Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Niestety Mer jeśli samemu sie nie założy/nie przystąpi do jakiegoś stowarzyszenia nie ma nawet co marzyć o pomocy państwa, które tak naprawde mimo chaseł o solidarności spolecznei i podobnych farmazonów kradnie na potęge (jeszcze bardziej niż poprzednie ekipy) mydląc oczy spiskiem (pewnie wojska, świrów i ginekologow :wink:). Jakby już zwracać się o pomoc to do najbliższej jednostki wojskowej po zalatwieniu wszystkich formalności prawnych. Zresztą bylo by dobrze widziec społeczeństwo dumne ze swojej armii, ale wladza puki co raczej kłody pod nogi rzuca niż pomaga. Wiem z autopsji.
  2. Da sie (ale w wielkich bulach) założyć pokrowiec od M1.
  3. G36 być moze gliniarskie ale MP5 mają tam w CSAiU na 100% Z MP5 w magazynie były na pewno Kurz, A3 i SD6.
  4. No włąśnie?? co to takiego właściwie jest?? http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml...xt-type=regular Slyszal ktoś coś o tym??
  5. powinno być niewybuchami ale pomysł na pole minowe jest interesujący (choć już zrealizowany w Trójmieście z minami balonami).
  6. A czym jest airsoft?? Symulacją pola walki wiec dowodzenie ma sens chyba ze się robi szczylanki jebanki "dla sportu".
  7. http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/piec...z38M/index.html o kbk Maroszki mnie chodziło (czemu i dodałem nie wiem)
  8. Wojt-as kbk Marioszki wyprodukowano w kilkuset sztukach. Elektryka można było by z niego zrobic (na zasadzie bebechów z m-14). A co do kbkm wz 2003 to prototym i zdaje się ze to ma sie nazywac UKM 2003. Wygodniej byloby wykonać (jako broń istniejącą i występującą na uzbrojeniu naszej armii) UKM 2000 D albo P.
  9. Nie spodziwałbym się takiej odpowiedzi na forum publicum, która była policjantem i otrzymala medal za ratowanie powodzian. Może takie praktyki w niektórych częsciach kraju są normą ale chyba nie w śród ludzi które robią wokół siebie medialny szum w sprawie airsoftu. Intelektualnie i wiekowo poprostu panie "sierżancino" nie wybuch.
  10. Ale czy PKM jest made in poland (jako myśl techniczna??). I czy Jantar jest czymś wiecej niż ciekawostką techniczną?? To tylko pytania retoryczne i nie należy na nie odpowiadać.
  11. Patrząc na wyniki ankiety to częśc maniaków nadal nie wie co jest naszą "narodową bronią".
  12. Ok. Dziekuje panom prawnikom za wyjaśnienie problemu. Kwestia jest drażliwa i trzeba jak widze każdy przypadek traktować osobno a nie wwalać do jednego wora. Zwłaszcza podziękowania dla doktorre za skuteczne wyjaśnienie (miejmy nadzieje) radę za napisanie "impreza zamknieta dla tych i dla tych".
  13. Ale czy machnięcie galerii fotek z podpisem że tych osób na swoich spotkaniach widzieć nie chcemy naprawde moze wywołać konsekwencje prawne?? Jest to w pewien sposób powiedzenie danej osobie aby wiecej sie niepojawiała w danym towarzystwie gdyż ono sobie tego nie życzy z takich to a takich przyczyn. Nie wydaje mi sie aby było to szkalowaniem* (przez szkalowanie rozumie się najczęściej poświadczenie nieprawdy dotyczącej danej osoby czy jej ublizanie {jestes taki to a taki}). * z punktu widzenia osoby nie obeznanej z prawem.
  14. A czy nie można uznać zdjęc publikowanych za włąsność osoby która te zdjęcia robiła?? I to ta osoba publikuje zdjęcie ze stosownym komentarzem (np tego pana nie obsługujemy) jak np w prasie codziennej są publikwane zdjęcia z twarzami zwyklych ludzi.
  15. johny ale po cholere zdjęcie bebechów beryla?? nielalże są to części od kbk AKM. Pozatym nie wiem co ma wspólnego wnętrze elektryka do prawdziwego karabinu.
  16. jak już chcą miec KM'a to czemu nie UKM 2000 P albo D. Glauberyt też fajny elektryk byłby (ot taki kolejny "klon" UZI). Przedewszystkim Beryl. Rak może może ale Jantra?? Po jaką cholere Jantar skoro jest tylko 1 (słownie jeden) egzemplarz jako praca dyplomowa wykonany??
  17. Wojtek piszesz o regulaminach i instrukcjach ale nie dajesz tytułów. Ignorujesz tym samym pytanie o źródła, chcąc się pochwalić swoją wiedzą (a raczej jej brakiem). To że ktoś tam cośtam mówił to ja też moge powiedzieć. JO dla kbk wynosi 300 sztuk amunicji z czego przenoszonych w magazynkach jest 120. Reszta tachana jest w pudełkach. Tak było, tak jest i tak prawdopodobnie jeszcze jakiś czas zostanie. A co do używanka kbkg wz.60, Pallada-D i P-83 który cały czas jest podstawowym typem pistoletu można podyskutowac w innym temacie. P.S. Krolik za te Tantale to US powinno cały nasz naród
  18. Co miało by być takiego zakazanego w amunicji do Tantala?? A w magazynach owszem jest i to całkiem sporo czy to jako karabinek czy subkarabinek.
  19. Królik TT wz.33 mogą mieć pamiątkowo jacyś starsi oficerowie siedzacy za biurkiem (pewnie jako nagrode za tępienie wrogów ludu/bojowników o wolnosć{ - niepotrzebne skreślić}, lub nagroda za ukończenie akademi czy szkoly wojskowej z czołową lokatą). RWSy sa przystosdowane do ich obslugi cały czas.
  20. W WP przydzial amunicji na jednego zolnierza wynosi 120 sztuk naboi do AK oczywiscie. W Iraku po 2 czy ktorejs turze zmieniono ten limit na 240 sztuk czyli z 4 do 8 magazynnkow! Przepaszam bardzo ale skąd rewelacja o 120*/240 sztukach amunicji na żołnierza?? Tyle może być w magazynkach do natychmiastowego użycia. Jednostka ognia wynosi 300 sztuk w tym 255 sztuk amunicji zwyklem i 45 sztuk amunicji smugowej. *Możliwe ze to przydział dla ZSW na strzelnicy na całą służbę.
  21. Zdaje się ze na ślasku jest też coś takiego. I chyba kazde środowisko wydala dziwnych osobników z siebie samo.
×
×
  • Create New...