Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Generalnie to za dużo latania i w ogóle (że nie wspomne o zabawie w stylu ubermadafakagangstas i wymaciwaniem pistoletami w lewo i prawo). No i fatalny materiał skręcony bez ładu i składu z tego co zostało nakręcone w czasie zabawy. Edit: odniosłem wrażenie ze bawiliście się w zwykłego dm'a przeniesionego z jakiejś strzelanki fpp.
  2. Soman nie sprawdzaj. Korpus jest jeszcze ZT. :wink:
  3. A korpusy nie są uznawane za związki taktyczne?? Bo w dzisiejszej terminologii (jak i tej 2 wojennej korpus to jeszcze ZT).
  4. Hmmmmm. Znaczy się pojedyńczy żołnierz jak się nie rusza z punktu a do punktu b ale się np okopuje to juz nie jest taktyczny?? Działanie nawet pojedyńczego żołnierza na polu walki jest działaniem taktycznym.
  5. A pamiętam. Polemizowałem z jego "ciekawymi" pomysłami. Może mo®derator zamknac ten "niezywkle ciekawy i pouczający" topic??
  6. Dowódca ma dowodzi a podwładny wykonywac rozkazy. Tak jest w wojsku i tam taktyki nie uczą sie z podreczników tylko na tzw pasie taktycznym zaczynajac od taktyki pojedyńczego żołnierza na polu walki. Uwierz na słowo. Więc jak nazwiesz zachowanie pojedyńczego żolnierza, drużyny czy innego pododdziału przed którym wyznaczone jest zadanie x przeciwko siłom przeciwnika w liczbie nieznanej. Wiadomy jest tylko cel i zadanie bez wiedzy o sile i dokłądnym umiejscowieniu przeciwnika?? To nie taktyka?? A jakie Ty masz doświadczenie taktyczne?? Poza tym które zdobyłeś bawiac się w airsoft?? Bo z
  7. Bo o "taktyce" najwiecej gardłują Ci którzy najmniej o niej wiedzą (niestety). Ci którzy wiedzą coś więcej tylko słuchają i dopytują się detali by lepiej zrozumieć dane pojęcie. Zreszta pojęcie taktyki jest tak szerokie jak ujście Amazonki. Ale w jednym Ovitz ma racje. Nie da sie zdzielic przeciwnika kolbą po głowie w walce w zwarciu. Nie da rady dziabnąć go nożem czy zastosować pięści. A napewno nie w airsofcie jako takim (szkoda zdrowia jak i replik). Całą resztę można wrzucic między bajki o "Jasiu i Małgosi" a "Misia Uszatka" :mrgreen:
  8. Taaaaaaaaaaaa, kolejny mitoman "wiedzący lepiej". EDIT: I proszę zdefiniuj mi co to jest taktyka miszczu wiedzy wojskowej. Bo najwyraźniej ja chyba nie wiem albo w wojsku mnie tego nie nauczyli. A moze w międzyczasie wymyslono coś nowego a ja o tym nie wiem.
  9. To wiadomo od dawna. Bliztkriegu ani desantu z powietrza/wody się nie wykona, jednak nie oznacza ze można iść zupelnie wyprostowanym jak struna w kierunku wroga spiewajac miedzynarodówkę. Taktyką też nazywa sie zachowanie pojedyńczego żolnierza na polu walki. Powiem że gównoi prawda. Wpadniesz w dobrze zaplanowana zasadzkę i nawt nei naciśniesz na spust a połowa grupy będzie gryzla ziemię. A waćpan skad to wie?? na filmie waćpan to widział?? Strzelec wyborowy/snajper moze likwidować cele na znacznie mniejszych dystansach. Np taki policyjny rzadko strzela z dystansu przekraczajacego 100m
  10. www.dws.xip.pl Takiego lenia dawno nie widziałem już na forum :poddanie:
  11. W MMS Komandos dokladniej. Nuery zdaje sie z początku roku. Wiec wycieczka do najbliższej biblioteki miejskiej do czytelni czasopism czeka. A zdaje się że taką podstawą to były kurtki M-56 potem M-65 a teraz wyparte przez EWCS'y czy cos w ten deseń.
  12. Mniejwięcej jak napisał thor_. Z tym że w takim kbkg AK jest zaworek zamykajacy dostęp gazów prochowych na suwadło i trzeba przeładowywać (zreszta strzela sie ze ślepej amunicji więc trzebabyłoby i tak przeładowac po każdym strzale). No chyba ze strzelaby z kbk wz.96 Beryl. Tam strzela sie granat nasadkowy amunicją bojową.
  13. Tak jak w innych nasadkach (a w zasadzie granatach nasadkowych) do wystrzeliwania granatów (no prawie jak w każdym ;wink:).
  14. To chyba nawet najbardziej radykalni milsimowcy by niechcieli sie tak bawić. Chyba że ustawi się jedno pole minowe idealnie oznaczone, a potem je dokladnie przekopie Bożeną :wink:
  15. borman. Wystarczy ze w ferworze zabawy zapomnisz o jednej, dwóch minach i jest kłopot. Moze nie dziś, może nie jutro ale za miesiac czy później. Dlatego bede uwazał aby nie jechac bawić się tam gdzie ty mogleś owe miny zostawić.
  16. Ale nie wszystkie miny da sie zebrać. Czasem można o którejś zapomnieć i potem patrol saperski będzie niepotrzebnie sprawdzał teren, bo są zagubione "miny".
  17. O filmie AMOK Jastrząb co na TV Poloni lecial w piątek. Było pomysły i pewnie w końcu coś takiego wystartuje. Gdzie?? Jak?? Kiedy?? Na jakiej zasadzie chcesz punktować?? Moderatorzy/organizatorzy/game masters Moderatorów z forum chcesz robić sędziami?? A moze organizator też chce polatać na imprezie a nie liczyć punkty?? Game master też ma inne zadania niż punktowanie i doglądanie czy wszyscy tak samo uczciwie się bawią. http://www.wmasg.pl/artykuly/air_soft_gun/...(prawo_asg)/14/ Drobne modyfikacje, zależne od organizatorów. Od dobrej woli zależy ich przestrzeganie.
  18. Bo cyrk z koncesją zaczął sie kilka lat temu. I jest on dość głupi bo nie można kupic czegoś co jest legalne bez koncesji. A szkoda bo takiego BRDM'a albo SKOT'a fajnie mieć.
  19. Na BRDM'a potrzebna jest niestety koncesja. Przez jakąś afere ze kupili z demobilu i chcieli odsprzedac do Afganistanu. Szczegółów całej sprawy nie znam.
  20. AnR nie bądź krytykantem. Bawisz się tak jak się bawisz i nie wmawiaj nikomu swojej wizji jako jedynej i słusznej. A co do filmiku bardzo fajny. Mi się podobał choć krótki.
  21. <Whisky dla barbi'ego> :wink: A generalnie dorabianie sobie ideologii do tego dlaczego bawie się tak a nie niacze i na siłe jej udowadnianie na forum jako prawdy objawionej jest co najmniej śmieszne (jak nie żałosne).
  22. I w zasadzie rypla się cała twoja drogi rodzynku wiedza o broni strzelców wyborowych. Proponuje sprawdzic kiedy wprowadzono do użytku amunicje kalibru 7.92x57mm i gdzie. podpowiem że w Europie. Tak samo z zasiegiem 600 m amunicji karabinowej gdzie faktycznie zabić potrafiła z 2000 m. Tak samo jak z pisanie o tym że uważam pododziały jakiejkolwiek armi II WŚ wyposarzone w całe spektrum uzbrojenia (z bombą atomowa na czele). Że walniecia prewencyjnie w potencjalne stanowiska snajperskie nie rowna sie z burzeniem całego miasta.
  23. Drogi rodzynie. To co wypisałeś nie ma absolutnie niczego wspólnego ze sztuką snajperską (ani nawet z byciem strzelcem wyborowym) na realnym polu walki. Snajper który nie zmienia stanowiska jest trupem po 3-4 strzale. Jak się kiepsko maskuje nie musi wogóle strzelać. Zaraz na niego poleci grad pocisków większego kalibru (od .50 zaczynając poprzez moździerze i granatniki a na działąch czołgowych kończąc). Zasieg skuteczny kb wynosil do 2000 m (a nie trzeba wspominać że taki nabój 7,92x57 mm jest nabojem bardzo silnym i praktycznie do dnia dzisiejszego jest to amunicja nowoczesna). SWT-40 (n
  24. A ja się podziele swoimi spostrzeżeniami z konsumpcji zestawu S-6. Pasztecik niczego sobie ale najlepsza jest mielonka drobiowa. MMMMMMMMMMMMM Myelonka. A co do kupowania własnych seztawów to można owszem smaczniej sobie dobrać puszki ale za 7 PLNów to troche trudno.
  25. A czy JW 2305 (czyli GROM) nie jest jednostką regularną?? Wchodzi w skład SZ RP więc i podanie jego uzbrojenia (choć efemerydycznego jak na nasze warunki) jest jak najbardziej właściwe.
×
×
  • Create New...