Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
A pewnie. W slangu hamerykańskim nazywa się to "Khyber Pass", od nazwy przełęczy pomiędzy Pakistanem i Afganistanem. Siedzą tam panowie Arabowie i dłubią takie karabiny. Nawet produkowali swego czasu magazynki z własnymi oznaczeniami. http://home.comcast.net/~shooter2_indy/graphics/mags/paki_logo.jpg Tu masz słynne zdjęcie z RPK z krótką lufą i ramową kolbą: http://img216.imageshack.us/img216/2013/13738691d10572cedeo6ohtn5.jpg
-
Tak jestem pewien, a to dlatego, że do standardu TM (a w takim kolega Sowa ma swoją 031) nie ma skorup, które by były ze stali, a tym bardziej, żeby miały prosty tył. Poza tym opis na polskich jednostkach i tak odnosi się do skośnego korpusu.
-
Stalowego body do CM031 nie znajdzie, bo nie ma :) Sowa, użyj metalowego body Elementa, jest dostępne na Zbrojowni. Jak będziesz już je mieć, to tutaj masz link do poradnika: http://polskiejednostkispecjalne.org/replikaberyla.htm Ale najpierw przeczytaj cały wątek, jak koledzy radzą.
-
Ta też będzie pasować, nada się. Radziłem skorupę od 031 tylko dlatego, że kolega zapytał dodatkowo o korpusy od AK74. Generalnie wszystkie korpusy oznaczone jako "zgodne z TM", albo "pasujące do Cymy" będą pasić.
-
Stalowego korpusu nie znajdziesz. Korpus od AK74 będzie pasować ten dedykowany pod repliki CM.031, albo SLR od CA. Znajdziesz taki na Zbrojowni w dziale "części zewnętrzne".
-
Tak jak mówiłem, wejdzie, ale po przeróbkach. Nie ma repliki, w którą łoże od Beryla weszłoby bez przerabiania. Zapraszam, jest temat o Berylu, mnóstwo stron i pomysłów.
-
Wszystko da się zrobić. Co do pozostałych pytań, to zależy. Mi kiedyś pasowanie łoża zajęło parę dni, obecnie robię to w kwadrans, wszystko kwestia wprawy, posiadanych narzędzi, zdolności manualnych no i odwagi. :)
-
/usunięte: nie na temat/ z tych trzech nie wybieraj żadnej. /usunięte: nie na temat/ edit: XiE
-
Wywalić sprężynę z łoża, przypiłować tył łoża, żeby się zmieściło, a na koniec ewentualnie kasować luzy taśmą, albo poxiliną.
-
Mylisz się, więc Cię poprawiam :) M14 to karabin, a karabinem wyborowym będzie... jak się go wybierze.
-
Wybacz, ale telepator mi nawalił i nie przeczytam telepatycznie w Twoich myślach o którą replikę chodzi :) Podaj link do repliki, albo opisz co zostało zmienione :)
-
Masz rację, że możesz się mylić.
-
Ghost dobrze prawi, tylko bierz długą M14 w "drewnie" :) http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032_wooden_style-750.html
-
Jeśli to ma być tymczasowe rozwiązanie, to zrób jak kolega radzi (tylko zamiast kartonu użyj kawałka puszki po piwie), ale i tak lepiej będzie kupić stalowy zatrzask.
-
Śrubka imbusowa? Może być przyklejona. Zaś co do nakrętki, to możesz mieć problemy z odkręceniem, jeśli kręcisz w niewłaściwą stronę, bo gwint tłumika to lewy gwint :)
-
Jest pod spodem gwint 14mm lewy, tylko pamiętaj, żeby nie wybijać, tylko wykręcić "kołek", który jest małą śrubką imbusową.
-
Kup tę: http://wmasg.pl/pl/consignment/show/116685
-
Lepiej niech nie próbuje, szyna może się zaczepić, coś zerwać, a potem kolega nie będzie mógł utrzymać stolca. Co do tego zestawu z militariów, to nie będzie pasować, bo to jest wyłącznie pod ICSy.
-
Ewentualnie pozostaje Ci poszukać nakładki rury gazowej z szyną ris od Cymy 028 w wersji Tactical.
-
Które części? Zestaw X-rail? Nie mów, że dziś miałeś tort na śniadanie! Jaką masz replikę?
-
Pęka aż miło :) Tak jak Jacek mówi, wstaw kolbę od Emki, albo rób wersję bezkolbową.
-
Jak mama robi Ci śniadanie, to smaruje bułkę masłem, czy margaryną? Jeśli masłem, to kup zwykłą, ale jeśli na bułce z rana pojawiała się margaryna, to już koniecznie będziesz musiał wrzucić szynę podwójną. Musisz jednak pamiętać o kolejnej zależności, jeśli na maśle mama położy na przykład pomidora i ogórka, to lepiej jednak będzie śmigać z podwójną szyną. Podobnie z margaryną i na przykład szynką, wtedy pomimo margaryny stosuj szynę pojedynczą. Pamiętaj też, żeby nie stosować połączenia pomidora z serem żółtym, nieważne, czy na margarynie, czy na maśle, bo skończy się to zgagą. A jeśli mama z
-
Z AK? Wyłącznie bez kolimatora.
-
Cyma. Army to to samo, a kosztuje więcej. Co do samego sklepu Gunfire, to poczytaj sobie opinie na forum. Jak z wszystkim - będzie wielu zadowolonych, jak i wielu niezadowolonych, jak to z każdym sklepem bywa.
-
A jakim drzewem liściastym dysponujesz?