Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Konkretnie moja, to ja kleiłem na smarki, ale to było dawno i nieprawda :) Tyle tylko, że to nie była komora od 06, tylko od 03, którą nadal wieku uważa za nieprzerabialną na Beryle :) Boyi jak na razie z chińczyków trzyma najwyższy poziom, jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne. 048 jest solidne w środku i na tym koniec.
-
Front z AKSU do Mini Beryla? Przecież jedyne co Ci zostanie z tego frontu to podstawa muszki i lufa zewnętrzna, reszta pójdzie. Ja się właśnie (poza bieżącymi zamówieniami) wziąłem za Mini Beryla na bazie Cymy 031. Ma wyjść docelowo tania i efektowna replika za 400zł max. Właśnie eksperymentuję z metalizowaniem ABSowego body. Front już zrobiłem, pozostała kosmetyka. Na pewno będzie kolba od emki i przezroczysty magazynek.
-
Ja takie elementy robiłem z aluminium. Na allegro możesz kupić arkusz blachy aluminiowej (kolekcje-modelarstwo-materiały modelarskie). Łatwo się tnie wyrzynarką (tylko trzeba mieć ostrze do alu), a potem na kawałek walca i POWOLI formujesz. Innym wyjściem jest PCV spienione, ale może nie mieć potem takiej wytrzymałości.
-
Też pytam w czym problem z długą szyną? Trzeba przede wszystkim mocno podszlifować boki podstawy szczerbiny, chyba, że ma się oryginalną, potem dopasować, wkręcić bolec i tyle.
-
Superglut sprawdzony i kiszka. Zamiast łapać zbyt szybko nie łapie wcale. Robi się tylko taki glut, który wypływa bokiem :) Jutro próbuję z poxipolem i blachą półmilimetrową.
-
Jak cały ten temat. Ale spróbować nie zawadzi. Skoro ktoś to zrobił i dawało radę, to znak, że powinno wypalić i w naszym przypadku. Wiadomo, że lepsza byłaby techniczna blacha półmilimetrowa i tłoczenie prasą, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Spróbuję i pokażę co wyszło. Ryzykuję co najwyżej zniszczenie starego body od Cymy, a to niewielka strata.
-
Ja jak kupowałem, to nie dość, że dobre ceny zrobił, to jeszcze gratisów dołożył i to rarytasów do Mini-Beryla, które miał przez przypadek :)
-
To aukcje pana Sylwestra :) Świetny i godny polecenia sprzedawca.
-
Do tego karabinu dobry będzie ten tłumik: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_tlumiki_d_wieku/tlumik_d_wieku_model_pbs-1_p_j-903.html Ale nakręcisz każdy, który ma gwint 14 lewy.
-
Też warto, bardziej niż 39. Nie pamiętam tylko, czy zatrzask kolby był stalowy, czy nie.
-
Zainspirowany zamiarami kolegi sam postanowiłem wrócić do przeróbki swojej 028 (a raczej tego, co z niej jeszcze zostało) na PSL. Po dwóch dniach zabawy z tarnikiem i kawałkiem sztachety mam już nakładkę rury gazowej i przedłużoną rurę. Rurę zrobiłem poprzez połączenie dwóch przyciętych rur gazowych od Cym 048 i połączenia ich z kolanem gazowym od tejże (PSL ma kolano z AKMa). Mam też kawałek karnisza stalowego o średnicy 16mm, który będzie służyć za lufę zewnętrzną. Teraz pytanie, czy ktoś miał do czynienia z techniką metalizowania ABSowego body od Cymy? Gdzieś na jakiejś zagranicznej str
-
No ale ma rację przecież, to niech radzi. Chcesz coś dobrego i nie do zajechania, to kup sobie cymę 048, a będziesz mieć karabin na lata. Zewnętrznie lepiej wykonany, a jak zechcesz sobie coś wymienić, na przykład chwyt, to będziesz mieć mniejsze problemy niż z 039. No i 48 nie dość że lepsza, to jeszcze tańsza.
-
Ogólnie tę podstawę można było nabyć tylko na worksie, albo z łucznika. Na allegro jak śledzę od ponad roku ani razu się nie pojawiła, albo pojawiła się na tak krótko, że nie zauważyłem. Z drugiej strony, to jak się nie ma dwóch lewych rąk, to podstawę szczerbinki też można samemu wykombinować z już istniejącej.
-
Jak spojrzysz na obrazek z PSLem leżącym koło AK i porównasz długości komór zamkowych, to zrozumiesz :) PSL ma o 2cm dłuższe body niż Cyma.
-
Olej Zastavę! Kałach Cymy najlepiej będzie robić za PSL. Sam miałem kiedyś taki pomysł, ale umarł pod nawałem prac z Berylami. W każdym razie trzeba będzie: -Przedłużyć body. Jak ja przedłużałem korpus Cymy, to kupiłem najtańszego, wymiarowego kałacha na allegro (jakieś 20zł), uciąłem mu przód i dokleiłem do body cymy. -Wpasować magazynek. Dorwanie oryginalnego pudełka u nas graniczy z cudem, dlatego lepiej będzie zaadaptować magazynek z "SVD A&K". Pilnik i dremel w dłoń i poszerzasz gniazdo. -Domontować długą lufę. Jak masz tokarza, to bez problemu. Jak nie masz, to szukasz rury odp
-
Teren, kolba nie podpasuje pod VFC. Ona jest pod TM. Pasuje pod to body: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_czesci_metalowe/metalowe_body_do_cm_039_cm-1253.html
-
Na takie pytania odpowiadam zawsze podobnie - powiedz jakiego Beryla chcesz mieć, a ja powiem za ile, albo powiedz za ile chcesz, a ja powiem jakiego dostaniesz :) Długie i koszerne Beryle swego czasu potrafiłem robić nawet za 600zł, jak się uparłem :) A z resztą i tak masz PW, w którym napisałem również to, co napiszę tu: nie musisz rezygnować z kolby Berylowej, bo przecież baterię można wrzucić choćby w kieszeń na pasie nośnym. Miałem tak w moim mini i było to bardzo wygodne :)
-
Żeby nie było, że każdy Pakistańczyk to obdartus: http://img18.imageshack.us/img18/5985/610x5656.jpg
-
To karabin "bolt action" wsadzony w opakowanie z kałacha. Zwykle wykorzystuje się do tego celu Mosiny, albo Enfieldy, albo to, co jest akurat pod ręką :)
-
Panowie Pakistanowie mają ie pomysły co jakiś czas :) http://cdn5.thefirearmsblog.com/blog/wp-content/uploads/2010/04/mailgooglecom_3341007-tfb-tm.jpg
-
Wiem, że Cyma i JG produkuje, ale dawno (od grudnia) nie widziałem ich ani na taiwanie, ani na gunfire, ani u vipa na allegro. Przez ten czas raz jeden na allegro ktoś chciał oddać, ale jakiś dziwny był :) Krótki low wchodzi, trochę mocno trzeba piłować, ale daje radę. Trochę takich magazynków zrobiłem :) Dodatkowo można wykorzystać oryginalny podajnik i sprężynę, co daje fajny efekt. Problem tylko taki, że ich nie ma :)
-
Nie, nie, to MY mamy szczęście, że nie ma tu Remova. Temat zamieniłby się w śmietnik z przepychankami na poziomie komentarzy na interii, a po co to nam wszystkim? :) Inna sprawa, że chmiello ma rację, kolba jest niewygodna, bo była robiona pod celownik mechaniczny, a do tego doszedł jeden z gorszych wyborów kolimatora.
-
Tanio, tylko trzeba sprawdzić, czy nie chodzi im na przykład o samą kolbę, bez prowadnicy, za którą zaśpiewają kolejne 300 :) Sop-pel, jak chcesz mieć wygodną replikę, to nie rób Beryla :D
-
Jak kupisz łoże z chwytem, to dopasujesz, ale jak już ruszysz z nakładką, to będziesz musiał od razu wymieniać okucie łoża i podstawę szczerbinki. Skoro podstawa szczerbinki, to od razu trzeba toczyć lufę i tak dalej poleci jak domino. Z kolbą możesz zrobić tak, że kupisz sobie samo body od AK, przymocujesz kolbę i będziesz wymieniać jak konwersję. Ale wtedy się nie zmieścisz w 500 zł:) Zapraszam do tematu o Berylu w dziale "Upgrade i tuning". Kopalnia wiedzy o modyfikowaniu AK na polskie karabiny :)
-
Najlepiej na Beryla przerabia się RK-06. Pozostałe, czyli 02, 03 i 05 przerabia się dużo trudniej, bo trzeba rekonstruować tylną część body.