Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. czerwone końcówki to nie takie złe. Zawsze można dokupić kolejną machnać na czarno i wymienić na strzelanie, do zdjęc czy jakichs pokazów. Bo ile kosztuja obecnie tlumiki płomienia do eMek i MP5tek??
  2. No właśnie dla teog wszystkiego Foka. Dla paskudnej ergonomii, kopa i wymianie magazynka co kilka sekund. A tu pomocny link z jedym sredniej jakości zdjeciem http://militarium.net/bron/p64.php
  3. Zwlaszcza ze niewiele więcej co gołe Super S9 w tajgunie kosztuje VRSka HFC z o niebo lepszymi możliwościami tuningu.
  4. Mauser jest też na 6mm kulki. A co do Mosina w Trójmieście grasuje jeden taki majster który na bazie Super9tki zmontoiwal sobie Mosina.
  5. Co do Niemiec to sie zgadzam, nie chce ich tu mieć ale Holandia?? A czemu by nie?? A co do wiatrówek to gross sprzedawanych u nas w kraju to chinki kupowane aby poszczylać. Nie można tego tak naprawde nazwac wiatrowką gdyż jest to "wyrób wiatrowkopodobny". Ale to twarde środowisko wiatrowkowe to i tak spora grupa społeczna za którą przemawiają portfele i pieniądze płynące z podatkow za rożne pierdoły typu śrut chocby. A co do firm to one raczej napoczatku poburbulują trochę że to czy tamto i dadzą za wygraną zwlaszcza że cześć straciła naprawde duzo w oczach srodowiska wiatrówkowego (nie)
  6. Wystarczy pałatka i już można udawać mnicha (pobłogoslaw kogoś z kadry na poligonie w czasie deszczu to dobiero będą mieli miny).
  7. Na poczatek wz. 51 (aka wz.40) jest odpowiedni (w końcu wojsko go używa :wink:). Przynajmniej nie rozwali się jak ABSowy szajs gdybyś wyrżnął w ścianę/futrynę w jakimś zrujnowanym budynku i może ocalić głowę przed szyciem.
  8. Lepiej strzelać na trafienie niż punkty. Komfort psychiczny że nie musisz trafić w oko ale w figurę bojową. Pozatym szkolenie specjalistów w strzelaniu bardziej zaawansowanym to strata czasu i pieniedzy. Strzelać powinni regUlarnie strzelanie nr 1 a strzelanie nr 2 powinni opanować w stopniu minimalnym aby oswoić się z ogniem ciągłym. Wiec nie widze tu bezsensu jak ty kijek
  9. Zresztą by noelizacja ustawy o broni i amunicji była ogloszona w prasie, radiu, telepudełku, internecie i mielibyśmy tak ze 3 miesiace spokoju zanim by weszła w życie. I warto sledzic co u wiatrówkowiczów i pain(t)ballistów się dzieje bo poniekąd natrafiają na podobne jesli nie te same ograniczenia prawne.
  10. To pogadaj z ludźmi z hufca, zostaw kilka ulotek w sklepie myśliwskim/militarnym i czekaj cierpliwie (zresztą wspominaleś ze już przez neta się ktoś skontaktowal z Tobą). Zresztą mała ilość ludzi powoduje że wszyscy lepiej się bawią, nie ma terminatorstwa i buraczenia że to czy tamto. Zawsze możecie wyjechać na gościnne występy jak i zaprosić gości z okolicy szeroko pojętej do siebie. Cierpliwosci
  11. http://bies.airguns.pl/Bies3_1_07/Bies_1_07_hi.pdf w tym magazynie piszą o całkowitym zniesieniu limitów Ep które stawiały by repliki i wiatrówki na równi z bronią palną. Odnosi sie to głównie do wiatrówek 9bo to pismo wiatrówkoew) ale także nas (bo repliki wywalają kulki za pomocą gazów pociski z luf).
  12. są(były?) jeszcze od UHC. HFCowy glack był najcięższy (poradnik o zakupie replik sprężynowych Bea tak wspominał).
  13. Filmy, gry, książki ochrona języka polskiego były przerabiane i nic to nie dało. Wyszło podziemie tylko z tego.
  14. różne dziwne osoby ktore przychodzą coś się im nie podba i uprawiaja politykę naprawiania wsyzstkiego pod siebie. i przez to wszystko schodzi na psy
  15. lepiej ostrożnie sie poruszać aby znalesć przeciwnika. sam zazwyczaj nie wejdzie pod lufe.
  16. A ja mam cichą nadzieję że takie jak te wypadki skłonią wprowadzanie przepisu o sprzedazy tylko osobom powyżej 18stego roku życia i rejestracji replik. Niewielka cena jaką należało by zapłacić za zabawę w airsoft.
  17. AK po wyjęciu z błota bardzo szybko się sypnie. Zacznie osadzać sie na niej rdza a mechanizmy mogą się zatrzeć czy choćby zaciąć od piachu (kwarc wygra starcie ze stalą). Broń to tak naprawde delikatna zabawka o ktorą trzeba dbać lepiej niż o samego siebie jesli chce sie aby nie zawodziła w trakcie strzelania.
  18. Ciastek drugi twój post w tym topicu i oba są nic nie wnoszącymi do tematu syfami. EOT. Porada taka snajperska dla syringe: chadzaj powoli, chowaj sie i wypracuj dobrą pozycje do strzału.
  19. tanie repliki to tak naprawde mydlenie oczu mniej zamożnym maniakom. ot kolejny sposób zrobienia czegoś średnioudanego za średnią kase tak naprawde.
  20. spytać sie w pobliskim sklepie z militariamy czy mozecie zostawic jakieś ulotki z kontaktem lub zawiesić tam jakiś plakat. wkręcić też znajomych.
  21. aby lepiej zabijać?? i mówie ci ze nawet mając kbk AK po takim samym dystansie jaki przebiegniesz jakbys mial m-14 to i tak sie zesrasz a nie będziesz celnie strzelał na wiecej jak 20-30m i dopierostopniowo będzie poprawiala się celnosć. I wyjasnij w czym M1911A1 byl gorszy od innych standardowych pistoletów wojskowych w tamtym czasie. I odpowiedz sobie czego jako broni bocznej używali Wietnamczycy (zauwaz ze tu brak rasistowskiego określenia dla narodowości). Tak więc poczytaj jeszcze raz mądre ksiazki, porownaj je z relacjami z okresu wojny w Wietnamie, a potem ewentualnie pierdol glupo
  22. Skoro 1911stka to taki syf to czemu w 1994 wydano manuala dla USMC jej poprawionej/odmlodzonej wersji??
  23. Wiec jesli pozostane poza strukturami stowarzyszenia to poprostu stowarzyszenie nic mnie nie pomoże. Ale zakłdnie ze nie uzyska sie wtęczas wsparcia wojska, zniżek, ubezpieczenia to raczej jeśli coś się organizuje oficjalnego to trzeba samemu wychodzić. A co do "elytarności" to czy stowarzyszenie nie stanie się poprostu po jakimś czasie "ółkiem wzajemnej adoracji"? I będzie mówiło innym kto jest fe a kto cacy wedłóg pewnego widzimisię osobistego członkow.
  24. A czy będzie jakiś przymus wlączania się w struktury ogólnopolskiej organizacji?? W Trójmieście był pomysł ale zrezygnowano z niego jako niewiele dajacy. I co z osobami które z tego lub innego powodu nie będa chciały być członkami stowarzyszenia w tej czy innej formie?? Odbieram stowarzyszenie ogólnopolskie jako pewnego rodzaju przymus należenia do efemerydycznej organizacji.
  25. strony niestety to bida tak naprawde. opisane tak ogólnikowo. polecam wycieczke do biblioteki w rembertowie, biblioteki narodowej i biblioteki PAN i tam poszukac materiałów ksiażkowych (w bibliotece wojskowych można pokusić sie o dokumenty).
×
×
  • Create New...