prochu, kupionego jako materiał wybuchowy do robienia pirote
  3. 15J, ale to nieistotne, bo i tak poniżej 17J. Jak przerobisz bęben, żeby wchodziły longi, to przy śrucie 5,5mm wyjdzie około 70J. No ale mamy inne kuriozum, czyli Flobert, który ma 10J, używa materiału inicjującego do wystrzelenia pocisku, a bronią niby w myśl ustawy jest, tylko nie wiem czemu. W petardzie masz proch czarny wymieszany z substancjami koloryzującymi. Ale nawet jeśli nie uznamy tego za argument, to w takim razie pytanie zabrzmi - czy materiał wybuchowy zdolny do miotania pocisku jest materiałem miotającym, czy nadal materiałem wybuchowym. A jestem pewien, że proszek z
  4. Petarda jest wypełniona prochem czarnym (zanieczyszczonym glinem, ale to inna sprawa). Proch czarny może być zarówno materiałem pirotechnicznym (w fajerwerkach), albo miotającym (w lufie armaty). Zastanawiam się, czy przeznaczenie prochu zmienia się "magicznie" w zależności do czego został wpakowany, czy zostaje niezmienne. W kontekście Keseru, to inna zupełnie sprawa, bo on nie był bronią bo używał do miotania materiału inicjującego, a nie miotającego. Z tego też powodu Keser jest na szorty, a nie na longi. Gdyby był na longi, to byłby bronią, a nie "wiatrówką akustyczną powyżej 17J" i wy
  5. Granat z rolki po papierze nie będzie bronią, bo rolka nie jest elementem zastępującym lufę - logiczne. Pytanie teraz takie - pakuję do zaślepionej z jednej strony rury stalowej petardę, a na to sypię groch, czy kulki do airsofta i używam tego jako szotgana. Broń w myśl obecnej ustawy?
  6. Domyślam się, że po podstawówce musiałeś pójść do gimnazjum i nie miałeś okazji załapać się na te lepsze czasy, gdy po ośmiu klasach szło się do szkoły średniej. Wtedy też edukacja stała na wyższym poziomie. Problemy z angielskim były, ale nikt publicznie nie przyznawał się do niezrozumienia pisma obrazkowego. Co do instrukcji - wszystko masz na obrazkach. Na prawie wszystkich masz narysowane, żeby "drewna" popaćkać farbkami (w kolorach jak na foto i w kierunku jak na foto), potem trochę pociorać (foty 11 i 12), a na koniec zabezpieczyć lakierem.
  7. Sprawdzona metoda - rozmontować karabin na części, potem do środka powkładać szmat, lub kołki drewniane, byle by było ciasno, a to po to, by nic nie popękało ani się za bardzo nie wgniotło. Potem zawiązujemy sznurkiem części, sznurek do roweru i robimy półgodzinną rundkę po drodze gruntowej, a następnie po twardym asfalcie, ewentualnie po betonie. Po pół godziny wracamy do domu, części stalowe psikamy obficie wodą utlenioną, a drewna tylko powierzchownie opłukujemy. Następnego dnia składamy broń do kupy i cieszymy się zniszczonym kałachem.
  8. Chcesz gotować plastik? Nie przejdzie - plastik Ci się stopi. Jak chcesz styrać plastikowe "drewno" Cymy, to zajrzyj do pierwszego posta w tym temacie. Pierwszy post na pierwszej stronie. Masz tam link do poradnika jak styrać plastik.
  9. Dread

    Beryl

    Akurat na Berylach kolby od Emki były montowane zarówno w stylu tych Worksowych (ukośne), jak i na wzór tych Tajwańcowych (proste). A i tak moim zdaniem jak ktoś chce mieć wysuwaną kolbę do Beryla, to powinien użyć naszego krajowego wymysłu ;)
  10. Chwyt pistoletowy od AK-47 w CM.036? Bez sensu.
  11. Dread

    Beryl

    Co do solidności to oczywiście, bo porównujemy adapter do repliki z adapterem do broni palnej, z tym, że adaptera z taiwangun nie trzeba będzie piłować, a ten z Worksa bez ingerencji nie wejdzie pod gearbox. I stąd wniosek, że nieprzerobiony adapter z taiwańca posłuży dłużej, niż popiłowany i powiercony z Worksa.
  12. Dread

    Beryl

    A kolb a made in Poland jest w sprzedaży?
  13. Dread

    Beryl

    Aaa, ten Beryl - trochę mnie zwiodło przedłużenie lufy, które chciałeś mu zafundować (bo nie pamiętam "długiego" Beryla z kolbą od Emki). Co do pytania - nie podejdzie bez piłowania. Prawdziwy Beryl nie ma gearboxa, więc będziesz musiał w adapterze wydłubać miejsce na niego. W kwestii samej repliki, to pomysł dobry, ale nie funduj mu przedłużenia lufy, tylko cofnij podstawę szczerbinki w kierunku kolana gazowego i będzie git i koszer. Jedyne co będziesz musiał kołować to tłumik płomienia od jakiejś Emki.
  14. Dread

    Beryl

    W ten sposób wyjdzie Ci Turbokałach, a nie Beryl. Identyczny efekt osiągniesz jak kupisz sobie jakiegoś AK Taktikal i dorzucisz mu przedłużenie lufy.
  15. Dzięki, ale mi chodziło o gb cymy. W cenie tego z asgshopu, to wolę już całego M14 Cymy kupić i na części rozmontować :)
  16. Mam szybkie pytanie- czy któryś z polskich sklepów sprzedaje sam gearbox do M14 Cymy? Wszędzie same v2 i v3.
  17. Z recenzji wynika, że najwyższa półka luf to Edgi, niestety brak kasy zmusza mnie do dalszego odkładania jej zakupu.
  18. I tak wszystko zależy od tego, co kolega chce zrobić. Jak Romaka, to poszuka zdjęć Romaka i znajdzie, jak co innego, to znajdzie zdjęcia czegoś innego.
  19. W ostrych przerabianych na semi wtórnie blokowano możliwość oddania strzału serią poprzez modyfikację układu spustowego. Blaszka ma dwie pozycje - górna, która zabezpiecza broń i krańcowo dolna, przy której karabin strzela ogniem pojedynczym. Robiąc Romaka (też robię) po prostu odłączasz płytkę selektora - fizycznie wyjmujesz zębatki, albo samą płytkę wcześniej ustawiając tryb na semi. Zostawiasz natomiast ten element, który blokuje spust.
  20. Dread

    Beryl

    Co do łóż, to były (przynajmniej) dwa rodzaje - pierwszy miał szyny z metalu i nie miał spiłowanych żeber, bo szyna była takim "mostkiem". Drugi rodzaj miał piłowane żebra i szyny z tworzywa. Tiger z allegro ma często fajne części. Właśnie idzie do mnie łoże zwykłe, bez szyn, natomiast zakupiona u niego kolba jeszcze była mokra od fabrycznego smaru. Niedawno miał szynę nad pokrywę. Co do stałej kolby, to mogła być to "naprawa polowa".
  21. Albo owijasz baterię ceratą, przyklejasz na wierzch kolby izolką i udajesz, że to poduszka policzkowa.
  22. To jest tak, jak z wszystkim innym "taktycznym". Kamizelka wędkarza wzięta na akcję nagle jest "kamizelką taktyczną", ochraniacze kupione na deskorolkę zyskują miano "taktycznych", gdy są częścią szpeju, a gogle na narty po włożeniu na hełm stają się "goglami taktycznymi". Że o latarce rowerowej, rękawicach do wspinaczki i pasku do spodni parcianym nie wspomnę. Pamiętam, jak kolega pojechał na targi do Norymbergi i dostał od przedstawiciela Magpula długopis. Był potem jedynym posiadaczem długopisu taktycznego w biurze.
  23. Trochę necroposting, ale i tak mało kto tu zagląda. APR556 - 127mm lufy, 385mm po złożeniu kolby, 600mm z rozłożoną. Standardowo jest to karabinek montowany do cornershota, ale może też występować jako osobna broń, bez modułu, ale za to z własną kolbą lub bez niej.
  24. Grywasz czasami w totolotka? Możesz zaryzykować i kupić, ale szanse, że będzie precyzyjna są podobne, jak trafienie czwórki.
  25. Nie ma to jak odesłać do zamkniętego tematu ;)
×
×
  • Create New...