Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Raczej PPS wz. 43/52. One były w uzyciu do połowy lat 80-tych (głównie w jednostkach tyłowych np mechanicy na lotniskach itp. itd.) A AKS niedawno został odesłany do magazynów zanim całość "piechoty" WP przeszła na AKM/AKMS (a wiązało się to z kolejnymi redukcjami stanów liczebnych wojska).
  2. Sprawdzone empirycznie na kilku egzemplarzach kbk AKMS wyprodukowanych od początku lat 70-tych do połowy 80-tych. W zadnym nie chybotała sie kolba tak aby nagle lufa była gdzie indziej niż powinna (cokolwiek to znaczy).
  3. Pouczyć się do nadchodzącego egzaminu lub poczytać coś ambitniejszego (a co czyta sie tez tak na codzień). Paradoksalnie usilne próby niezaśniecia powoduja ze organizm robi nam na złosć i zasypiamy.
  4. Może zastąpiło słowo zawodnik słowo gracz?? To taki mój właśny domysł. A artykuł bardzo przyjemnie się czytało.
  5. No to mam powód by wywalić swoje zwłoki z nory i iść do Empiku :wink:
  6. Ehhhh Thor daj spokój. Opisałem jak przebiegać powinna warta w warunkach polowych/bojowych (wystawiona przez dowódcę działa na stanowisku ogniowym bo takie jako logistyk miałem pytanie :D). Skoro nie potrafi kolega z tego sam wydedukować jak powinno to wyglądać to trudno. Chyba trzeba będzie rysować odpowiedzi by ktoś je zrozumiał ;)
  7. To co powiedziałem na egzaminie w woju. Dowódca wyznacza wartownika i mówi od godziny x do godzyny y masz warte w rejonie r. Szybko zwiewnie i powiewnie. A jak wyglada warta jak dobrze pamiętam to trwa 24 godziny, zmiany trwają 2 godziny na warcie 2 na sen i 2 w pogotowiu i tak w kółko.
  8. Można ale jest nie wskazane. to tak jakbym się bawił w mordowanie jeńców, palenie albańskiej wioski przez Serbów gdzieś w Kosowie, czy "przyjmowanie podziekowań" przez radzieckiego soldata od wyzwolonych Niemek.
  9. Suszone mieso. Może w hipermarketach takie kawałki wołowiny będą ale nie daje głowy.
  10. No tak. Sprzedawcy w sklepie nie chcąc sprzedac piwa i fajek odpowiedzialnemu nieletniemu dyskryminują go przez głupich kolegów?? A moze są inne przyczyny tego faktu?? Bo od 18 roku życia masz pełnie praw obywatelskich z całym dobrodziejstwem inwentarza. Zreszta pojawia się też trend organizowania spotkań prywatnie dla zaproszonych znajomych bo nie odpowiadaja im ludzie ze "środowiska". Zbyt duzo ludzi i tym samym zbyt dużo kwasów co powoduje że srodowisko naturalnie się dzieli na własne "nisze ekologiczne".
  11. Nie wszyscy lubią kaszki mleczno-ryzowe. Niektórych wrecz na ich widok mdli.
  12. na żołądek warto mieć tak na wszelki wypadek alusal i węgiel (ewentualnie odrobinę skrobi). Ot po pół listka tabletek tak w razie czego warto mieć w plecaku/kieszeni/ładownicy.
  13. Też znajdziesz kilkusetmetrowe przestrzenie w europejskich miastach. Ba nawet lasy są ;)
  14. Dziwne bo ja bardzo szybko znalazłem. Sprawdź w googlach kompas z dodatkowymi interesującymi ciebie frazami.
  15. A ja sobie pykam w delirium. Ot taka rozrywka idealna bez stresów i nerwów do kawy przy pisaniu magisterki. Zwłaszcza jak się jest w jednej z mocniejszych gildii na serwerze.
  16. Ostatnio utwierdzam się w przekonaniu ze jedynym słusznym sprzętem do gier są konsole. Tańsze w utrzymaniu (nie musze wydać xxxxxxxx PLNow na nową karte graficzną podnoszącą wydajność o pierdyliard razy ;) ), przyjemniejsze w obsłudze i można sobie pyknąć jakąs fajną misyjke w CoD'a w doskoku między jednymi a drugimi zajeciami. Zreszta CoD4 jak większość nowych gier jest robiona pod konsole. Ot tak raz ciach i gierka na drugie śniadanie. A na piecu gram już tylko w stareńką Cywilizacje jedynkę. 5-6 godzin na emperorze i statek leci na alfe.
  17. Trzeba uwazać z jakimi laskami się zadaje. Myśl przewodnia artykułu: "Kobiety to zuo"
  18. http://allegro.pl/item360017745_wojskowe_r...rpol_spz_3.html A tu zupełna nowosć. Wegetariańska racja arpolu.
  19. Bluźnierca. SU-1 i SU-2 to najlepsza przekąska w polu. najczęściej kupowało się je za miodki czy inne dodatki jak byłem w woju na poligonie. Zdecydowanie lepsze od krakersów lajkonika i innych sucharów. Jedyne co możesię mierzyc pod względem smaku to krakersy z carrefura (te takie ze "złotóweczką").
  20. Akurat chłopaki z 7 Brygady wyjeżdzali na Bałkany więc tez są "wyjazdowi". Teraz w kosowie sa przeciwlotnicy z Elbląga.
  21. Da się. Wystarczy pooglądać sobie filmiki choćby z Faludży aby się przekonać że jest to możliwe.
  22. Nasze czołgi na Malajach. Fajne takie no nie 8)
  23. Regu dla dobra ludzkości i zrdowia psychicznego zamknij łaskawie ten temat.
  24. Bo bezstresowe wychowanie o którym się tyle słyszy w naszym kraju od wszelkiej maściu naumianych ludzi?? Ja dostałem wiele razy w ciry w tym i pasem na dupe i się nauczyłem )jak pewnie czesc forumowiczów która miała szczęście wychować sie stresowo). Poprostu czuje się pewien respekt dla pewnego porzadku świata jaki istnieje.
×
×
  • Create New...