Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Jak się już czepiamy - AK74-M to też AK74 ;) No, ale temat jest o Berylu ;)
-
Albo to, albo jakaś Saiga też to mogła być. Nie zapytałem, bo facet nie mówił w żadnym zrozumiałym dla ludzi języku. Ale mniejsza o nazwę handlową, czy to była Saiga, Vepr, Ak101, czy cokolwiek innego - technicznie był to AK74 w wersji na 5,56 ;)
-
A ja widziałem. Z daleka co prawda, bo ci łosie od IPSC nigdy nie pozwalają wziąć swoich zabawek do ręki. Izmasz je produkuje - poza kalibrem nie różnią się niczym.
-
[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]
Dread replied to sjzmisiek's topic in Karabiny wyborowe - opisy i tuning
To rzeczywistość decyduje :) Sklep nie decyduje, tylko daje nowy jak ma nowy, a jak nie ma nowego, to dopiero wtedy zwraca kasę. Oni nie mają tu nic do decydowania. Albo informację ze strony sklepu, kolegę jako świadka, mail od firmy otrzymany przed zakupem repliki itp. Gwarancję owszem - napisałem o tym. Ale nie potrzebujesz gwarancji, żeby korzystać z praw, jakie daje ustawa. Gwarancję warto mieć tylko w przypadku, gdy daje o wiele lepsze warunki niż ustawa, a prawie żaden sklep z asortymentem airsoftowym nie daje lepszych warunków. -
Przecioraj jeszcze magazynek i będzie naprawdę piracko! :)
-
[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]
Dread replied to sjzmisiek's topic in Karabiny wyborowe - opisy i tuning
Po to, by stwierdzić, że czekanie na przykład 3 miesiące na części jest "nadmiernym utrudnieniem". Bo sklep może twierdzić, że to normalne, ty możesz twierdzić, że wręcz przeciwnie, a żeby nie kończyć sprawy w sądzie konsumenckim wystarcza drobna ingerencja rzecznika. Poza tym to nie sklep decyduje. Ty masz prawo do wystawienia jednego z dwóch roszczeń - albo naprawy, albo wymiany na towar pozbawiony wad. Czyli: przychodzisz do sklepu z uszkodzonym sprzętem, mówisz "chcę nówkę", sklep ma 14 dni, żeby ustosunkować się do żądania - czy mogą wymienić, a jak nie mogą to dlaczego. Jak nie odpo -
[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]
Dread replied to sjzmisiek's topic in Karabiny wyborowe - opisy i tuning
Wymiany na nowy, bądź nieodpłanej naprawy, chyba, że naprawa bądź wymiana spowodowałaby nadmierne uciążliwości - ale potrzeba rzecznika, żeby stwierdzić, że jest "nadmiernie". Generalnie nie ma możliwości żądania zrotu kasy. Ustawa z dnia 27 lipca 2002r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego. Z tego co pamiętam chyba artykuł 8 pierwszego rozdziału. Pamiętaj też, że postanowienia gwarancyjne nie wyłączają uprawnień wynikających z ustawy i Twoją decyzją jest, czy korzystasz z ustaw, czy gwarancji. -
[AEP] TUNING - COLT JLS 70PLN by grzechotnik
Dread replied to grzechotnik's topic in Repliki elektryczne
Jak będziesz w castoramie, to dobierz sobie rurkę o średnicy wewnętrznej takiej jak średnica zewnętrzna osiek. Przytnij, załóż pierścień na ośkę, a potem zalej poxipolem. -
Anegdotka: -Jak celnie pan strzela z tej wiatrówki (mowa o B2 za 99zł) -A, ze trzysta metrów będzie! -O, to dużo. -Gdzie tam dużo! -A jak daleko jest ten (25 metrów) słup? -Z dwieście metrów będzie! (W rzeczywistości pan strzelał na 20 metrach do puszki. Nie mógł trafić.) I tym optymistycznym akcentem możemy zakończyć rozmowę o sensowności stosowania dalmierzy przy strzelaniu z kulek :)
-
Do airsoftu wystarczy.
-
Można i tak, ale wtedy nie pobawisz się w dalmierzowanie ;)
-
Od początku: Lunety z dalmierzem tylko i wyłącznie w sklepach myśliwskich. Cena takiego urządzenia, to około 3000zł. Dokładność pomiaru w przypadku Yardage Pro Bushnella, z którym miałem do czynienia to około 0,5m - czyli nie za bardzo, żeby obliczać opady - raczej, żeby nie łamać prawa (strzelać do zwierza w Polsce można do 200 metrów, dalej nie). Kolimatorów z dalmierzem się nie robi. Jak zależy Ci na lansiarskim i wiernym odwzorowaniu repliki SWD, to sobie daruj. Bo to luneta do AK. Jak kupisz chińską replikę na allegro, to naprawdę nie poczujesz różnicy. Chyba, że chces
-
Do "dorosłego" też takie zrobili, tylko na necie zdjęć znaleźć nie mogę. Ale w gazetach są reklamy z tymi wersjami, chyba w najnowszej "Broni i amunicji" na drugiej stronie.
-
Ech, ja zakochałem się w aluminiowych okładkach do Beryla, ale na to nie ma szans, chyba, że kradzież z fabryki :)
-
Jak masz EMkę od ICSa, to poszukaj całego zestawu górnego gb oznaczonego literką "B". Tam masz sprężynę 120 i kupę innych części, które podniosą osiągi repliki. A i z wymianą nie będzie problemu, jak masz wprawę, to w krzakach cylindry wymienisz :) Taki zestaw w ofercie ma Madonion, ale w statusie jest "chwilowo brak". Możesz poszukać u dystrybutorów handlujących z fondprodukterem.
-
W wiatrówkach jest to tzw. dieslowanie*, ale w ASG tego nie spotkałem, no, chyba, że kolega miał olej silnikowy, a nie silikonowy w tłoku. *wysokie ciśnienie, temperatura spowodowana tarciem i odrobina oleju ropopochodnego. Analogicznie jak w dieslu.
-
A co takiego jest z nią nie tak, że "chciałbyś coś zmienić"? Co dokładnie chcesz osiągnąć mówiąc o osiągach? To jest replika gazowa z odrzutem zamka (pytam, bo piszesz coś o sprężynie)? Podaj może link do tego, lub podobnego produktu.
-
Tak zwany "skraczbild". Kilka arkuszy polistyrenu, trochę kleju i dużo cierpliwości. Jest zrobiona w 70%.
-
"Stałą wysuwaną", czyli nową radomską. Tę wysuwaną, z żebrami, ale bez węzła umożliwiającego składanie na bok.
-
Dać to się da do wszystkiego, nawet do bazarka za 15zł, radzę koledze, żeby użył za podstawę repliki, z której zostanie mu trochę więcej, niż body. ;) Ja akurat użyłem jakiegoś chińskiego body, takiego jak w boyi ze składaną kolbą. Ale w moim berylku nie robiłem kolby składanej, bo montuję stałą wysuwaną. Reasumując - można robić z AIMSa, ale taniej będzie kupić sam gearbox i komorę zamkową :P
-
A co trzyma silnik w v2? Sam chwyt? Niestety nie bawiłem się v2 :( W każdym razie trzeba luzować tę śrubę, która trzyma silnik przy reszcie całości. :) Albo faktycznie jedyne co zostaje, to zdjąć uszczelnienie z tłoka.
-
To ma być Beryl, czy wyrób berylopodobny? Bo jak to pierwsze, to lepiej weź replikę AK74. Mniej będzie do wymiany. Kolba, pomimo, że w tym CM050 składa się na bok, to ma zupełnie inne mocowanie, i tak będzie do wyrzucenia. Masz też inne kolanko gazowe, inny magazynek, no w sumie z całej tej repliki zostanie w Berylu body, GB, dekiel, chwyt i podstawa szczerbinki, reszta do wymiany.
-
Mówię o śrubkach, które mocują całość kosza z silnikiem do GB. Takie dwie długie śruby. Te dwie czerwone.
-
Złożyłeś wszystko razem z silnikiem, tylko bez sprężyny i próbowałeś strzelać, czy tylko "na sucho" próbowałeś? Próbowałeś poluzować śrubki zewnętrzne kosza silnika? Za mocno dokręcone powodują dokładnie to co opisałeś.
-
Dzisiaj miałem to samo. Sprawdź, czy nie pogubiłeś podkładek pod śrubami mocującymi GB. Spróbuj poluzować śrubki zewnętrzne i strzelić. W jaki sposób mocowałeś głowicę tłoka? Może podczas Twojego "uszczelniania" coś poszło nie tak? Wyjmij tłok, sprężynę, wszystko, zostaw same zębatki - w ten sposób sprawdzisz podkładkowanie. Zobacz, czy tłok bez sprężyny chodzi równo - włóż sam tłok, bez sprężyny, dyszę w usta i dmuchaj :) Pozdro.