Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Dread

    Beryl

    Konkretnie moja, to ja kleiłem na smarki, ale to było dawno i nieprawda :) Tyle tylko, że to nie była komora od 06, tylko od 03, którą nadal wieku uważa za nieprzerabialną na Beryle :) Boyi jak na razie z chińczyków trzyma najwyższy poziom, jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne. 048 jest solidne w środku i na tym koniec.
  2. Dread

    Beryl

    Front z AKSU do Mini Beryla? Przecież jedyne co Ci zostanie z tego frontu to podstawa muszki i lufa zewnętrzna, reszta pójdzie. Ja się właśnie (poza bieżącymi zamówieniami) wziąłem za Mini Beryla na bazie Cymy 031. Ma wyjść docelowo tania i efektowna replika za 400zł max. Właśnie eksperymentuję z metalizowaniem ABSowego body. Front już zrobiłem, pozostała kosmetyka. Na pewno będzie kolba od emki i przezroczysty magazynek.
  3. Ja takie elementy robiłem z aluminium. Na allegro możesz kupić arkusz blachy aluminiowej (kolekcje-modelarstwo-materiały modelarskie). Łatwo się tnie wyrzynarką (tylko trzeba mieć ostrze do alu), a potem na kawałek walca i POWOLI formujesz. Innym wyjściem jest PCV spienione, ale może nie mieć potem takiej wytrzymałości.
  4. Dread

    Beryl

    Też pytam w czym problem z długą szyną? Trzeba przede wszystkim mocno podszlifować boki podstawy szczerbiny, chyba, że ma się oryginalną, potem dopasować, wkręcić bolec i tyle.
  5. Superglut sprawdzony i kiszka. Zamiast łapać zbyt szybko nie łapie wcale. Robi się tylko taki glut, który wypływa bokiem :) Jutro próbuję z poxipolem i blachą półmilimetrową.
  6. Jak cały ten temat. Ale spróbować nie zawadzi. Skoro ktoś to zrobił i dawało radę, to znak, że powinno wypalić i w naszym przypadku. Wiadomo, że lepsza byłaby techniczna blacha półmilimetrowa i tłoczenie prasą, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Spróbuję i pokażę co wyszło. Ryzykuję co najwyżej zniszczenie starego body od Cymy, a to niewielka strata.
  7. Dread

    Beryl

    Ja jak kupowałem, to nie dość, że dobre ceny zrobił, to jeszcze gratisów dołożył i to rarytasów do Mini-Beryla, które miał przez przypadek :)
  8. Dread

    Beryl

    To aukcje pana Sylwestra :) Świetny i godny polecenia sprzedawca.
  9. Do tego karabinu dobry będzie ten tłumik: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_tlumiki_d_wieku/tlumik_d_wieku_model_pbs-1_p_j-903.html Ale nakręcisz każdy, który ma gwint 14 lewy.
  10. Też warto, bardziej niż 39. Nie pamiętam tylko, czy zatrzask kolby był stalowy, czy nie.
  11. Zainspirowany zamiarami kolegi sam postanowiłem wrócić do przeróbki swojej 028 (a raczej tego, co z niej jeszcze zostało) na PSL. Po dwóch dniach zabawy z tarnikiem i kawałkiem sztachety mam już nakładkę rury gazowej i przedłużoną rurę. Rurę zrobiłem poprzez połączenie dwóch przyciętych rur gazowych od Cym 048 i połączenia ich z kolanem gazowym od tejże (PSL ma kolano z AKMa). Mam też kawałek karnisza stalowego o średnicy 16mm, który będzie służyć za lufę zewnętrzną. Teraz pytanie, czy ktoś miał do czynienia z techniką metalizowania ABSowego body od Cymy? Gdzieś na jakiejś zagranicznej str
  12. No ale ma rację przecież, to niech radzi. Chcesz coś dobrego i nie do zajechania, to kup sobie cymę 048, a będziesz mieć karabin na lata. Zewnętrznie lepiej wykonany, a jak zechcesz sobie coś wymienić, na przykład chwyt, to będziesz mieć mniejsze problemy niż z 039. No i 48 nie dość że lepsza, to jeszcze tańsza.
  13. Dread

    Beryl

    Ogólnie tę podstawę można było nabyć tylko na worksie, albo z łucznika. Na allegro jak śledzę od ponad roku ani razu się nie pojawiła, albo pojawiła się na tak krótko, że nie zauważyłem. Z drugiej strony, to jak się nie ma dwóch lewych rąk, to podstawę szczerbinki też można samemu wykombinować z już istniejącej.
  14. Jak spojrzysz na obrazek z PSLem leżącym koło AK i porównasz długości komór zamkowych, to zrozumiesz :) PSL ma o 2cm dłuższe body niż Cyma.
  15. Olej Zastavę! Kałach Cymy najlepiej będzie robić za PSL. Sam miałem kiedyś taki pomysł, ale umarł pod nawałem prac z Berylami. W każdym razie trzeba będzie: -Przedłużyć body. Jak ja przedłużałem korpus Cymy, to kupiłem najtańszego, wymiarowego kałacha na allegro (jakieś 20zł), uciąłem mu przód i dokleiłem do body cymy. -Wpasować magazynek. Dorwanie oryginalnego pudełka u nas graniczy z cudem, dlatego lepiej będzie zaadaptować magazynek z "SVD A&K". Pilnik i dremel w dłoń i poszerzasz gniazdo. -Domontować długą lufę. Jak masz tokarza, to bez problemu. Jak nie masz, to szukasz rury odp
  16. Teren, kolba nie podpasuje pod VFC. Ona jest pod TM. Pasuje pod to body: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_czesci_metalowe/metalowe_body_do_cm_039_cm-1253.html
  17. Dread

    Beryl

    Na takie pytania odpowiadam zawsze podobnie - powiedz jakiego Beryla chcesz mieć, a ja powiem za ile, albo powiedz za ile chcesz, a ja powiem jakiego dostaniesz :) Długie i koszerne Beryle swego czasu potrafiłem robić nawet za 600zł, jak się uparłem :) A z resztą i tak masz PW, w którym napisałem również to, co napiszę tu: nie musisz rezygnować z kolby Berylowej, bo przecież baterię można wrzucić choćby w kieszeń na pasie nośnym. Miałem tak w moim mini i było to bardzo wygodne :)
  18. Żeby nie było, że każdy Pakistańczyk to obdartus: http://img18.imageshack.us/img18/5985/610x5656.jpg
  19. To karabin "bolt action" wsadzony w opakowanie z kałacha. Zwykle wykorzystuje się do tego celu Mosiny, albo Enfieldy, albo to, co jest akurat pod ręką :)
  20. Panowie Pakistanowie mają ie pomysły co jakiś czas :) http://cdn5.thefirearmsblog.com/blog/wp-content/uploads/2010/04/mailgooglecom_3341007-tfb-tm.jpg
  21. Dread

    Beryl

    Wiem, że Cyma i JG produkuje, ale dawno (od grudnia) nie widziałem ich ani na taiwanie, ani na gunfire, ani u vipa na allegro. Przez ten czas raz jeden na allegro ktoś chciał oddać, ale jakiś dziwny był :) Krótki low wchodzi, trochę mocno trzeba piłować, ale daje radę. Trochę takich magazynków zrobiłem :) Dodatkowo można wykorzystać oryginalny podajnik i sprężynę, co daje fajny efekt. Problem tylko taki, że ich nie ma :)
  22. Dread

    Beryl

    Nie, nie, to MY mamy szczęście, że nie ma tu Remova. Temat zamieniłby się w śmietnik z przepychankami na poziomie komentarzy na interii, a po co to nam wszystkim? :) Inna sprawa, że chmiello ma rację, kolba jest niewygodna, bo była robiona pod celownik mechaniczny, a do tego doszedł jeden z gorszych wyborów kolimatora.
  23. Dread

    Beryl

    Tanio, tylko trzeba sprawdzić, czy nie chodzi im na przykład o samą kolbę, bez prowadnicy, za którą zaśpiewają kolejne 300 :) Sop-pel, jak chcesz mieć wygodną replikę, to nie rób Beryla :D
  24. Jak kupisz łoże z chwytem, to dopasujesz, ale jak już ruszysz z nakładką, to będziesz musiał od razu wymieniać okucie łoża i podstawę szczerbinki. Skoro podstawa szczerbinki, to od razu trzeba toczyć lufę i tak dalej poleci jak domino. Z kolbą możesz zrobić tak, że kupisz sobie samo body od AK, przymocujesz kolbę i będziesz wymieniać jak konwersję. Ale wtedy się nie zmieścisz w 500 zł:) Zapraszam do tematu o Berylu w dziale "Upgrade i tuning". Kopalnia wiedzy o modyfikowaniu AK na polskie karabiny :)
  25. Najlepiej na Beryla przerabia się RK-06. Pozostałe, czyli 02, 03 i 05 przerabia się dużo trudniej, bo trzeba rekonstruować tylną część body.
×
×
  • Create New...