Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

World of tanks


Recommended Posts

  • Replies 903
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli ktoś chce wiedzieć na wot ru mam nick taki sam,jak na wmasg "Hokager".Co do vk DB nie jest to zły czołg,ja akurat jestem z niego bardzo zadowolony.Bądź co bądź nie powiem słabe ma działo,ale wystarczy kombinować,aby mieć w walce z 10 Tierami po 3 fragi.Akurat z niego robię przejście na Panthere i Tygrysa.Muszę się zgodzić z tym,że zwykły Tygrys jest słaby,jednak przez każdy czołg można przejść tym bardziej,że tam wiele do nabicia nie ma bo tylko 80 tyś doświadczenia na tygrysa II a,wówczas już ludzie będą bardzo zadowoleni.Tiger P akurat trafia w bardzo słabe boje 8-10 i to jest u niego norma bycie na samym dole.Pewnie dlatego tak słabo trafia,ponieważ ma dobry pancerz czołowy,sam mam taki samy w ferdinandzie.Od tego pancerza bądź co bądź potrafi od IS-7 i IS-4 zrykoszetować pocisk,jak z E-100 i Mausem nie wiem,bo jeszcze nie miałem 1v1,chociaż trafiam z nimi bardzo często.Kw1 i kw 2 to nadal bardzo dobre czołgi,mimo tego,iż był update to nadal kw1 ma dobry pancerz,a działo nie jest najgorsze.Plusem jest jeszcze to,że trafia on głównie na 5-6 tier.Kw2 też jest dobre zostawili mu to stare działo,którym było mianowicie "107 mm",oraz grubą "152". Polecam 107 mm,bo 152 czasem się tak zdarza mało odbiera wrogom hp.Teraz robie S-51 zostało mi jeszcze 10 k expa,Patton odblokowany,ale niestety brak funduszy,na vk db jeszcze Pantherka,Ferdinand tutaj jeszcze z 230k expa na Jagdtiger,kupiłem m24 chaffee stok porażka,ale z najlepszym silnikiem daje rade.Za 2 miesiące ma być update w którym będzie dodane nowe drzewko niemieckich niszczycielów.Linia będzie szła tak JagdPanther-JagdPanther 2-JagdTiger,a druga Sturer Emil-Ferdinand- Stug E-100.Oczywiście tutaj pokazałem od 7 tieru do 9.Tutaj całe drzewko na tej stronie są jeszcze inne drzewka http://world-of-tanks.eu/_aktualnosci/aktualnosc_53/world-of-tanks_eu_-_aktualnosc_53_1.jpg

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Działo 152 mm to jest haubica,którą specjalnie przerobili dla tego czołgu dlatego nie ma pocisku przeciwpacernego.Pz IV ma działo 105 mm też haubice,którą mało kto używa prędzej biorą 76 mm z działem stożkowym.Chociaż nie wiem po co taką wierze dali skoro to był prototyp i nie wiem,czy była w ogóle użyta.Ktoś coś wie więcej na temat takich wież stożkowych ?

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

PzIV - bardzo przyjemny czołg. Ze stożkową wieżą i działem 75 mm jest naprawdę potężnym czołgiem na swoim tierze. Mocny pancerz od przodu sprawia że świetnie nim się gra jako niszczycielem z wieżą. (90k expa jeszcze do odblokowania T-44 ^^)

Link to post
Share on other sites

Co i tak nie zmienia faktu,że to jest Haubica zacytuje ci z wiki "1 haubica M-10S wz. 1940 kal. 152 mm (zapas amunicji – 36 szt.)".Teraz kupiłem S51 jestem z niego bardzo zadowolony można już porządnie ugryść przeciwnika.Powiem,że nawet ładnym money makerem jest,ale to pewnie dlatego,że gram na premce i dobrze na nim wychodze.

Link to post
Share on other sites

A u mnie zawitała Panterka :) I po przyszłym paczu chyba pożegnam się z KT i E75 :)

 

Haha u mnie to samo. Pantera ciężki czołg, niby dmg/bitwe nie mam tragicznego, ale przez to, że tak pyka mam wrażenie braku wpływu na tok bitwy, troche za bardzo jak pzIV nim gram. Pancerz niby nie jest zły, ale przez to, że boki są takie miękkie to aż strach pod większym kątem ustawić. Swoją drogą, do ciężkiej cholery, ta pantera jest chyba pomalowana farbą odblaskową, obojętnie za iloma krzakami jestem, nieważne jaki dystans ode mnie do wroga - jak tylko pyknę tą włócznią to zaraz mnie wszyscy widzą - paranoja czy też to zauważyłeś?

 

Mój KT w sumie i tak zbierał tylko kurz w garażu, po 7.4 tym bardziej nie ruszy w bój, ale sprzedać - nie sprzedam :).

 

Właśnie o co chodzi z tą skrzynią biegów.Czy w lepszych czołgach może ona zostać uszkodzona?

 

Strzał w skrzynie biegów działa jak strzał w silnik, czyli może go uszkodzić i może go podpalić. Skrzynia w KT była mniej więcej na środku dolnej płyty pancerza, która jest jednocześnie wielkim weakspotem - więc wszyscy tam walą. E75 był taki dobry między innymi dlatego, że nie miał skrzyni z przodu ergo nie mógł zostać podpalony od frontalnych strzałów, po 7.4 nie dość ze e75 będzie płonął jak reszta dojczów, to jeszcze KT będzie miał skrzynie 175% większą, czyli uszkodzony silnik już nie będzie wyjątkiem (a wg mnie był, rzadko mi go uszkadzali, jeszcze rzadziej podpalali) tylko regułą.

Edited by shank
Link to post
Share on other sites

Można tak powiedzieć pancerz z każdej strony ma 4 cm.Rozróbę na niskich tierach robi też 35H735 (f) Niemiecka wersja tego czołgu.W jagdpantherze też jest taki problem ktoś uderzy z przodu i silnik uszkodzony,chociaż chyba raz miałem taką sytuacje,że się zapalił.Jeżdżąc ferdkiem nienawidzę walczyć z E75 raz,że 9 Tier a dwa,że ciężko przebić a do tego ładnie bije,dlatego zamierzam go sobie zrobić.Chociaż wiem o męce z Tygrysem,ale chociaż w nim będę mieć część silników odblokowanych.A i jeszcze jedno problem z zapalaniem znajduje się głównie w silnikach Maybacha,natomiast w Porshe nie ma czegoś takiego.Ostatnio bardzo dużo Lwów się pali,mój znajomy go ma i nawet powiedział "Zamiast tych wszystkich zestawów naprawczych,apteczek wolałbym dostać 3 gaśnice ;)"

Link to post
Share on other sites
W jagdpantherze też jest taki problem ktoś uderzy z przodu i silnik uszkodzony,chociaż chyba raz miałem taką sytuacje,że się zapalił.

 

Jak większość niemieckich, niestety. Na podpalenie jest niby mała szansa, z tego co pamiętam to działa tak, że trzeba trafić w silnik i uszkodzić go (jest 20% szans na uszkodzenie modułu po spenetrowaniu miejsce w którym on jest) i potem podzielić to na kolejny % szansy na podpalenie (15-20% w przypadku niemieckich). Ale wiadomo jak jest, podpalą cię dwa razy i już dynamiczne spotkanie pięści z klawiaturą załatwione :)

 

Ferdi dobry czołg, postrach wszystkiego poniżej 7 tieru włącznie, ale jak możesz nie penetrować e75 z tym pulsatorem z 246 penetracji? :P W każdym razie wiedząc ilu king tigerom rozwalałem silnik grając T/KT e75 może być dość męczący ze skrzynią z przodu.

 

Ironia z tymi silnikami jest taka, że silniki Porsche z niższą szansą na ogień mają te czołgi które i tak łatwo przebić od frontu, więc czesto nie warto ryzykować strzałów w dolną płytę (VK-A) albo te, które i tak nie mają z przodu skrzyni (VK-B) :) A zestaw naprawczy i apteczkę i tak trzeba nosić, bo załoga też "prosto do nieba czwórkami chodzi".

Link to post
Share on other sites

Nie mogę spenetrować,bo póki co mam działo z JagdPanthery,które ma tylko 200 mm przebicia.W poniedziałek powinienem mieć już to działo 10 Tieru :P.Póki co S51 też robię i muszę wreszcie tego Pattona kupić.Ma ktoś może Bat Chata ? Jeżeli tak to proszę o opinie o nim,bo ostatnio byłem zszokowany na malinówce,gdy z boku wyjechały Dwa batmany a ja w ferdku takie zdziwienie,że nie wiedziałem co robić :D

Link to post
Share on other sites

O o chodzi z: .

 

T/KT

 

Tiger/King Tiger :)

 

Mnie się piekielnie Pantera 2 podoba ( grałem X razy na SB i miażdży ), dlatego poszedłem w Panterkę. A KT- zobaczymy ja to będzie w paczy 7.4- może zostanie.

 

Jeśli jednak niemce mi zbrzydną, to... albo USA HT albo ruskie ciężkie :))

 

Kuurcze ja się do pantery II nie mogę przekonać, może i robi się zwrotniejsza itd niż pantera I, ale, jak to mówią, when shit hits the fan to zostaje czołg z takim samym działem, hp i równie nieefektywnym pancerzem co niższy o tier tiger.

 

 

Ruskie ciężkie ale nie idź w KW tylko z T-34-85 na KW-1S czy tam na KW-13.

 

Emm no niby da się przez KW-13, ale czemu ktoś miałby z własnej woli się tak katować?

 

Z premką na 3 dni i 2x credits eventem zarobione 2.6 miliona :) Win ratio panterą zaczyna rosnąć, ale średni exp bez porównania w stosunku do tygrysa, nie mogę do końca tego mediuma rozgryźć.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak się dalej potoczy- ja panterkę kupiłem ale nawet z lepszym już działem, bo 88/L56 nie podchodzi mi- może zrezygnuję i pójdę we france albo USA/ZSRR HT.

 

Zobaczymy- ja na razie robię pauzę na 2 tyg- później się okaże co i jak. A co byście mi polecili? HT USA czy ruskie? T29 loda nie robi, T32 w sumie też- dopiero M103 i T110E3 robią robotę ( na SB doszedłem do T32 i szału nie było ). A w ruskich?

Link to post
Share on other sites

Nie było łatki 7.4, tylko mały refresh launchera był. Na RU wszedł pacz, u nas jeszcze nie.

 

Idę w ruskie teraz, zobaczymy- 2 gałęzie do wyboru. Jeszcze mnie Tiger P kręci, ale to też do pomyślenia. U mnie droga w drzewku USA będzie dłuuga, bo ma tylko 2 tiery odkryte- a T29 jakoś mnie nie kręci- wielki jak amerykanin, grubo-skórny jak amerykanin, z mocną głową i długą lufą :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...