Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
[ARCH] Samoloty szturmowe i bombowce nurkujace II ws
Arthur Currie replied to a topic in Militaria szeroko pojęte
Jeśli masz na myśli FW 200 Condor to nie wiem czy marynarze na alianckich konwojach cieszyli się na widok tych samolotów, który potrafiły zrobić z konwojem co chciały. Dopiero pojawienie się lotniskowców eskortowych uwolniło konwoje od ciężkich strat zadawanych przez ten typ samolotu. Pomimo, że w I./KG 40 było sprawnych średnio od 6 do 9 condorów dziennie, posały na dno 85 statków alianckich w okresie od 1 sierpnia 1940 do 9 lutego 1941. Czy na pewno ten typ nie nadawał się do niczego? :lol: Pozdro O Condora mo chodziło właśnie (mimo odnoszonych sukcesów byla to maszyna nienadajaca si -
[ARCH] Samoloty szturmowe i bombowce nurkujace II ws
Arthur Currie replied to a topic in Militaria szeroko pojęte
proszebardzo żabo: ---> lotnictwo ladowe samoloty bombowe: -lekkie (inaczej taktyczne, dotego zaliczamy nurkujące) -średnie -cieżkie(strategiczne) samoloty myśliwskie: -eskortujace -przechwytujace -nocne samoloty szturmowe: -szturmowce -myśliwsko-bombowe/myśliwce bombardujące ---->lotnictwo pokladowe - torpedowce - lekkie bombowce - myśliwce zadowolony?? bo może jest inna kalsyfikacja której nieznam lepsza dokładniejsza. -
[ARCH] Samoloty szturmowe i bombowce nurkujace II ws
Arthur Currie replied to a topic in Militaria szeroko pojęte
przedewszystkim miejsce bazowania wchodzi tu w gre. Seaskua jest przeznaczony do ataków na okręty nie ladowych. Owszem Niemcy mieli wyspecjalizowane jednostki do zwalczania floty wroga ale czy latali na rasowych maszynach od początku projektowanych do przenoszenia torped, bomb glębinowych i innych tego typu urządzeń?? Nie. Były to przerobione maszyny lądowe (jeden typ to nawet o zgrozo przebudowany samolot komunikacyjny a więc wogóle nienadający sie do czegokolwiek) do zatapiania wrogich okrętow. Natomiast Skuy Swordfishe i inne tego typu maszyny są maszynami pokladowymi (nieważne że częsć st -
Czy to po kulki czy to po ładowarke czy to po samego AKM'a z cg zawsze sie przejde i kupie osobiście a i o rade spytać sie można tudzież jak sie do nich dzwoni to odpowiedzą kiedy będą towar mieli (w przybliżeniu bo zależy kiedy celnicy puszczą)
-
[ARCH] Samoloty szturmowe i bombowce nurkujace II ws
Arthur Currie replied to a topic in Militaria szeroko pojęte
hmmm maszyny pokładowe takie jak Blackburn Skua są projektowane do innych celów niż typowa maszyna ladowa (i wice versa). Dam ci konia z rzędem jak mi znajdziesz choćby jeden przyklad użycia maszyny tego typu do pełnego tylko i wyłącznie bombardowania celów lądowych niebędacych w gesti ROYAL NAVY (tj cele nadbrzeżne{porty stocznie magazyny portowe doki baterie artylerii nadbrzeżnej i środki obrony plot} i okręty a takich znam bardzo dużo jak choćby zatopienie niemieckiego krążownika w norweskich fiordach w 1940 {to ze zlikwidowali przy okazji artylerie plot nieznaczy że do tego była ta maszyna -
[ARCH] Samoloty szturmowe i bombowce nurkujace II ws
Arthur Currie replied to a topic in Militaria szeroko pojęte
Blackburn Skua miala inne zadania niż wspieranie wojsk lądowych (samolot pokładowy ROYAL NAVY a nie RAFu) natomiast Pe-2, JU-88 to bombowce średnie srednio nadające sie do bombardowania nurkowego (targane wstrząsami, kłopoty z wyjściem z lotu nurkowego {zła sylwetka aerodynamiczna/ zasłonięte stery wysokości}). To że coś kalsyfikowane jest jako bombowiec nurkujacy/ ma możliwosci bombardowania z lotu nurkowego nie znaczy że jest bombowcem nurkującym a stawiane podstawowe zadania. Aż dziw że spec od historii i militariów nie zna tak podstawowych zagadnień dotyczących maszyn bojowych. -
[ARCH] Samoloty szturmowe i bombowce nurkujace II ws
Arthur Currie replied to a topic in Militaria szeroko pojęte
bombowce nurkujące w IIWŚ to tylko JU-87 (na europejskim teatrze działań nie wspominam o maszynach znad pacyfiku bo miały inne cele niż europejskie odpowiedniki {trafianie w okręty i demolowanie pokładu lotniskowców była pryjorytetem natomiast wsparcie własnych wojsk w warunkach dżungli jest trudniejsze i dlatego zaczęto używac tam napalmu}) reszta to lekkie bombowce lub maszyny szturmowe atakujące z niewielkiej odległosci bądź lotu koszącego. -
mundur Wehrmahtu?? Pod koniec wojny partyzanci używali w zasadzie dużych ilosci zdobycznych mundurow niemieckich (np batalion Parasol zdobył niemieckie narzutki maskujące w powstaniu)
-
a mnie sie podoba AEG glock (choć normalnie nielubie glocków wizualnie bo właśnie wyglądają jak z klocków lego). Tańszy jest w użyciu niż gaziak a dla niektórych bb nie jest az tak ważny dla niektórych maniaków. A i cena jest przyjazna.
-
dresom jako ubiorom nic nie mam sam nosze taki na wuef ale gdyby naszył jakakolwiek naszywke na dres mialby odemnie w zęby za: -primo głupotę -secundo za zniewage munduru i naszywki
-
[ARCH] Scenariusze wojny globalnej
Arthur Currie replied to Gerard Heime's topic in Militaria szeroko pojęte
Moge cos powiedzieć na temat jednego ze scenariuszy IIIWŚ. a dokładniej przełamania dostaw wojsk i sprzętu z USA do Europy. --->Dwie floty radzieckie miały za zadanie zabezpieczyć Turcje i Bosfor (floty na Morzu Śrudziemnym i Morzu Czarnym), potem na Atlantyk i zagrozić "środkowym szlakom morskim". ---> kolejny związek morski miał przez Morze Norweskie i Północne przedrzeć sie w rejon Islandii (Z baz w Murmańsku, Archangielsku i z morza Bałtyckiego z udziałem polskiej i wschodnioniemieckiej floty)zablokować tę trase konwojów z USA do Europy. Całe szczęście ze nie doszło do real -
jak cholera hura P.S. Foka nie kasuj niech mój sarkazm i cynizm tu bije
-
Bomba grafitowa w zasadzie nie jest bombą raczej pociskiem mającym rozlożyć sieć energetyczną przeciwnika poprzez rozsiewanie "sznurków" grafitu nad liniami wysokiego napięcia powodujac zwarcia w stacjach przesyłowych. To chyba najprostrza z mozliwych definicji
-
co do anime to ja toleruje tylko hentaie a tam jest raczej uprawianie miłosci a nie wojny co nieznaczy że pomysł jest kiepski. jest niezly tyle tylko że trzeba bylo by zakłądać od nowa jakies studia czy cos by to zrobić.
-
Czeski przemysł zbrojeniowy od dawien dawna produkuje udane nowe egzemplarze broni. Ale cokolwiek CZtka z bagnetem wygląda śmiesznie. A teraz OT tylko Navy nie zjedz mnie za to. Cokolwiek by ktoś miał teraz do walecznosci Czechów to chce wspomnieć ze do wojny 30sto letniej Czesi byli jednymi z najlepszych żolnierzy Europy. A jakby kto sie pytał kto nas zjednoczył po rozbiciu dzilenicowym to odpowiem że Czesi o czym jakoś podręczniki niewspominają.
-
Woźny ty mój kochany obaj wiemy co dobre. A UT mimo że fabuły tam prawie wogóle nie było (w końcu to wybitnie sieciówka ale dla pojedyńczego gracza takze dzieki owiele milszym BoT'om które czasami były bardziej ludzkie od niektórych ludzi) to o wiele lepszą grą od kwaka4 jest/była
-
kwak3 mi sie wybitnie niepodobał mimo iż w online byłem całkiem dobry toż wolałem unreala turnamenta jako owiele dynamiczniejszą i ciekawszą gre dającą owiele więcej satysfakcji z gry
-
Policja
Arthur Currie replied to rezul's topic in Airsoft w Polsce / Rules and law in Poland / Польские праk
Jak dla mnie to Mongolia lezy za blisko a pozatym też staram sie o przydział na jakąs spokojniejszą zacofaną placówkę np na Klendathu ale raczej PB nie widzi sensu tam kogokolwiek posyłac -
a mnie sie niepodoba. wole wmasg tudzież przeglądanie zachodnich e-zinów które jednak są szybsze w udzielaniu informacji.
-
ponoć są (wg. Toma Clancy'ego w "Kawaleri Pancernej"), są specjalne dla islamistów, mają też wypuścić typu fast food z hamburgerami i pizzą (o ile nie znajdą sposobu na dołączenie zimnego piwa do zestawu to zestaw będzie niejadalny ajk powiedział pewien sierżant)
-
przejżystosć powietrza?? Dotej pory wydawało mi sie ze powietrze nie ma czegoś takiego jak przejżystość bo jest przezroczyste (co nawyrzej może sie zmienić warunkami pogodowymi to widoczność sie zmniejsza ale nie powietrza)
-
Biedny komisarz Kret. Chcą go otruć
-
termin najgorszy z możliwych sesja na uczelniach matura sesja egzaminacyjna koniec roku szkolnego. najlepszy termin to końcówka lipca sierpień i wrzesień (choć też nie najlepszy bo i sesja poprawkowa)