Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Szmerglu jest to mentalny spadek po starych lepszych czasach. :icon_neutral: I bynajmniej nie z lat 1944-1989 ale jeszcze dalej.
  2. Odkopuję. http://www.altair.com.pl/start-6926 Plany na nowy pistolet dla WP.
  3. Jacek i kolejny raz z twojego posta wylewa się postawa: "jaki to ja wspaniały a inni są be". Ja od poczatku wiedziałem, że MON to nie jedyna instytucja. W cywilu też się realizuję, mam fajną pracę w instytucji oświatowej gdzie tez logika jest wywrócona do góry nogami. I dalej (mimo posiadania fajnej pracy i perspektyw rozwoju) staram się dostać do MONu bez marudzenia. A posiadanie "jednego pomysłu na życie" to juz żart. Nawet nie powiem ile potu wylałem w tym celu i ile czasu spędziłem na nauce (i spędzam dokształcając się/czytając/rozmawiając) aby być jak najatrakcyjniejszym kandydatem.
  4. Ale zanim zrobili NSR też na jeden wolny etat przypadało kilku-kilkunastu chętnych. Taka specyfika i plecakownia w jednym. A że ktoś narzeka jak Jacek to już pokazuje swoje nastawienie w stylu "należy mi się bo żyję". a jak pojawiają się piwersze kłopoty to marudzą, jak małe dziewczynki. Jakby mu naprawdę zależało to nie smęciłby tylko poszedł do woja, tyrał i tyle, a nie zwalał winę na innych (bo tak odczytuje jego posty).
  5. @Szmerglu ja właśnie (no prawie bo już blisko 2 miesiące temu) jestem na kontrakcie NSRowym w kompanii jednego z WSzW. A że patologia jest to mnie nie dziwi. MON kieruje się swoją własną dziwną logiką (oraz etatyzmem blokującym możliwość rozwoju) i albo się ją przyjmie jak coś normalnego albo człowiek dostanie pierdolca. I powiem, że w oświacie jest podobnie, jak nie gorzej (dzieki tzw. "Karcie nauczyciela"). @Jacek WP ma teraz tylu chętnych do służby, że może spokojnie przebierać w kandydatach (i tak zawsze było). I nie zgodze się, że lepszy będzie na podoficera kandydat z cywila niż za
  6. A możecie dawać z nieco większym wyprzedzeniem informacje o prowadzonych zajęciach?? Łatwiej będzie organizować sobie czas aby brać udział w zajęciach.
  7. Od kilku miesięcy są kompanie przy kilku WSzW. Ale racja. Osobne pododdziały NSR z mojego punktu widzenia są jak najbardziej wskazane. Choć i tak bedzie to wyglądało na łatanie etatów w brygadach. Optymista. Szczerze mówiac to nie tylko Klich jest/był winny (lektura prasy branżowej z ostatnich 10 lat się przyda). Zapaść w MONie to ostatnie 22 lata + mentalność części kadry jeszcze rodem z PRLu. I musi dokonać się wymiana (całkowita) pokoleniowa.
  8. Nie tylko na czołgach takie szewrony malują. ;) A że autor zadał pytanie o literę V odwróconą bez podania przykładu (czy też szerszego wyjasnienia jak i gdzie ten znak był namalowany bo szewrony też były malowane odwrócone o 90* czy też normalnie jak V) to dostał taką odpowiedź.
  9. Taka?? http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:APP-6_Anti_Tank.svg&filetimestamp=20090809105501
  10. Jedyne co się kupy tutaj trzyma to M*A*S*H. Stargate z całym szacunkiem (i uwielbieniem dla serialu) nie ma za wiele wspólnego z tematem. I aby nie robić OT to Viasat History i Viasat Explorer ma mase dobrych seriali o broni i historii wojskowości.
  11. Wakacje. 8) Jak się strzelam już 8 lat to tylko jeden wypadek wybitego zęba na strzelance był.
  12. Komputer cierpiał na zespół muru. Nie potrafił go rozwalić. ;)
  13. Jakby inny minister nie demolował wojska. A AGAT?? Zagospodarowanie kilkuset etatów z kurczącej się ŻW (bardzo przerośniętej względem ilości etatów w WP). A w DWSie się przydadzą.
  14. Film to jeden wielki chaos. Tak w sumie to nie wiem o co chodzi. Wymyślcie scenariusz (ale nie w stylu pokazania jakichś kolejnych komandosów tylko coś własnego, orginalnego), nagrajcie to i wrzućcie w sieć. I bez improwizacji.
  15. Tak to juz jest kiedy uczestniczy się we wspólnym unijnym rynku. Ale znając życie przetargi będa dalej wygrywane przez firmę majacą wygrać.
  16. To czemu dorabiasz do tego jakąś dziwaczną ideologię??
  17. Ad.1. Różnica w pojmowaniu tego co piszą inni. KM "zagęszcza" prowadzenie ognia. A że wiekszosć osób uważa, że z kmu strzela sie non stop to... No cóż strzela się (relatywnie-mozesz dopisać słowo do słownika) krótkimi seriami. Co generalnie nie jest sprzeczne z (uproszczonym stwierdzeniem) "po czwarte z broni maszynowej nie strzela się jak z karabinu, ostrzeliwuje się dużą przestrzeń w nadziei że któryś z pocisków dosięgnie przeciwnika, (sorki le nie mogłem się powstrzymać, musiałem to napisać) " Ad.2 tasmy amunicyjne często gesto nosiło się na szyji a nie w pudełkach. Do tego MG miały o
  18. Sam to robisz idealnie. Nie muszę tutaj nawet kiwnąć małym palcem w lewym bucie. ;) Nie patrz na walkę ogniową przez pryzmat ciągłego strzelania. Albo inaczej. Prowadzenie ciagłego ognia prowadzi do: a. wystrzelania bez sensu amunicji. b. przegrzaniu broni co powoduje zacięcia. Inaczej mówiąc żołnierza operujacego km-em uczy się strzelać krótkimi seriami. A na polski przetłumaczysz??
  19. ZB-26 miał 20-sto nabojowy magazynek. Breny miały magazynki 30-sto nabojowe. Zaiste siegnij nawet do wikipedii a nie pisz cuda na patyku.
  20. Raczej na zupełnym braku wiedzy i dopowiadaniu sobie bzdur. Wiesz taki BAR czy pm Thompsona (http://weu1918-1939.pl/piechota/pistolety_maszynowe/thompson/departament_piechoty_pm_thompson.html) też powstały w czasie co taki MP-18 (zwany Bergmanem). I biorąc pod uwagę "Idee Fixe" ich konstruktorów to nie fascynowała ich możliwość położenia broni na przedpiersiu co raczej zagęszczenie ognia drużyny piechoty. Ale idąc takim tokiem myślenia to FG-42 (http://world.guns.ru/rifle/autoloading-rifles/de/fg-42-e.html) też był przeznaczony do walki okopowej?? "Erma" (http://world.guns.ru/smg/de/emp
  21. Czego ja oczekuję od dziecka w wieku 15-stu lat?? No czego?? Doucz się. http://world.guns.ru/machine/dk/madsen-e.html http://world.guns.ru/machine/fr/hotchkiss-m1930-e.html http://world.guns.ru/machine/fr/mac-m1924-e.html http://world.guns.ru/machine/nkor/type-73-machine-gun-e.html http://world.guns.ru/machine/jap/type-96-99-e.html http://world.guns.ru/atr/fi/lahti-l-39-e.html http://world.guns.ru/atr/jap/type-97-e.html http://world.guns.ru/smg/austr/owen-e.html http://world.guns.ru/smg/austr/f1-e.html Coś jeszcze masz do dodania Gregoriian21??
  22. Jakby np Niemcy w MP-18 nie mieli magazynka w "dziwnym miejscu". ;)
  23. http://www.army-guide.com/eng/article/article_1779.html O nowym kbw w armii brytyjskiej. I systemie uzbrojenia brytyjskiej piechoty.
  24. To jest wrecz idealny pomysł. A że dzieciak sam się podłożył to jeszcze lepiej :cool:
  25. Arafat: A teraz zostawmy w spokoju nerda większego niż Eliasz ze Sprzedawców 2 :D
×
×
  • Create New...