Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. A pewnie. W slangu hamerykańskim nazywa się to "Khyber Pass", od nazwy przełęczy pomiędzy Pakistanem i Afganistanem. Siedzą tam panowie Arabowie i dłubią takie karabiny. Nawet produkowali swego czasu magazynki z własnymi oznaczeniami. http://home.comcast.net/~shooter2_indy/graphics/mags/paki_logo.jpg Tu masz słynne zdjęcie z RPK z krótką lufą i ramową kolbą: http://img216.imageshack.us/img216/2013/13738691d10572cedeo6ohtn5.jpg
  2. Dread

    Beryl

    Tak jestem pewien, a to dlatego, że do standardu TM (a w takim kolega Sowa ma swoją 031) nie ma skorup, które by były ze stali, a tym bardziej, żeby miały prosty tył. Poza tym opis na polskich jednostkach i tak odnosi się do skośnego korpusu.
  3. Dread

    Beryl

    Stalowego body do CM031 nie znajdzie, bo nie ma :) Sowa, użyj metalowego body Elementa, jest dostępne na Zbrojowni. Jak będziesz już je mieć, to tutaj masz link do poradnika: http://polskiejednostkispecjalne.org/replikaberyla.htm Ale najpierw przeczytaj cały wątek, jak koledzy radzą.
  4. Ta też będzie pasować, nada się. Radziłem skorupę od 031 tylko dlatego, że kolega zapytał dodatkowo o korpusy od AK74. Generalnie wszystkie korpusy oznaczone jako "zgodne z TM", albo "pasujące do Cymy" będą pasić.
  5. Stalowego korpusu nie znajdziesz. Korpus od AK74 będzie pasować ten dedykowany pod repliki CM.031, albo SLR od CA. Znajdziesz taki na Zbrojowni w dziale "części zewnętrzne".
  6. Tak jak mówiłem, wejdzie, ale po przeróbkach. Nie ma repliki, w którą łoże od Beryla weszłoby bez przerabiania. Zapraszam, jest temat o Berylu, mnóstwo stron i pomysłów.
  7. Wszystko da się zrobić. Co do pozostałych pytań, to zależy. Mi kiedyś pasowanie łoża zajęło parę dni, obecnie robię to w kwadrans, wszystko kwestia wprawy, posiadanych narzędzi, zdolności manualnych no i odwagi. :)
  8. /usunięte: nie na temat/ z tych trzech nie wybieraj żadnej. /usunięte: nie na temat/ edit: XiE
  9. Wywalić sprężynę z łoża, przypiłować tył łoża, żeby się zmieściło, a na koniec ewentualnie kasować luzy taśmą, albo poxiliną.
  10. Mylisz się, więc Cię poprawiam :) M14 to karabin, a karabinem wyborowym będzie... jak się go wybierze.
  11. Dread

    cm 0.28

    Wybacz, ale telepator mi nawalił i nie przeczytam telepatycznie w Twoich myślach o którą replikę chodzi :) Podaj link do repliki, albo opisz co zostało zmienione :)
  12. Masz rację, że możesz się mylić.
  13. Ghost dobrze prawi, tylko bierz długą M14 w "drewnie" :) http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032_wooden_style-750.html
  14. Jeśli to ma być tymczasowe rozwiązanie, to zrób jak kolega radzi (tylko zamiast kartonu użyj kawałka puszki po piwie), ale i tak lepiej będzie kupić stalowy zatrzask.
  15. Śrubka imbusowa? Może być przyklejona. Zaś co do nakrętki, to możesz mieć problemy z odkręceniem, jeśli kręcisz w niewłaściwą stronę, bo gwint tłumika to lewy gwint :)
  16. Jest pod spodem gwint 14mm lewy, tylko pamiętaj, żeby nie wybijać, tylko wykręcić "kołek", który jest małą śrubką imbusową.
  17. Dread

    Szyna

    Kup tę: http://wmasg.pl/pl/consignment/show/116685
  18. Dread

    Szyna

    Lepiej niech nie próbuje, szyna może się zaczepić, coś zerwać, a potem kolega nie będzie mógł utrzymać stolca. Co do tego zestawu z militariów, to nie będzie pasować, bo to jest wyłącznie pod ICSy.
  19. Dread

    Szyna

    Ewentualnie pozostaje Ci poszukać nakładki rury gazowej z szyną ris od Cymy 028 w wersji Tactical.
  20. Dread

    Szyna

    Które części? Zestaw X-rail? Nie mów, że dziś miałeś tort na śniadanie! Jaką masz replikę?
  21. Dread

    Beryl

    Pęka aż miło :) Tak jak Jacek mówi, wstaw kolbę od Emki, albo rób wersję bezkolbową.
  22. Dread

    Szyna

    Jak mama robi Ci śniadanie, to smaruje bułkę masłem, czy margaryną? Jeśli masłem, to kup zwykłą, ale jeśli na bułce z rana pojawiała się margaryna, to już koniecznie będziesz musiał wrzucić szynę podwójną. Musisz jednak pamiętać o kolejnej zależności, jeśli na maśle mama położy na przykład pomidora i ogórka, to lepiej jednak będzie śmigać z podwójną szyną. Podobnie z margaryną i na przykład szynką, wtedy pomimo margaryny stosuj szynę pojedynczą. Pamiętaj też, żeby nie stosować połączenia pomidora z serem żółtym, nieważne, czy na margarynie, czy na maśle, bo skończy się to zgagą. A jeśli mama z
  23. Z AK? Wyłącznie bez kolimatora.
  24. Cyma. Army to to samo, a kosztuje więcej. Co do samego sklepu Gunfire, to poczytaj sobie opinie na forum. Jak z wszystkim - będzie wielu zadowolonych, jak i wielu niezadowolonych, jak to z każdym sklepem bywa.
  25. A jakim drzewem liściastym dysponujesz?
×
×
  • Create New...