Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
nie nie łamią się kolby w kbk AK z kolbą składaną i kbk AKMS.
-
Pierwszy scenario: Radioaktywna skrzynia
Arthur Currie replied to hunter_wr's topic in Propozycje scenariuszy
Bo bardziej złożone pomysły były wymyślone wieki temu i ludzie świetnie się bawią. -
Jeśli będziesz strzelał to mozesz być oskarżony o napaść z bronią w reku, jeśli bedziesz walił ją niczym maczugą grozi Tobie oskarżenie o napasć z użyciem niebezpiecznego przedmiotu :wink: Wole użyć kbk lub pm'a do ataku niż pistoletu. Co też nie jest normalne. Zresztą jestem pokojowo nastawionym facetem i nikogo nie chce atakować.
-
Taka typologia odnośnie pistoletów ofensywnych jakoś mnie nie przekonuje Rhinon. A jeśli zaatakuje zwyklym pistoletem bez tłumika kogoś i/lub przystawie mu lufe do skroni to też będzie broń ofensywna??
-
Walther ppk też?? Jeśli by w ten sposób patrzyć to każda broń do której można zamocować ten czy inny tlumik jest bronią ofensywną. Taki kbk AKMS moze mieć tlumik i staje sie bronią ofensywną. Tak samo MP5SDx, M4A1 i masa innych konstrukcji.
-
Używają Glocków 17, P-99 jak i starych P-64 (widzialem kilka razy u chłopakow na patrolu pod KMP w Gdańsku).
-
Szary, czarny, oliwkowy to najodpowiedniejsze kolory do walki w terenie zubranizowanym. Wszelkie "plamy" będą wyglądaly nienaturalnie na ciemnym tle. Co do miejsc to drzwi balkonowe, okna, okienka i dziutr w scianach. Warto się zaopatrzyć w jakąś podkladkę aby wygodniej się leżało. No i oczywiście dokładnie obejżeć budynek pod kątem szybkich i skrytych tras dojścia i ucieczki.
-
Zawsze możesz skontaktować się z osobami ktore ściagają i sprzedają na allegro MRE czy nie dalo by rady dolożyć sie do ich zamówienia z US lub kupić pojedyńczo.
-
Mieli w rękach, poznali budowę. Ktoś moze postrzelal odrobinę. Zakladam że Ty REMOV miałeś okazję z niego postrzelać. Ja tylko składałem i rozkladałem.
-
I kolka osob na forum miało przyjemność się nim bawić
-
Taaaaaa trzeba zmiękczyc zawartośc jelit. To samo przeżywałem w pierwszym tygodniu zaszczytnej wakacyjnej służby mojej ojczyźnie dzieki najlepszej stołowce wojskowej w kraju (subiektywne opinie Zetki i kadry). Zresztą na kursie panika wybuchla jak następnego dnia mieliśmy brać OP-1 na poligon a 3/4 ludzi ubikację zwiedzała 1 od wcielenia :uśmiech:
-
Ma być konstrukcja narodowa. I nie ma czegoś takiego jak PPsH.
-
Michal a o jaki hełm skokowy chodzi?? Bo na alledrogo można zobaczyc czasami orginalne helmy skoczków stalowe (za chorendalną cene) lub zestaw do konwersji dla wz. 50 czyli zrób to sam.
-
Co do ViSów to jest to produkcja dla kolekcjonerow, jednostkowa (jak do tej pory chyba nie przekroczyla znacznie 2000 egzemplarzy) i droga. A co do logistyki o która boi się Johny89 to zapewne zrezygnują z PK/PKM i SWD (na misje brane są SAKO) na rzecz UKM2000 D i P co rozwiązuje od razu problem amunicji do kmów. pozatym taka mozaika kalibrów wpłynie negatywnie na nerwy logistyków i uzbrojeniowców.
-
W filmie "Ostatnia misja" z P. Lucasem i J. Gajosem też byly onyxy (ba byly tez i raki).
-
Westie sprzedaz z drugiej reki polegala by na tym że sprzedaje replikę, ide i zgłaszam to na najbliższym posterunku policji oni to zapisują w elektronicznej bazie danych i wysyłają informacje o kupującym do najbliższej jemu komendzie. Kupujący ma 14 dni na ponowną rejestracje repliki. Potem wizyta pana dzielnicowego i sympatyczna rozmowa zakończona rejestracją i wystawieniem mandatu dla spóźnialskiego (o ile nie zaszła poważna przeszkoda w rodzaju choroby czy nagłego wyjazdu które są odpowiednio udokumentowane). Najlatwiej oczywiście będzie jesli obaj użytkownicy mieszkają blisko siebie i mog
-
Zwłaszcza ze gówniarze nie kryją się z zabawą w wojnę i radośnie strzelają (pif paf bum srutu tutu nie żyjesz) na podwórku od zawsze. Przez ostatnie 10-12 lat kiedy ostatni raz bawilem sie w podwórkowym towarzystwie w wojne na ulicy nic się nie zmienilo (bo dzieci dalej lataja sobie z karabinami i pistoletami) poza zabawkami. A kiedyś wystarczyl różowy pistolet na wodę lub patyk i odrobina wyobraźni. Teraz replika mniej lub bardziej wygladajaca jak broń palna. Wracajac do rejestracji. Przepisy rejestracyjne rególować mogly by też co się sprowadza i sprzedaje. Nielicencjonowane sklepy (czy
-
Mori nie demonizuj rególacji sprzedawania replik przez koncesjonowane sklepy. poprostu przychodzi jegomosć do sklepu z dowodem i za odpowiednią kwote kupuje legalnie replikę. Sprzedawca wpisze do bazy danych dane klienta (imie, nazwisko nr pesel i dowodu osobistego wraz z rodzajem zakupionej repliki) i będą one dostępne inspekcji handlowej i odpowiednim organom porządkowym. Repliki zakupione w inny sposób (internet, druga ręka, sprowadzanie z zagranicy na własną ręke) były by rejestrowane na najbliższym posterunku policji. A co do tuningu to wykonywaly by go poprostu sklepy gdzie można nabyć
-
A co jest zlego aby repliki sprzedawały koncesjonowane sklepy z ewidencją kupujących?? Bynajmniej nie ogranicza to praw doroslych, praworządnych obywateli, a eliminuje szczeniaków samych kupujących pistolecik w sklepie. Repliki powinno traktować się tak samo jak wiatrówki czyli od 18 roku życia. Mnie bynajmniej takie prawo by odpowiadało
-
Wszyscy dorośli to postulują. Szczylycka dzieciarnia krytykuje. Jednak doputy będą na masową skalę sprzedawane wyroby repliko podobne bylekomu i jakkolwiek będą rożneo rodzaju fascynujące historie krążyły po forum o tym jak to ktoś taki czy owaki strzelal z tego czy tamtego i przyszli źli policjanci i zabrali zabawki.
-
Skoro USA to logiczne ze będą eMki wszelkiej maści. To tak czepania się czepialskich. A sam filmik dynamiczny choć z materiału który jakoś taki "ciężki w odbiorze". Gdyby sceny (bo w sensie zmontowania filmk jest dobry i to montarz daje mu dynamiki) były by przecwiczone kilka razy to było by o wiele przyjemniej to oglądać.