Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. http://www.army.mil.pl/strona_pl/publicyst...l09_03/kal3.pdf artykuł dotyczący snajperów (takie małe abc) i kilka rad dotyczących maskowania.
  2. Ot na coniedzielną strzelanke nie maskuje twarzy gdyż brak mi takiej potrzeby. Natomiast na większe milsimy owszem co jest wczuwaniem się w klimat. Używam do tego dwu kolorowej szminki z zielenią i brązem. Co do wojska na egzaminie z taktyki na Kursie Szkolenia Rezerw jednym z zagadnień było maskowanie i najpopularniejszą metodą zamaskowania twarzy byla sadza z wypalonego ogniska.
  3. Zawsze można zrobic jakiś samolot sterowany radiem i kamerą z przekaźnikiem. odpowiedni nadajnik i odbiornik i zabawa z BSLem gotowa no i chyba dalo by się takie coś zestrzelić
  4. www.metropol.pl w formacie pdf jest ten artykuł (jak cała gazeta którą można pobrać).
  5. W dzisiejszym wydaniu Metropolu jest o airsofcie. O wiele lepiej napisane niz to co dotej pory czytało się w Logo czy w serwisach internetowych. Opisuje środowisko Warszawskie (jak mniemam bo podany jest adres do warriora jak i Mazowieckie w liczbach). A opisała to o dziwo kobieta.
  6. Pytanie do kogoś kto już dany problem przerabiał organoleptycznie i nie snucie domysłów. Czy magazynek od CA870 krótki pasuje do tego shotguna czy jednak trzeba by samemu popracować nad magazynkiem??
  7. granaty z kulek jakoś nigdy w taki sposob się niezachowywały mimo używania petard różnych rozmiarów. Pozatym pęd powietrza takiego odłamku ostudziłby kulki i nie było by zagrożenia "pożarowego".
  8. US ARMY już przesiadła się na ACU. W ACU chodzi nawet Gwardia Narodowa (widziałem osobiście amerykańskich instruktorów w CSAiU i na mojej przysiędze wojskowej właśnie w ACU a byli na 100% z Gwardii Narodowej).
  9. Samo oznaczenie AK-47 jest błędne co potoczne. W wojsku używa się określenia kbk AK z kolbą składaną/drewnianą*. Jako takiego pojęcia jak AK-47 nie ma. *informacja pochodzi z Kursu Szkolenia Rezerw z zajęć o budowie 5,56 i 7,62 mm kbk
  10. W Trójmieście np. A sam tekst jest stary jak..., no nie wiem jak ale bardzo stary.
  11. Wilku bo u Was ojczyzna mnie potrzebuje :!: A i tak będe miał ciekawsze zajęcia niż airsoft.
  12. Giersu dobre pytanie. Ja swojego "syfa" kupilem jakieś 4 lata temu. I chętnie bym dokompletował do niego spodnie. I taki apel: Jeśli ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech pisze tutaj (da linka na allegro czy coś). Sam się w Toruniu rozejże za tym rarytasem i jak się uda coś pokombinuje.
  13. z takim podejściem to raczej nikt do teamu Ciebie nie przyjmie
  14. No cynk w sprayu to taki chromik. Można użyć czarnego matowego sprayu. Aby zrobić przetarcia należy machnąć sobie replike cynkiem potem jak wyschnie czarną i jak farba czarna wyschnie należy nieco przetrzec gdzie się chce drobnoziarnistym papierem ściernym (byle nie za dużo tych przetarc było, na kantach i w pobliży ruchomych elementów będzie dobrze, tylko ostrożnie)
  15. Machnij cynkiem w sprayu a potem czarnym matowym humbrolem (nr 33). Ładnie powinien wyglądać wtęczas.
  16. Taka garść informacji z pierwszej ręki po milsimie. Wygodne choć czasem nieco niewygodne jak sie chodzi po czymś takim jak sterty gałęzi czy gruzu, nie łapały brudu, nie przemokly mimo deszczu i wbicia się w "mokry" teren. Nie są szczególnie "zimne" (ogólnie temperatura w nocy wynosiła około 2 stopni celsjusza a więc całym ciałem czuło się chłód.
  17. Powinno wszystko być na stronie www.policja.pl jako że ten organ zapewniający bezpieczeństwo wewnątrz kraju wydaje pozwolenia każdy szary obywatel powinien tam zajżeć jeśli chce zdobyć w legalny sposób broń palną. Choć żaluje, że nie wprowadzi się dyrektyw UE wsprawie broni palnej liberalizującej jej rynek.
  18. Taka drobna sugestia Thor. Machnij kontury za pomocą cieniutkiego pędzelka ciemnigranatowym, badź ciemnoszarom farbką. Dodatkowo rozbije to wszystko.
  19. Ok dzieki Piok i kiwi. O taką odpowiedź mi chodziło.
  20. Pytanie do posiadaczy CA870 CQB. Czy da sie zdjać szyny z korpusu?? A jeśli tak to jak są zamocowane (śruby/piny/inne wynalazki)?? Z góry dziękuje za odpowiedź.
  21. Wspaniałe tłumaczenie. Godne wręcz nagrody darwina. A pomyśleliście kiedykolwiek, że jak robicie taką fotke ktoś może pomyśleć że to egzekucja?? Ten ktoś przecierz może nie wiedzieć ze to co macie w dłoniach to repliki. I czy zdjecie z pistoletem przystawionym do głowy jest warte pokazywania?? Czy tak samo wesoło jak wam jest ofiarom porwań ktorym tez robi sie zdjecia z pistoletem przystawionym do skroni?? Czy rodzinom porwanych widzących te djecia w domu czy w prasie tez jest wesoło?? Czy wasi rodzice widzieli te zdjęcia i mówią ze o jak fajnie i super sie bawicie?? I teraz do obrońców wsz
  22. Krótka piłka boron z mojej strony. Jestes rozpuszczonym dzieciakiem ktory krytyke zwalcza gębowaniem o dyskryminacji. Pomyślałeś chwile czy przypadkiem nie dajesz powodu do tej dyskryminacji?? Kto o zdrowych zmysłach chwali sie zdjeciem z przykladaniem pistoletu do głowy czy udawaniem gangsta?? Tylko nie dowartościowani małolaci wierzący że wszystko jest cacy i jest super fajne. Jestem ciekaw jak zareagowali by na te fotki wasi rodzice, nauczyciele czy choćby szkolny pedagog.
  23. Arthur Currie

    Smartgun

    była Kaleb a gdybym podrzucil Ci moją starą emkę to mógłbyś pokombinować coś z nią?? Oczywiście jesli chcesz.
×
×
  • Create New...