Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. to nie była beta tylko ak74su czy jakoś tak.
  2. http://www.7bow.pro.info.pl/szkolenie/szko...ol9/szkol9.html
  3. I tak źle i tak niedobrze. Panowie i Panie troche rozwagi. Reg już napisał ze żadnejoficjalnej noty WMASGu (jako WMASGu) nie będzie. Narazie poczekajmy jak dalej wypadki się potocza a potem dopiero podejmijmy konkretne działania. A jak panowie z koalicji wyjadą z czymś ciekawym to wtęczas trzeba będzie się bać. A teraz chodźmy ukryć się w lesie i nie przeszkadzajmy wzajemnie grzybiarzom, myśliwym i spacerowiczom w kozystaniu z tych dóbr dla nas wszystkich dostępnych. Czyli konkluzja prosta: Nic na siłę. P.S. czy mam deja vu czy temat znowu powrócil jak bumerang wyrzucony przez abo
  4. TT może, ale Skorpion jest Czechosłowacki i nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że Rosja go nie używa(ła)... Używała/a. Na jednym z filmów z czeczenii specnaz miał skorpiony w wersji na amunicje 9X18 mm Makarowa. Zdaje się ze na Planete jakiś czas temu leciał
  5. scorpiona i tt gazowe ale drogie i jakos tak troche nietypowe dla wspólczesnych sił zbrojnych federacji bo żadne inne AEGi nie występują. A jesli coś starszego to kupcie np M6 cyberguna i wstawcie w drewno po mosinie (oczywiście przyjdzie wam z nim nieco pokombinować.
  6. Dzięki Rodżer, że nas uswiadomiłeś.
  7. Hakownice i dardy (że nie wspomne o buzdyganie). A zresztą jak trzymając w ręku taki szpadel można się zamachnąć na kogos/coś?? Ja rozumiem czekan i saperkę ale szpadel??
  8. nie mówie ze wyrywac ,ale czy czasem nie maja limitów amunicji na jednego zołnierza??? mają ale wystarczająco duże "aby nie wyrywać sobie amunicji z rąk ani jej oszczędzać". Dla strzelca z M-4/M-16 jest to jakieś 300 sztuk*. Zapewne w transporterach opancerzonych mają dodatkową amunicję przewożoną do pobrania. *analogia z Wp gdzie ilosć amunicji na strzelca z kbk wynosi właśnie 300 sztuk
  9. Watpliwe kielbasa że amerykanom czy komukolwiek z sił koalicyjnych brakowalo by amunicji do broni etatowej. Bardziej możliwe ze poprostu byla to broń zdobyczna której nie dało by sie gdzieś zostawić ( w wyznaczonym punkcie) czy zniszczyć i musiał ją tachać ze sobą.
  10. Czasami używają zdobycznego sprzętu. Na jednym z filmowych newsów z pierwszej faludży widać bylo amerykanina z kbk AK i Mką przewieszoną przez plecy.
  11. Kiwi piszesz ze nie miałeś w ręku prawdziwej broni to czemu się wypowiadasz?? umiałbyś rozłożyć kbk AK, a nie replike z cymy która sie chołubisz?? pozatym sam AK jest na dzień dzisiejszy bronia leciwą która trąca myszką już nieco. Niewatpliwie zaleta tej broni jest silna amunicja (choć już 63letnia) jak i niewrażliwość na "niską kulturę techniczną". Koniec i bata niech modzi zamkną ten żenujący wątek, a teoretycy jebacy idą do wojska postrzelać z kbk AK.
  12. AK ma już swoje lata i bez pewnych zmian ergonomicznych nie obędzie się. Trzeba było by zmienić bezpiecznik/przełącznik rodzaku ognia (zmiana nie odrywajac dloni z chwytu pistoletowego, pomyśleć o mańkutach), kolbę (w wersji z kolbą składaną), możliwosc montowania akcesoriów na standardowej szynie 22mm. Tak na sucho co przychodzi od razu do głowy.
  13. strona wyglada tak jakby została wdeptana w gówno przez brudna stope z całą kolonią pieczarek mniezy niemytymi paluchami :wink:
  14. a na ile metrów poleciały plastikowe ostre odłamki?? tak samo jak kulki z tym że te "ostre odlamki" nie są ostre ani nie mają wystarczającej siły aby zrobić zadrapanie nawet stojac metr od epicentrum. Bezpieczniejsze niz oberwać kawałkiem drewna w głowę.
  15. moze i zadziwie ale takie coś juz robiłem i petarda za 30 groszy wystarczy aby rozerwac taki granat i posłąć kulki na kilkanascie metrów.
  16. macgywerze a można poeksperymentować z mniejszymi petardami i zobaczyć jak daleko takie do 50gr poniosa kulki. A co najwyżej moze sie skończyć na siniaku i cerowaniu spodni użycie takich granatów za max 1 PLN. Bezpieczniejsze niż oberwanie drewienkiem w głowe.
  17. Miedza a moze oni używają F-1 i RG-42 i dlatego są dla nich niebezpieczne :wink:
  18. karol12 rozumiem ze chcesz aby wsadzono Tobie ten karabin. Ludzie spokojnie. Najpierw dowiedzmy sie kto to wogóle był.
  19. Guru z twojego stanowiska wyczytać można: "nie dla broni dla kogo kolwiek, broń jest zła, be i fe i każdy zacznie z niej zabijać". Kojaży mi sie to z lewackimi przekonaniami. jeśli ktoś spelnia formalne warunki do posiadania okreslonego rodzaju broni (np. sportowej i jest zapisany do klubu strzeleckiego lub regularnie zjawia się na strzelnicy sportowej) to czemu nie należałoby dać tego pozwolenia?? Broń do obrony miru domowego choć często szafują hasłami o niej politycy to jak narazie zaden z nich niczego tak naprawde poza deklaracjami nie zrobił. A obywatele jak nie czuli się bezpiecznie t
  20. KK znowelizowany, co jest (a przynajmniej wydaje się być z punktu widzenia zwykłego obywatela) krokiem do przodu. Nie musze się martwić o to czy bandzior chce mnie zabić czy tylko pobić. Teraz poczekać na liberalizacje przepisów dotyczących ubiegania się o pozwolenie na broń palną. Choć znając stanowisko obecnej głownej siły parlamentarnej (dawanie obywatelom broni to zwalnianie państwa z odpowiedzialności za bezpieczeństwo obywateli i państwa), to raczej się tego nie spodziewam. A na dodatek nie musze wspominać ze jeden z braci miał (o ile wciąż nie ma) broń.
  21. Niezdobędzie się drogą legalną. Po prostu komora zamkowa i jej pokrywa sa istotnymi elementami broni. A zresztą nie wiem jak wsadziło by się tam gearboxa. Brak tam miejsca na niego.
  22. Jejuś znowu ktoś wymyśla cos co już dawno zostało wymyślone i przetestowane w praktyce. W Trójmieście od dawna są rozgrywane scenariusze z limitem amunicji (choć różnie to wychodzi to jednak liczymy na nasz rozsadek).
  23. Jakaś taka ziomalska. Drugi fallstart.
  24. będe wspierał rewolucjonistów tego swiata w walce z kapitalistycznym wysyskiem.
×
×
  • Create New...