Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cały temat, jak i inne o gazowych karabinach snajperskich kręci się wokół osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Osobiście używałem system z płynną regulacją ciśnienia jak i bez regulacji, na każdym strzelaniu kiedy miałem regulację kończyło się na rozkręceniu tego do maximum i pozostawienia bez zmiany do końca.

 

Ułomny może i jest, ale to zależy od wymagań użytkownika.

Ja go przetestowałem wielokrotnie i mam odmienne zdanie.

 

 

Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie przemysłowych reduktorów/regulatorów(jak kto woli z ang.), zdecydowanie tańsze rozwiązanie i większa specyfikacja używanych w systemie elementów.

 

http://air-com.com/reduktory_cisnienia_multifix_rozmiar_0_600_lmin-r0018.html

 

przepływ 600l/m, można śmiało zastosować przed samym zaworem, a bufor zrobić przy butli.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko gdzie w tym jest logika ? grzebać w reduktorze butli i mimo to inwestować w reduktor który wskazałeś ? W pierwszym poście na tej stronie pisałeś o "przekombinowywaniu" - zdaje się że właśnie do tego dążysz.

 

W twoim przypadku może płynna regulacja nie jest potrzebna, jednak jest to temat ogólny mający dać czytelnikowi prawo wyboru rozwiązania jak i sposobu użytkowania.

 

 

 

Pomijam kwestie bezpieczeństwa związane z grzebaniem w reduktorze, rozkręcaniem na imprezach repliki do 16bar itd. Na ogólnie dostępnym forum trzymał bym się rozwiązań które przynajmniej zachowują pozory spełniających wymogi bezpieczeństwa.

 

Rozwiązanie oparte o regulator Bob Long - na pewno takim jest. Grzebanie w butli HP, spinanie tego z "stacjonarnym" regulatorem .... cóż słyniemy z prowizorek i udawania że wszystko co tanie to dobre....

 

 

Żeby nie było że off-top

- SWD z napędem HP (opartym na dropie Zambeziego/Fliq, regulatorze Bob Long, oraz mambie) sprawuje się wyśmienicie. Po pierwszych próbach polowych wygląda że produkt spełnia pokładane w nim założenia.

Link to post
Share on other sites

Przecie już pisałem ;) wyjście 1/2", wejście nie wiadomo, mogę ino w mm podać i skok (chyba 28/cal był). Na wejściu masz zawór on/off/wężyk metalowy/reduktor. Na wyjściu: mambę.

 

Regulacja: za pomocą śruby od dołu reduktora (czułe cholerstwo). W zestawie nie ma manometru, trzeba dokupić i wkręcić (jest miejsce).

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Przecie już pisałem ;) wyjście 1/2", wejście nie wiadomo, mogę ino w mm podać i skok (chyba 28/cal był). Na wejściu masz zawór on/off/wężyk metalowy/reduktor. Na wyjściu: mambę.

 

Regulacja: za pomocą śruby od dołu reduktora (czułe ****). W zestawie nie ma manometru, trzeba dokupić i wkręcić (jest miejsce).

wejście jest 1/8" a wyjście 5/8"

standardowo jak wszędzie w markerach, butle mają 5/8"

Zambezi, reduktor co podałem na wejściu ma z tego co pamiętam do ok 16bar, tj maksymalne ciśnienie robocze, a rozrywające ok20-22bar

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Na wejściu? to przed jednym reduktorem trzeba dawać drugi reduktor? (do np co2). To się z celem mija. Do hp także niestety (bo ktoś musi grzebać przy butli jednak).

 

Butle mają oczywiście 1/2".

 

 

Jeżeli na wejściu do rega jest 5/8" to bardzo dziękuję za informację ^^ (choć te stożkowe gwinty są czasem lekko wkurzające ;) )

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Wróć, Sebciu, o jakim regu piszesz? bo Sushi pytał o Bob Long.

 

Może i na butlach faktycznie jest 5/8cala, nie wiem, gdzieś też się z taką informacją spotkałem.

 

Miało też być oczywiście, że na wejściu 1/8" nie 5/8, sorki ;)

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Jeżeli o gwintach mówisz Zambezi, to tak o bob long mówię, wejście to 1/8" a wyjście 5/8"

5/8 nie wiele się różni od 1/2" w praktyce. Na butlach 12oz/20oz na zaworach jest napisane 5/8", ale spokojnie kształtki 1/2" się na nie nakręca.

 

 

Kiedyś w markerach butla była wkręcana pionowo, w port gdzie się wkręca regulator, ale odstąpiono od tego, teraz mają port przeniesiony pod chwyt, przykręcana jest asa i do niej butla, a asa łączona jest z regulatorem wężykiem.

 

Tippman ma marker, który ma wejście 1/8" w które jest wkręcony wężyk, łączący z asą. Dziwne rozwiązanie, nie można regulatora podłączyć.

 

W butlę co2 można wkręcić reduktor z butli HPa, i na nim osiągnąć 16bar, potem tylko ten reduktor co podałem.

Takie rozwiązanie to oszczędność miejsca. reduktor butlowy zajmuje mniej miejsca i mniej waży niż zwykły mosiężny zawór on/off

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

A mam taki, tylko że lata w tej rączce;P (20x60mm) ;) tylko, że nie miałem jeszcze czasu go dokończyć i przetestować;) A brakuje w prawdzie tylko sprężynki...

 

Czy to z Bob Long, czy z Palmer, wszystko to jedno i to samo tak naprawdę.. :)

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł z regulatorem w chwycie, ale czy nie będzie to przeszkadzać, w przepływie? montując regulator w chwycie trzeba do niego podać ciśnienie wyjściowe na butli. Więc trzeba dać mambę, mamba ma słaby przepływ. nawet przy 60bar może być cienko. Ale warto próbować

 

Rozwiązania Bob, a zmiana sprężyny w reduktorze w butli, to dwa różne rozwiązania.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Mało bo zapomniałem dodać tulei zmniejszającej objętość komory (o jakieś 30-35% zmniejszamy obj. komory bez praktycznie żadnych strat w fps'ach, oczywiście tu już trzeba brać pod uwagę długość lufy). Po jej wstawieniu ilość strzałów wzrośnie.

 

Miałem, zwykła butla na hp, jak każda inna. W tej chwili Twój reduktor nie będzie na nią pasować, nie ma czym zbić pinu w butli. Oczywiście dorobienie takiego pinu to żaden problem.

Link to post
Share on other sites

HP ogólnie tańsze jest podobno, butle przystosowane są do większych ciśnień i więcej ubijesz pędnika przy jednorazowym nabijaniu. Czasem nawet za free nabijesz czy za czekoladę jak pogadasz z chłopakami ze straży pożarnej jeśli mają agregat do nabijania butli ew pozostaje pogadać z farbiarzami gdzie nabijają, zapewne jakiś sklep ze sprzętem dla płetwonurków...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zambezi,

Ten imbus ustalający dodawany do reduktora rozumiem że jest pod HP z pinem i raczej można go wkręcić nawet z adapterem co2, żeby się nie zgubił ;]

Poza tym miały przyjść 2 zestawy uszczelek a przyszły 2 duże 3 małe i 1 średnia także jak byś mógł zapodać dokładne jakie wymiary powinny być tych uszczelek żeby coś dobrać na mieście w przyszłości.

No i jak klient zamawia dodatkowo 1mb przewodu to na litość boską nie tnijcie na 2 kawałki tylko dajcie w całości 2,5mb ;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...