Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
PO chce zezwolić na rewolwery do obrony domowego ogniska?
Arthur Currie replied to korpek's topic in Broń palna
Akurat. Kilku gangsterów z Warszawy dostała legalną broń. A zwykły bandzior i tak zdobędzie nielegalną. -
I w zasadzie nie ma co pomagać, skoro nie posiadłeś tajemnej mocy obsługi wyszukiwarki internetowej. A mieszkac w stolicy i nie umieć zlokalizować lokalnego strzelca to już wrecz...
-
Pozostałe 8 miejsc zajmują organizatorzy??
-
To w Warszawie nie ma Z.S. Strzelec??
-
PO chce zezwolić na rewolwery do obrony domowego ogniska?
Arthur Currie replied to korpek's topic in Broń palna
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...mp;ticaid=4598f Odświerzam kotleta. Zwłaszcza że nius z rana niczym jak śmietana. -
Mnie coś tam na priwie pisał. Odrazu wywaliłem coby nie zaśmiecało mi skrzynki. A co do opinii to poprostu sobie autor zlotu na nią zapracował (co wnioskuje po tym co napisał na podforum pomorskim jak i z wypowiedzi ludzi z Poznania).
-
Nawet bardzo złą.
-
Sprawdź wiek kolegi. jakos nie widuje sie zbyt wielu 18 latków z pozwoleniem na broń palną.
-
Normalka. Na KSRze robiliśmy to samo. Za palec na spuście dostawało się burę. Albo trzymaleś go zaleko od spustu albo dostawałeś opierdol od pana chorążego. A myśle że zaden z chorążych nie bawił się w airsoft.
-
najpierw chłopcze poczytaj odpowiednią ustawę. Dostaniesz nie wcześniej jak za 4 lata. O ile wogóle dostaniesz.
-
Po dzisiejszej grze to mysle że jednego można przebrać za wiesniaka. Idealnie zinfiltruje przeciwnika a ten noczego nie bedzie podejżewał nawet. Oczywiście o ile jest to LARP/MILSIM. :D
-
Generalnie wszystko łącznie z prorokiem jeśli zgubisz swoją broń osobistą.
-
chyba najlepsze byłyby czarne, potem białe. Żółte zbyt widoczne z bliska są. Choć na dystansach powyżej 25m to już ma marginalne znaczenie.
-
Walka w klatce schodowej...
Arthur Currie replied to ebola_85's topic in Taktyka - teren zurbanizowany
najstraszniejsze urzadzenie znane ludkości?? :strach: -
Fiedia uderz z inicjatywa do lokalnej siedziby LOKu czy by nie wsparli użyczajac strzelnicy. Możnabyłoby sobie postrzelać tam z wiatrówek dodatkowo.
-
Co drugi jebankowy scenariusz opiera się na dywersji Wprowadź co chcesz. możesz też wprowadzić Clownów, cyrk i prom kosmiczny jak chcesz. Zazwyczaj ta grupa która która bardziej się przyłoży do swojego zadania ma większe szanse powodzenia. Czy to w ataku czy w obronie. Poprostu do tego trzeba mieć zdyscyplinowanych ludzi. Hmmmmm to czemu wielkorotnie brałem udział w grach trwajacych zdecydowanie dłużej?? Chyba że masz na myśli "jebanki" to owszem zgodzić się można. Zależy od podejścia uczestników zabawy. jebankowicze tak uznają a osoby klimatyczne chodzące na gry scenariuszowe n
-
No takie inicjatywy to ja rozumiem i jak najbardziej popieram. Oby jak najwięcej takich inicjatyw było.
-
Jednostki Specjalne - Ksiazki,filmy, artykuly
Arthur Currie replied to edek's topic in Militaria szeroko pojęte
Poszukaj w bibliotekach (są katalogi on-line) po hasłąch przedmiotowych. Tom Clancy napisał conieco o USMC więc poszukaj jego dzieł. A co do ksiażek to odradzam zakup "Commando.pl. Nieznana historia 62 kompanii specjalnej Wojska Polskiego" autorstwa Jarosłąwa Rybaka. Generalnie to samo co w MMS Komandos ten pan pisał (i nie połaca się wtęczas kupować ksiażki). Pozatym ni to sensacyjna, ni to podręcznik, ni to jakiś dokument. Raczej zbior opowiadań i anegdot "weteranów" zebranych przez autora. -
Jesli zwiadowcy podejmują decyzje o zasadzce na większe siły przeciwnika to ich główną bronią jest zaskoczenie. Szybki skoordynowany ostrzal wraz z gwałtownym natarciem może tak zszokowac niczego nie spodziewającą się ofiarę ze nie będzie wiedziała co ja trafi i nie odda nawet jednego strzału.
-
Fajnie. Tylko że interia wygrzebała tekst z PZ i moooocno go przeinaczyła. A sam nwes newsem nie jest bo od ponad roku są prowadzone prace nad ośrodkiem szkolenia strzelców wyborowych.
-
Ja mam nawet w 1:48 wiec mam większe od Thora ;)
-
No i?? W warunkach bojowych każdy powinien mieć swojego kbk przy dupie albo pan sierżant/chorąży/porucznik tak go przetresuje że następnym razem kbk będzie cały czas "schowanego w dupie" aby go nie zgubić. Jedyne wypadki gdzie nie sprawdzano nr broni w warunkach bojowych to niemieckie desanty spadochronowe w czasie II wojny światowej (a i to bardzo rzadko) gdzie nie skakano razem z karabinem tylko karabin był w zasobniku, a pod ogniem nie bedzie się taki Falshirmjaeger zastanawiał czy bierze swoj karabin czy karabin Hansa, Otto czy moze Johana.
-
Alarmu, alarmu. I alarmowego wydania broni. A "zbrojownia' pododdzialu to poprostu sterta walniętych kbk na ziemie. Gdzie jak gdzie, ale w wojsku magazyn broni to miejsce w którym jest zawsze porzadek.