Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
Szmerglu jest to mentalny spadek po starych lepszych czasach. :icon_neutral: I bynajmniej nie z lat 1944-1989 ale jeszcze dalej.
-
Odkopuję. http://www.altair.com.pl/start-6926 Plany na nowy pistolet dla WP.
-
Jacek i kolejny raz z twojego posta wylewa się postawa: "jaki to ja wspaniały a inni są be". Ja od poczatku wiedziałem, że MON to nie jedyna instytucja. W cywilu też się realizuję, mam fajną pracę w instytucji oświatowej gdzie tez logika jest wywrócona do góry nogami. I dalej (mimo posiadania fajnej pracy i perspektyw rozwoju) staram się dostać do MONu bez marudzenia. A posiadanie "jednego pomysłu na życie" to juz żart. Nawet nie powiem ile potu wylałem w tym celu i ile czasu spędziłem na nauce (i spędzam dokształcając się/czytając/rozmawiając) aby być jak najatrakcyjniejszym kandydatem.
-
Ale zanim zrobili NSR też na jeden wolny etat przypadało kilku-kilkunastu chętnych. Taka specyfika i plecakownia w jednym. A że ktoś narzeka jak Jacek to już pokazuje swoje nastawienie w stylu "należy mi się bo żyję". a jak pojawiają się piwersze kłopoty to marudzą, jak małe dziewczynki. Jakby mu naprawdę zależało to nie smęciłby tylko poszedł do woja, tyrał i tyle, a nie zwalał winę na innych (bo tak odczytuje jego posty).
-
@Szmerglu ja właśnie (no prawie bo już blisko 2 miesiące temu) jestem na kontrakcie NSRowym w kompanii jednego z WSzW. A że patologia jest to mnie nie dziwi. MON kieruje się swoją własną dziwną logiką (oraz etatyzmem blokującym możliwość rozwoju) i albo się ją przyjmie jak coś normalnego albo człowiek dostanie pierdolca. I powiem, że w oświacie jest podobnie, jak nie gorzej (dzieki tzw. "Karcie nauczyciela"). @Jacek WP ma teraz tylu chętnych do służby, że może spokojnie przebierać w kandydatach (i tak zawsze było). I nie zgodze się, że lepszy będzie na podoficera kandydat z cywila niż za
-
A możecie dawać z nieco większym wyprzedzeniem informacje o prowadzonych zajęciach?? Łatwiej będzie organizować sobie czas aby brać udział w zajęciach.
-
Od kilku miesięcy są kompanie przy kilku WSzW. Ale racja. Osobne pododdziały NSR z mojego punktu widzenia są jak najbardziej wskazane. Choć i tak bedzie to wyglądało na łatanie etatów w brygadach. Optymista. Szczerze mówiac to nie tylko Klich jest/był winny (lektura prasy branżowej z ostatnich 10 lat się przyda). Zapaść w MONie to ostatnie 22 lata + mentalność części kadry jeszcze rodem z PRLu. I musi dokonać się wymiana (całkowita) pokoleniowa.
-
Oznakowanie pojazdów wojskowych.
Arthur Currie replied to Krysiek's topic in Militaria szeroko pojęte
Nie tylko na czołgach takie szewrony malują. ;) A że autor zadał pytanie o literę V odwróconą bez podania przykładu (czy też szerszego wyjasnienia jak i gdzie ten znak był namalowany bo szewrony też były malowane odwrócone o 90* czy też normalnie jak V) to dostał taką odpowiedź. -
Oznakowanie pojazdów wojskowych.
Arthur Currie replied to Krysiek's topic in Militaria szeroko pojęte
Taka?? http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:APP-6_Anti_Tank.svg&filetimestamp=20090809105501 -
Seriale o tematyce militarnej w TV
Arthur Currie replied to Mike007's topic in Militaria szeroko pojęte
Jedyne co się kupy tutaj trzyma to M*A*S*H. Stargate z całym szacunkiem (i uwielbieniem dla serialu) nie ma za wiele wspólnego z tematem. I aby nie robić OT to Viasat History i Viasat Explorer ma mase dobrych seriali o broni i historii wojskowości. -
Komputer cierpiał na zespół muru. Nie potrafił go rozwalić. ;)
-
Nowa jednostka specjalna "AGAT"
Arthur Currie replied to gunmaniak's topic in Militaria szeroko pojęte
Jakby inny minister nie demolował wojska. A AGAT?? Zagospodarowanie kilkuset etatów z kurczącej się ŻW (bardzo przerośniętej względem ilości etatów w WP). A w DWSie się przydadzą. -
Rebelia NSM - filmik prezentujący ekipę
Arthur Currie replied to destruktion 's topic in Airsoft w mediach
Film to jeden wielki chaos. Tak w sumie to nie wiem o co chodzi. Wymyślcie scenariusz (ale nie w stylu pokazania jakichś kolejnych komandosów tylko coś własnego, orginalnego), nagrajcie to i wrzućcie w sieć. I bez improwizacji. -
Tak to juz jest kiedy uczestniczy się we wspólnym unijnym rynku. Ale znając życie przetargi będa dalej wygrywane przez firmę majacą wygrać.
-
To czemu dorabiasz do tego jakąś dziwaczną ideologię??
-
Ad.1. Różnica w pojmowaniu tego co piszą inni. KM "zagęszcza" prowadzenie ognia. A że wiekszosć osób uważa, że z kmu strzela sie non stop to... No cóż strzela się (relatywnie-mozesz dopisać słowo do słownika) krótkimi seriami. Co generalnie nie jest sprzeczne z (uproszczonym stwierdzeniem) "po czwarte z broni maszynowej nie strzela się jak z karabinu, ostrzeliwuje się dużą przestrzeń w nadziei że któryś z pocisków dosięgnie przeciwnika, (sorki le nie mogłem się powstrzymać, musiałem to napisać) " Ad.2 tasmy amunicyjne często gesto nosiło się na szyji a nie w pudełkach. Do tego MG miały o
-
Sam to robisz idealnie. Nie muszę tutaj nawet kiwnąć małym palcem w lewym bucie. ;) Nie patrz na walkę ogniową przez pryzmat ciągłego strzelania. Albo inaczej. Prowadzenie ciagłego ognia prowadzi do: a. wystrzelania bez sensu amunicji. b. przegrzaniu broni co powoduje zacięcia. Inaczej mówiąc żołnierza operujacego km-em uczy się strzelać krótkimi seriami. A na polski przetłumaczysz??
-
ZB-26 miał 20-sto nabojowy magazynek. Breny miały magazynki 30-sto nabojowe. Zaiste siegnij nawet do wikipedii a nie pisz cuda na patyku.
-
Raczej na zupełnym braku wiedzy i dopowiadaniu sobie bzdur. Wiesz taki BAR czy pm Thompsona (http://weu1918-1939.pl/piechota/pistolety_maszynowe/thompson/departament_piechoty_pm_thompson.html) też powstały w czasie co taki MP-18 (zwany Bergmanem). I biorąc pod uwagę "Idee Fixe" ich konstruktorów to nie fascynowała ich możliwość położenia broni na przedpiersiu co raczej zagęszczenie ognia drużyny piechoty. Ale idąc takim tokiem myślenia to FG-42 (http://world.guns.ru/rifle/autoloading-rifles/de/fg-42-e.html) też był przeznaczony do walki okopowej?? "Erma" (http://world.guns.ru/smg/de/emp
-
Czego ja oczekuję od dziecka w wieku 15-stu lat?? No czego?? Doucz się. http://world.guns.ru/machine/dk/madsen-e.html http://world.guns.ru/machine/fr/hotchkiss-m1930-e.html http://world.guns.ru/machine/fr/mac-m1924-e.html http://world.guns.ru/machine/nkor/type-73-machine-gun-e.html http://world.guns.ru/machine/jap/type-96-99-e.html http://world.guns.ru/atr/fi/lahti-l-39-e.html http://world.guns.ru/atr/jap/type-97-e.html http://world.guns.ru/smg/austr/owen-e.html http://world.guns.ru/smg/austr/f1-e.html Coś jeszcze masz do dodania Gregoriian21??
-
Jakby np Niemcy w MP-18 nie mieli magazynka w "dziwnym miejscu". ;)
-
http://www.army-guide.com/eng/article/article_1779.html O nowym kbw w armii brytyjskiej. I systemie uzbrojenia brytyjskiej piechoty.
-
To jest wrecz idealny pomysł. A że dzieciak sam się podłożył to jeszcze lepiej :cool:
-
Arafat: A teraz zostawmy w spokoju nerda większego niż Eliasz ze Sprzedawców 2 :D